ArkaPlan

GÜVENLİK-İŞ SENDİKAMIZDAN 15 TEMMUZ BİLDİRİSİ...

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!


Yüce milletimiz tarihimizde olduğu gibi 15 Temmuz akşamı yine hainlere, çetelere, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarına unutamayacakları bir ders vermiştir.


Güvenlik -İş Sendikamız, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'e bağlı sendikalar ile beraber TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY 15 Temmuz akşamı demokrasiye ve milli iradeye karşı yapılan hain işgal girişiminden haberdar olur olmaz derhal harekete geçmiş ve TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY gece 00.30 dolaylarında Sakarya Kent Meydanında on binlerce vatandaşa hitap ederek TÜRK-İŞ'in 1 milyon aşkın işçisiyle bu işgal girişiminin sonuna kadar karşısında olduğunu ifade etmiş ve halkı sabaha kadar meydanlarda mücadele etmeye çağırarak Güvenlik-İş Sendikamız tüm teşkilatımız ile birlikte hain darbe girişiminin ilk anından itibaren Demokrasi nöbeti tutarak hainlerin karşısında olduğunu açıkça göstermiştir.

TÜRK-İŞ Konfederasyonumuz ve Güvenlik-İş Sendikamız darbe/işgal girişiminin en başından itibaren ülkemizden yana, demokrasimizden yana taraf olmuştur.


Halkın can ve mal güvenliğini koruyan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız o gece halk düşmanlarına karşı durarak mesaileri bitmiş olmasına rağmen görev alanları terk etmemiş ve 4 Özel Güvenlik Görevlisi meslektaşımız şehit, 51 Özel Güvenlik Görevlisi de yaralanmıştı.


İçişleri  Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU'nun da meslektaşlarımız için, ''15 Temmuzda özel güvenlik görevlilerinin nasıl mücadele ettiklerine ben şahidim. Görevi başında şehit olan özel güvenlik görevlileri var...'' cümlesi bile meslektaşlarımızın darbe karşısında vatan ve millet aşkı ile görev yaptığının göstergesidir.


Güvenlik-İş Sendikası olarak başta 15 Temmuz darbesi olmak üzere; milli iradeyi hedef alan tüm girişimlere karşı olduğumuzu tekrar ifade etmek isteriz. Demokrasilerde milli iradenin üzerinde hiçbir güç yoktur.


Gururumuz, kahramanlarımız 15 Temmuz şehitlerimizi, darbecilerin durdurulmasının sene-i devrinde dualarla, hasret ve özlemle anıyoruz.


Bu duygu ve düşüncelerle, bu vatan için canlarını vermiş tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına 

Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2022 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım