ArkaPlan

Antalya Büyükşehir Belediyesi İle İkinci Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

Güvenlik-İş Sendikamız ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında İkinci Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı...


İmza törenine Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI,  Antalya Bölge Başkanımız Recep MUTAF, Bölge Sekreterimiz Ferdi DAĞDELEN katıldı. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin BÖCEK, Genel Sekreter Cansel Cevikol TUNCER, Genel Sekreter Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan DEMİR, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Sayın Mehmet KESKİN,  Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. İdari Amiri Volkan ÖNDER,  Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. Avukatı Sayın Gülsüm Ünal YALÇIN, Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. Özel Güvenlik Yöneticisi Sayın Mustafa ARICAN katılım sağladı.


Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı açıklamada, “Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Antalya Bölge Başkanı Recep Mutaf ve Başkan Yardımcısı Ferdi Dağdelen ile bir araya gelerek 794 güvenlik personelimiz için toplu iş sözleşmesini imzaladık. Belediye bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlisi işçilerimizin maaş ve sosyal haklarında kapsamlı bir iyileştirme yaptık. Biz çalışma arkadaşlarımızı her zaman düşünüyoruz. Yapılan toplu iş sözleşmemiz özel güvenlik işçilerimize hayırlı olsun...'' dedi.


Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, “Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan özel güvenlik emekçileri üyelerimiz adına toplu iş sözleşmemizi hayırlısıyla imzaladık. Sendikamız Güvenlik-İş ‘in kurulduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi bizler için çok önemli bir kurum.  Mutabakatla toplu iş sözleşmemizin imzalanmasına katkı sunan ve emekçilerin yanında olan başta Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Muhittin BÖCEK’e ve çalışma arkadaşlarına, Antalya Bölge Başkanımız Recep MUTAF  ve Antalya Bölge Sekreterimiz Ferdi DAĞDELEN'e katkılılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yeni dönem toplu iş sözleşmesi meslektaşlarımıza hayırlı olsun.'' dedi.


Antalya Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesine göre, 

Toplu iş sözleşmesi yürürlük tarihi (01.11.2022 - 31.12.2024)

1- Her ay 1015 TL Sosyal Yardım, 

2- 12 aya bölünmek üzere 30 gün ikramiye, 

3- 2023 Ocak ayında Asgari Ücret + %9

- 2023 Temmuz Ayında Asgari Ücret + %9

- 2024 Ocak Ayında Asgari Ücret + %9

- 2024 Temmuz ayında enflasyon farkı + %9 zam,

4- Yakacak Parası, 

5- Yol Parası,

6- Yemek Ücreti, 

7- Eğitim yardımları, 

8- %25 gece mesaisi, 

9- %65 fazla mesai, 

10- Bayram ve 1 Mayıs ödemeleri resmi tatillerde çalışmaya 1/3 yevmiye, 

11- Yıllık izinler ve ücretli izinlerde artış,

12- Sosyal haklara her ocak ayında %9 zam şeklinde kazanımlar elde edilmiştir.


Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olsun...

Sosyal Medya

Copyright © 2023 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım