ArkaPlan

Diyarbakır’da 56 Üyemizin Eda Davası Sonuçlandı Üyelerimiz Kişi Başı 2 Bin TL Alacak

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE SİLAH RİSK TAZMİNATININDA BULUNMASI ÖZEL GÜVENLİK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN İŞÇİ KARDEŞLERİMİZE EMSAL TEŞKİL EDECEK.

Diyarbakır Dicle ve Kral Kızı Barajında görev yapan üyelerimiz adına yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmesinin eda davası sonuçlandı.Buna göre üyelerimiz Toplu İş Sözleşmesinden doğan farkları alacak. Diyarbakır 2-3 İş.Mahkemesinde görülen davada mahkeme sendikamız lehine karar verdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Diyarbakır İl Temsilcimiz Hidayet Meşe:Yasa çıkmadan taşeron şirket ile yapmış olduğumuz ve yüksek hakem heyetinden çıkan toplu iş sözleşmesinin uygulanması amacı ile bir takım görüşmeler yaptık fakat sonuç alamadık bizlerde sendika olarak üyelerimizin haklarını savunmak adına..Diyarbakır 2-3 İş.Mahkemesinde Sendikamızın Avukatı Ramazan Korkmaz Aracılığı ile Eda Davası açtık mahkeme lehimize sonuç vererek toplu iş sözleşmesinden doğan farkları işçilere ödenmesine hüküm etti.Buna göre 56 üyemiz kişi başına 2 Bin TL Alacak.Bizler Diyarbakır bölgesi olarak özel güvenlik sektöründe çalışan üyelerimiz adına sendikal mücadale  içerisinde özel güvenlik görevlisinin hakları her yerde her mecrada dile getireceğiz..Sendikamız Diyarbakır ve Çevresinde 50 Yetki belgesi 2.500 Üyemiz ile yakın Bir zamanda toplu iş sözleşmeleri imzalamaya başlayacak.Tüm üyelerimize özel güvenlik sektöründe şimdiden hayırlı olmasını dileriz dedi..

Sosyal Medya

Copyright © 2024 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım