ArkaPlan

Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Beraat Kandili, dinimizde mübarek kabul edilen gecelerden biridir. Her yıl Şaban ayının 14. gününü 15. Gününe bağlayan gece beraat gecesidir.

Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca Mübarek Ramazan Ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesinin aydınlattığı manevi ortam, dengeli bir hayat kurmamızı, dinin genel ibadet ve sosyal hayata bakışına uygun olarak kendimiz ve çevremiz için yararlı davranışta bulunmamızı sağlayacak bir bilinç tazeleme imkânı sunmaktadır.

Bu mübarek gün ve gecelerde yapılacak olan dualarımızın daha makbul olacağı inancıyla yüce Allah'a yönelmeli ülkemiz milletimiz ve tüm Türk-İslam âlemi için iyiliklerin ve güzelliklerin artması adına dualarımızı gerçekleştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm İslam âleminin, teşkilatımızın, üyelerimizin ve özel güvenlik görevlilerinin kandillerini tebrik ediyor, bu mübarek gece vesilesiyle tüm Müslümanların huzur, barış ve mutluluk getirmesini, tövbelerin, dua ve ibadetlerin kabul edilerek af ve mağfirete nail olmamızı Yüce Allah’tan temenni ediyoruz.


Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu


Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım