ArkaPlan

Hoş Geldin Rahmet ve Bereket Ayı

Ramazan ayı; Hicri takvimde mukaddes olan üç ayların sonuncusu, Recep ve Şaban aylarından sonra gelen dinimizce yüce ve kutsal kabul edilmiş Kutsiyeti ve fazileti Kur’an ve sünnetle sabit olan ve on bir ayın sultanı olarak kabul edilmektedir.

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı, kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, Allah-u Teala’nın izni ile meleklerin yeryüzünü şereflendirdiği, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni de içinde barındıran mübarek aydır.

Hayatımıza feyiz ve bereket katan Ramazan ayını, bu senede etkisini halen sürdürdüğü koronavirüs salgınının gölgesinde idrak etmek zorunda kalacağımızın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Koronavirüsün daha fazla yayılmaması için sahurlarımızı, iftarlarımızı evlerimizde geçirerek Akraba eş dost ziyaretlerimizi ertelemeliyiz. Sabrı cemili sıkça telaffuz ettiğimiz ve öğrendiğimiz ramazan ayında bu mübarek ayı vesile kılarak Rabbimizden bu hastalıktan ve diğer musibetlerden kurtulmak için bol bol dua etmeliyiz.

Bu vesile ile bu mübarek ayın İslam alemine, üyelerimize, teşkilatımıza ve özel güvenlik görevlilerine Ramazan-ı Şerif’ini kutluyor, hayırlar getirmesini diliyoruz.


GÜVENLİK-İŞ SENDİKASI GENEL YÖNETİM KURULU

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım