ArkaPlan

Genel Başkanımız Sakarya’da Kıdem Tazminatı Basın Açıklamasına Katıldı

Kıdem tazminatında kazanılmış haklardan geri gidilmesine yol açacak düzenlemeye karşı konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’e bağlı sendikalar 81 ilde basın toplantısı düzenledi.

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Sakarya TÜRK-İŞ İl Temsilcisi-Demiryol-İş Şube Başkanı Cemal Yaman ile birlikte Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in 81 İl’de kitlesel olarak yaptığı basın açıklamasına Sakarya’da TÜRK-İŞ İl Temsilciliğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Basın açıklamasına TÜRK-İŞ’e bağlı Sendikaların İl Temsilcileri, Şube Başkanları, Şube Yöneticileri ve İşyeri temsilcileri katıldı.

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI yaptığı açıklamada, Kıdem Tazminatı ile ilgili şuan mevcut düzenden razı olduğunu belirterek ‘’60 yaşından sonra Kıdem tazminatımızı maaşımıza peyderpey ekleyerek vermek istiyorlar. Ben o parayı toplu alamadıktan sonra ne işe yarayacak’’ dedi.

ÇAĞIRICI açıklamasının devamında ise, ‘’şu an ki mevcut düzenden işçi razı, işveren de razı burada razı olmayan kim? Kamuoyuna soruyoruz?’’ dedi.

Kıdem Tazminatı konusunun herkesi ilgilendirdiğini belirten Çağırıcı, Kıdem Tazminatı işçilerin son kalesi olduğunu söyleyerek İşçinin Kıdem Tazminatına dokunulduğu zaman, siz zannediyor musunuz memurların ikramiyelerine dokunmayacaklar.. İşçiye dokunan memuru bırakır mı?’’ ifadelerini kullandı.

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2020 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım