ArkaPlan

BAŞKANLAR KURULUMUZ TOPLANDI

Sendikamız Başkanlar Kurulu, 23 Haziran 2020 tarihleri arasında Ankara’da toplandı.

Gerçekleştirilen toplantıda Sendikamızın geleceği, Çalışma Hayatı ve Güvenlik Görevlilerinin sorunlarına dair birçok konuda geniş istişarelerde bulunuldu.

Yapılan toplantı sonucunda Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayımlandı.

Bildiriyi aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu Bildirisi;

Dünyanın büyük bir bölümüne yayılan yeni koronavirüsün (Covid-19) etkisi ülkemizde de hala devam etmektedir. Ülkemizde de salgının olumsuz etkisinin azaltılması ve ortadan kaldırılması doğrultusunda bir dizi tedbir amaçlı karar alınmış ve uygulamaya konulmuştur.

İnsan sağlığının daha önemli olduğunun bilincinde olan Başkanlar Kurulumuz meslektaşlarımızın iş yerlerinde sağlıklı bir şekilde daha iyi korunabilmesi için gerekli adımların atılması kararlaştırılmıştır.
19. İş Kolu ile ilgili son gelişmeler konuşularak yapılması gerekli düzenlemeler için resmi kurumlar ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşmeler hızlandırılarak gerekli çalışmaların yapılması için istişare edildi.

Sendikamız tarafından çalışması yapılan özel güvenlik görevlileri ile ilgili yasayla ilgili ek kanun tasarısı BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici tarafından Meclise verilmiş olup, Meclis Alt Komisyonunda bulunan bu tasarıyla beraber özel güvenlik görevlilerinin hayatında önemli değişikliklere olumlu bir şekilde katkı sağlayacak olan kanun teklifini meclisten çıkması için gerekli çalışmaların yapılması.

Başkanlar Kurulumuz, Sendika olarak mesleğimizin saygınlığını ve özel güvenlik görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumak için büyük çaba içerisinde olduğunun altını çizerek, Sendikamızın projeleri arasında olan kamu kurum ve kuruluşlarında özel güvenlik görevlilerinin tek tip kıyafet uygulamasına geçilmesinden büyük memnuniyet duyulduğunu yineledi.

Başkanlar Kurulu olarak, son günlerde gündemden düşmeyen Kıdem Tazminatı fonu ile ilgili konfederasyonumuzun ve Güvenlik-İş Sendikamızın görüşleri aynı olduğunun belirtir “kıdem tazminatında kazanılmış haklarda geriye gidişe izin vermeyeceğimizi’’ bir kez daha altı çizilerek , Kıdem Tazminatımızın tüm işçilerin geleceği olduğu vurgulandı.

Başkanlar Kurulumuz, özel güvenlik görevlilerinin her zaman devletin emrinde, milletin hizmetinde olduğunu belirterek 335 bin özel güvenlik görevlisinin kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette özveriyle görev yaptığını ifade etti.

İçişleri Bakanlığımızla koordineli çalışarak RTÜK’ten olurunu aldığımız tüm televizyon ve radyolarda yayınlanmak üzere özel güvenlik kamu spot çalışmamızın meslektaşlarımızın farkındalık ve saygınlık kazanılmasında büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Başkanlar Kurulumuz 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasında yayınlanacağını belirtti.

26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasında 81 ilde etkin bir şekilde kutlamaların yapılmasına karar verilmiştir.

LOOMİS’te işten çıkarılan 9 meslektaşımız için Hukuk müşavirliğimizce, gerekli çalışmaların başlatıldığını ve LOOMİS Güvenlik Hizmetleri AŞ çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak için mücadeleden vazgeçilmeyeceğini, ülkemizde ve Uluslararası platformlarda, verdiğimiz mücadeleyi tüm gayretimizle sürdürüleceğini Başkanlar Kurulumuz tarafından altı çizilerek vurgulandı.

Son zamanlarda artan özel güvenlik görevlilerine yönelik şiddet olaylarının hiçbir zaman kabul edilemeyeceğini belirten Başkanlar Kurulumuz, meslektaşlarımıza yönelik şiddet olaylarının önlenebilmesi için bir an önce gerekli cezai düzenlemelerin yapılması için yetkilileri göreve davet ettiğini bir kez daha yinelendi.

Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın birlik ve bütünlüğünün korunacağını ve geliştirileceğini, kararlı adımlarla yürümeye devam edeceğini, Başkanlar Kurulu’nun mutlak iradesi olarak ortaya koymuştur.

Basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
#KıdemTazminatımaDokunma

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2020 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım