ArkaPlan

Sendikamızdan Özel Güvenlik Görevlilerine ve Teşkilatımıza Teşekkür Mesajı

Güvenlik - İş

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2019 Temmuz 19. İş Kolu Üye İstatistikleri bugün resmi gazetede yayımlandı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu adına Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, 2019 Temmuz 19. İş Kolu Üye İstatistiklerinin açıklanmasının ardından tüm özel güvenlik görevlilerine yönelik teşekkür mesajı yayımladı..

"Çok Değerli Özel Güvenlik Görevlileri,

Toplumsal hayatta insan hayatının tüm evresinde doğumdan ölümüne kadar olan süreçte görev yapan tek meslek grubu özel güvenlik görevlileridir.

Bu kadar önemli bir meslek gurubunda görev yapan özel güvenlik görevlileri Güvenlik-İş Sendikamızın başlattığı 'Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme' sloganımızla toplum neslinde meslektaşlarımızın farkındalığını hissettirmek her zaman birinci amacımız olmuştur.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2019 Temmuz 19. İş Kolu üye istatistikleri açıklandı. Buna göre ülkemizde aktif görev yapan 299.305 bin özel güvenlik görevlisi meslektaşımız var. Ülkemizde sendikalaşma istatistiklere göre 19. İş kolu Savunma ve Güvenlik üye istatistik sayısı bir önceki yıla göre artış göstererek 110 bine yaklaşmış durumda. Özel güvenlik işçilerinin sendikalara üye olması, sendikalaşma eğilimde önemli bir artışın göstergesidir. Meslektaşlarımıza sendikalaşmaya gösterdikleri önem için teşekkür ediyoruz.

Çok değerli özel güvenlik görevlileri, sizlerden ricamız sendikalara üye olurken öncelikle; siyasi görüşümüz, arkadaş hatırı, yönetici korkusu ile değil, hür irademiz ile üyelerinin sorunlarıyla ilgilenen ve çözüme ulaşan sendikalara üye olmanız.

Değerli Üyelerimiz,

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2019 Temmuz 19. İş Kolu Üye İstatistiklerine göre 41.444 Üye ile her sene istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Güvenlik-İş Sendikamız, sadece son 6 ayda 5.560 Üye katılımı ile siz değerli meslektaşlarımızla gücümüze güç katarak ailemizi büyütmeye devam ediyoruz.

Her geçen gün üye sayısını arttıran sendikamız Güvenlik-İş özel güvenlik görevlilerini doğrudan ilgilendiren önemli çalışmalara imza atmış ve atmaya da devam edeceğiz.

Bizler bu gücü ve mücadele azmini siz değerli üyelerimizden aldık ve bu güç her geçen gün aramıza yeni katılan meslektaşlarımızla birlikte daha örgütlü bir hale gelerek hizmetlerimize devam edeceğiz, bundan şüpheniz olmasın.

Güvenlik-İş Sendikamızı gönülleriniz de ve yüreğinizde kalıcı hale getirdiğiniz için teşekkür ederiz, bizlere vermiş olduğunuz güç ile özel güvenlik görevlilerinin dertleri ile dertlenmeye devam edeceğiz..

Bu onurlu ve gururlu davamızda bizimle beraber yürüyen tüm dostlarımıza, Teşkilatımıza ve değerli üyelerimize Sendikamızın çatısı altında birleşerek bu büyük gücün parçası oldukları için teşekkür ediyoruz.

Kıymetli Özel Güvenlik Görevlileri,

Güvenlik-İş Sendikasının Yönetim kadrosu yani bizler özel güvenlik kimliğine sahip, bu mesleği yapmış en önemlisi sorunları bilen anlayan ve çözüme ulaşmadan mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayan bir sendika. İşte bu yüzden sizin dertlerinizle dertlenen sorunlarınızla ilgilenen en önemlisi sizi anlayan bir sendikayız.

BBP Genel Başkanı Ankara Milletvekili Sayın Mustafa DESTİCİ ile birlikte hazırladığımız ve şu anda TBMM'de komisyonda olan yasa teklifimizin onaylanarak yürürlüğe girmesini bekliyoruz.

Sendika olarak en hassas noktamız teşkilatımızın bütün emektarlarının toplumda yeterli saygıyı görebilmesini sağlamak, çalışma şartlarının ve maddi gelirlerini iyileştirmek amacı yıllardır sarf ettiğimiz çaba ve gayretlerimiz durmaksızın devam edecektir.

İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak çalışıyoruz. Kamuda tek tip elbise modeli için çalışmalar yürütüyoruz. Bunun özel güvenlik görevlilerine ciddi anlamda değer katacağına inanıyoruz..

Tüm özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımıza, Özel Güvenlik Görevlilerini bu haklı ve onurlu davamızda bizimle birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz. "

TEŞEKKÜRLER ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ

TEŞEKKÜRLER DEĞERLİ ÜYELERİMİZ

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan

Ömer ÇAĞIRICI

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2019 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım