ArkaPlan

Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Güçlü toplumun bireylerini anneler yetiştirir.!


Toplum hayatının temel yapı taşı olan anneler, ailenin çekirdeği ve vazgeçilmezidir. Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın; en masum ve temiz duyguların timsali annelik ulvi bir müessesedir. 


Anne, her şeyden önce kadındır. Tabiatı gereği hassastır. “Cennet anaların ayakları altındadır,” diyen dinimiz annenin kutsiyetine vurgu yapmıştır. 


Annelerimizin hakkını ne yaparsak yapalım, isterse dünyanın en pahalı hediyesini alalım yinede hiç bir şekilde ödeyemeyiz. Çünkü çektikleri cefanın, verdikleri emeğin maddi hiç bir karşılığı yoktur. Fedakâr ve vefakâr annelerimize karşı hiçbir karşılık beklemeden sevgi beslemek gerekir. Ona karşı duyulan sevgi hiçbir şeyle ölçülmemelidir.


Bu nedenle anneleri yılın belli günlerinde değil, her zaman saymalıyız, sevmeliyiz. Anneleri her zaman başımızın üzerinde taşımalıyız. Onları, yaşlılıklarında rahat ettirmeliyiz. Onların sevgisini yüreğimizde her zaman hissetmeliyiz.


Anneler günü münasebetiyle ile çocuklarını kucaklayamayan şehit anneleri başta olmak üzere Özel Güvenlik Görevlileri annelerimiz ve bütün annelerimizin anneler gününü kutlarız.


Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2022 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım