ArkaPlan

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19 Mayıs, ulusal egemenliğin başlangıç günü, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının yeşerdiği, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği ve millî mücadeleye giden yolda ilk adımın atıldığı önemli bir milattır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.

101 yıl önce, vatanı işgal etmek, milleti esaret altına almak isteyen emperyalist güçlere karşı yenilgiyi kabullenmeyen bir ruhun özgürlük mücadelesini başlattığı 19 Mayıs, Mustafa Kemal tarafından geleceğin mimarları gençlere armağan edilmiştir.

Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de gençlerimize verilen önemin ve değerin bir göstergesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde söylediği gibi; ‘’Ey Türk Gençliği birinci vazifen Türk istikbalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir..’’

Hiç kuşkusuz ki gençlerimiz yarınlarımızın güvencesidir. Türk gençliğine emanet edeceğimiz bu ülkede dalgalanan bayraklarımız onların başarılarıyla taçlanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ile tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım