ArkaPlan

Gücümüz Birliğimizden Gelir...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanan "6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2023 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ" bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.


Türkiye'de 16 milyon 163 bin 54 işçiden 2 milyon 330 bin 98'i "sendikalı" olarak kayıtlara geçti. Sendikalı işçilerin oranı yüzde 14,42 olarak görüldü.

19. ‘Savunma ve Güvenlik’ İş Kolunda faaliyet gösteren sendikalar arasında GÜVENLİK-İŞ Ailemiz, 22.270 Üyesi ile siz değerli meslektaşlarımızla gücümüze güç katarak büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha göstermiş bulunmaktayız.


MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ...


Sendikamız 696 sayılı KHK ile 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununda üyelerimizin iş kollarının değişikliğini öngören düzenlemeyle on binlerce üyemizin yokluğuna rağmen istikrarlı büyümesini sürdürmüştür.


Sendikamız Güvenlik-İş, her durumda ve her şartta özel güvenlik işçilerin güvenini kazanarak mücadele etmeye devam etmektedir.  Hiçbir zaman üye kaygısı içerisinde olmayan Sendikamız Güvenlik-İş, özel güvenlik işçilerinin sorun ve taleplerini çözüme ulaştırmak adına gecemizi gündüzüne katarak hiç durmadan çalışmaktadır.  Bize güvenen özel güvenlik işçilerine teşekkür ediyoruz...


Kamu İktisadi Teşekküllerinde (KİT) çalışan meslektaşlarımızın KADRO mücadelesinde bilindiği üzere sendikamız Güvenlik-İş ve Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ her zaman en ön safta mücadele etmektedir.  Kamu ‘da taşeron sistemde ki işçiliği tamamen ortadan kaldırana dek mücadelemiz devam edecektir. 


Özel güvenlik işçilerinin hak ettikleri değere ulaşmalarında her zaman Sendika olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz ve bugüne kadar Sendikamızın yaptığı çalışmalar (özel güvenlik tek tip kıyafet, özel güvenlik kamu spotu vs.) bunlara en iyi örnektir.


SEVGİLİ ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ;


Sendikamızın Yönetim Kurulu ve teşkilatımız ‘'Özel Güvenlik Görevlilerinden'' oluşmaktadır ve sorunlarınızı dertlerinizi anlayan bir anlayışla hareket etmektedir. Bu nedenle tüm özel güvenlik emekçilerini sendikamızda örgütlenmeye, bu haklı ve onurlu davamızda bizimle birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.

e-Devlet Kod: 345 GÜVENLİK-İŞ /TÜRK-İŞ


Sendikamızın bu günlere gelmesi için emek ve çaba gösteren, gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde bize inanan, gururlandıran ve katkısı olan Yönetim Kurulumuza, Bölge Başkanlarımıza, İl Temsilcilerimize, iş yerlerinde ki sendika temsilcilerimize ve 81 ilde bulunan Teşkilatımıza , sendikamız personellerine, siz değerli üyelerimize bizlere olan güvenlerinizden dolayı Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz.


Biz Birlikte Güçlüyüz...


Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2023 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım