ArkaPlan

Güvenlik-İş Şube, Bölge ve İl Temsilcileri Toplantısı ve Özel Güvenlik Çalıştay’ı Gerçekleşti

Sendikamızın 30 Kasım-1 Aralık tarihinde Güvenlik-İş Şube, Bölge ve İl Temsilcileri Toplantısı ve Özel Güvenlik Çalıştay’ı Ankara Anadolu Hotel Downtown’da Gerçekleşti.

Gerçekleşen çalıştay’a TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Sayın Ergün ATALAY, BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa DESTİCİ, Genel Başkanımız Sayın Ömer ÇAĞIRICI, BBP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ali KESER, Genel Başkan Yardımcılarımız, Şube Başkanlarımız ve Yönetimleri, İl Temsilcileri ve İl Temsilci Yardımcılarımız ile Genel Başkan Danışmanımız Sayın Türker TOPALHAN, Baş Hukuk Müşavirimiz Sayın Av. Levent ATABAY, ve Sanatçı- 1. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Ahmet SULA katıldı.

Özel Güvenlik Çalıştay’ı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI yaptı. ÇAĞIRICI özel güvenlik çalıştay’ında özel güvenlik mesleğindeki sorunlara değinerek TBMM’ne BBP ile ortak hazırlamış olduğumuz kanun teklifinin yasalaşmasını bekliyoruz dedi.

10 yıl önce özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız için meclise ilk yasa teklifini veren rahmetli şehit lider Muhsin YAZICIOĞLU olduğunu belirten ÇAĞIRICI, şuan yürürlükte olan 5188 özel güvenlik kanunun daha da iyileştirilmesi için BBP Genel Başkanı-Ankara Milletvekili Mustafa DESTİCİ ile TBMM’ye birlikte hazırlayıp sunduğumuz teklifimizin yasalaşmasını bekliyoruz şeklinde konuştu.

Özel güvenlik görevlileri için yakın zamanda çıkacak olan tek tip kıyafetin Güvenlik-İş Sendikamızın bir başarısı olduğunu belirten ÇAĞIRICI, bir müjdeli haber daha paylaşarak artık özel güvenlik görevlilerinin de polis, jandarma ve bekçi gibi kendine ait bir amblemi olacağını söyledi. İçişleri Bakanlığımızla koordineli çalışarak hayata geçirdiğimiz ve Sendikamızın projesi olan ve yakın zamanda İçişleri Bakanlığımızın açıklayacağı özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın da tek tip kıyafet ile ambleminin çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Özel güvenlik mesleğini hak ettiği konuma taşımak için her zaman Sendika ve bizlerde birer özel güvenlik görevlisi olarak, çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. Kısa zaman içinde bir diğer projemiz olan Güvenlik-İş kısa Film yarışmamızın yapılacağını buradan size duyurmak istiyorum. Kısa Film yarışmamızla topluma özel güvenlik mesleğini tanıtmak ve farkındalığımızı hissettirmek olacaktır dedi.

Özel güvenlik işçileri ve mesleğinde ki sorunlara dikkat çekmek ve çözüm bulmak için 19. İş kolundaki diğer sendikalara birlik çağrısı yaptığını belirten ÇAĞIRICI, gücümüzü gerektiğinde birleştirip özel güvenliğin sesini duyurmalıyız, ancak yaptığımız çağrılar maalesef özel güvenlik görevlilerinin sorunlarına karşılıksız kalanlar tarafından uyuma numarası ile geçiştiriliyor diyerek, iki gün sürecek olan istişare sürecinde ve çalıştayı’mızda her düşünceyi değerlendirerek, özel güvenlik mesleğinin ve çalışanlarının gelişimine olumlu katkı yapması için sonuç bildirgesi oluşacağını, çalıştayı’mıza katkılarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyorum dedi.


Sendikamızın Özel Güvenlik Çalıştay’ına katılan TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Sayın Ergün ATALAY

Güvenlik-İş Sendikasının özel güvenlik görevlileri için yaptığı çalışmalara yakinen şahit oluyoruz ve her türlü konuda destekliyoruz, özel güvenlik görevlilerinin görmezden gelinmemesini her yerde söylüyorum, farkındalığınızın toplumda oluşması için hep birlikte el ele vererek çalışacağız, TÜRK-İŞ olarak ,özel güvenlik görevlileri ile ilgili yapılması gereken ne varsa sonuna kadar yanındayız diyerek, sizler özel güvenlik görevlileri toplumun önemli görev ifa ediyorsunuz, 322 bin özel güvenlik mensubunun güçlü bir şekilde sesinin duyulması ve sorunlarının çözümü için sendikalara üye olması özel güvenlik görevlilerini daha güçlü kılacaktır diyerek tüm özel güvenlik görevlilerini TÜRK-İŞ çatısı altında birleşmeye davet etti ve İstişare toplantısının ve Özel Güvenlik Çalıştay’ının hayırlara vesile olmasını diledi.


Sendikamızın Özel Güvenlik Çalıştay’ına katılan BBP Genel Başkanı-Ankara Milletvekili Mustafa DESTİCİ katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

DESTİCİ, çağımızın en önemli meselelerinden biri güvenlik olduğunu vurgulayarak özel güvenlik görevlilerinin çok önemli görevleri ifa ettiğini belirterek tüm özel güvenlik görevlilerini ayrı ayrı tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum dedi.

Özel güvenlik görevlilerinin ilk yasasının 10 yıl önce şehit lider rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU sayesinde çıktığını hatırlatan DESTİCİ, özlük haklarının daha da iyileştirilmesi için TBMM'ye kanun teklifinin verildiğini ve takipçisi olduklarını belirtti.

DESTİCİ, TBMM'ye verdiğimiz özel güvenlik işçilerini ilgilendiren kanun teklifinin içinde yıpranma payı şehitlik-gazilik ünvanı, taltif hakkı ve diğer özlük haklarının yer aldığı tasarı için parti ve Güvenlik-İş Sendikası ile birlikte kanun teklifi konusunda elimizden geleni yapacağız daima özel güvenlik görevlilerin sesi olacağız dedi.


“Güvenlikten Tasarruf Olmaz”

DESTİCİ konuşmasının devamında, “Can ve mal güvenliği çoğu şeyin üstündedir. Özel güvenlik görevlilerini göz bebeğimiz olarak görüp onların haklı taleplerini çözmek hepimizin görevi ve boynumuzun borcudur. Büyük Birlik Partisi olarak bugünde yarın da sonuna kadar özel güvenlik işçilerinin yayınızda olacağız. Sizin çalışma şartlarınız ne kadar kolaylaştırılırsa, özlük haklarınızda ki eksiklikler giderilirse özellikle hakkettiğiniz ücreti ne kadar alırsanız özel güvenlik görevlilerimiz görevlerini daha verimli bir çalışmayla yürütürler. Dolayısı ile biz diyoruz ki güvenlikten tasarruf olmaz” şeklinde konuştu.

Çalıştay’ın son günü ise soru cevap şeklinde 81 ilden gelen katılımcılarımızın konuşmaları ve özel güvenlik mesleğine dair önerileri ile devam etti.

1. Sınıf Emniyet müdürü Ahmet Sula Çalıştayımıza son gün katılarak bizlere çok güzel bir program gerçekleştirdi.

Güvenlik-İş Sendikası İstişare Toplantısı ve Özel Güvenlik Çalıştayımızı iki gün boyunca değerli teşkilat mensuplarımızın ve misafirlerimizin katılımı ile verimli bir şekilde gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Toplantılarımızın sonucunda Sendikamızın çalışmalarının ve Özel Güvenlik Çalıştayının sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Tüm teşkilatımıza Ankara’daki programımıza katılımlarından dolayı ve güçlü bir şekilde Güvenlik-İş Ailesi olgusunu yaşattıkları için teşekkür ediyoruz.

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2020 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım