ArkaPlan

KAAN EGM Mobil Uygulaması Hayata Geçti

KAAN Projesinin edinimlerinin önemli bir fonksiyonu olan iletişimin etkin ve güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı bünyesinde “KAAN EGM MOBİL UYGULAMASI” hayata geçti.

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada;

''Özel güvenlik görevlilerinin Genel Kolluk Kuvvetleri ile etkili iletişimi, etkin işbirliği ve koordinasyonun sağlaması amacıyla Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN)” hazırlanarak 05/11/2018 tarihinde Bakanlık oluru alınmıştır.

KAAN Projesi ile özel güvenlik görevlilerinin görev yaptıkları Kamu Hastaneleri, Eğitim Kurumları, Havalimanları, Alışveriş Merkezleri, Park ve Bahçeler ile Toplu Taşıma Alanları başta olmak üzere görev yapılan tüm alanlarda etkin, verimli, sürdürülebilir, ölçülebilir ve denetlenebilir güvenlik hizmeti sunularak halkımıza sunulan güvenlik hizmetinin kalitesinin artırılması amaçlanmıştır.

KAAN Projesi ile hali hazırda 81 ilimizde 2.503 ayrı noktada 68.727 özel güvenlik görevlisi ve 11.574 genel kolluk personeli marifetiyle hizmet verilmektedir.

KAAN projesi kapsamında gerçekleştirilen bildirimler, günümüze kadar illerimiz tarafından oluşturulan WhatsApp grupları üzerinden gerçekleştirilmekteydi. KAAN Projesinin edinimlerinin önemli bir fonksiyonu olan iletişimin etkin ve güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı bünyesinde “KAAN EGM MOBİL UYGULAMASI” geliştirilmiştir.

Ülke genelinde aktif olarak çalışan tüm özel güvenlik görevlileri “KAAN EGM MOBİL UYGULAMASI”nı cep telefonlarına mobil marketlerden (App Store, Google Play) ücretsiz olarak indirebilecektir. Bu uygulama sayesinde özel güvenlik görevlilerinin gerçekleştirdikleri bildirimler etkin bir biçimde Genel Kolluk tarafından değerlendirilebilecek ve bu bildirimlere karşı en kısa zamanda yanıt verilerek gerekli müdahaleler yapılabilecektir.'' ifadelerine yer verildi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı KAAN mobil uygulamasının hayata geçmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ÇAĞIRICI, Özel güvenlik görevlilerinin görev yaptıkları tüm alanlarda, genel kolluk ile etkili iletişim, etkin işbirliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla hazırlanan, “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Koordinasyonu Uygulaması (KAAN)” 05 Kasım 2018 tarihli Bakanlık Makamının Oluru ile başlandı ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun İstanbul’da tanıtım ve açılışını yaptığını ve resmi olarak hayata geçirildiğini ve şuan 81 ilde 2.503 ayrı noktada 68.727 özel güvenlik görevlisi ve 11.574 genel kolluk personeli ile hizmet vermektedir.

'KAAN EGM mobil uygulaması' hayata geçirilerek özel güvenlik görevlilerinin gerçekleştirdikleri bildirimler, etkin bir biçimde Genel Kolluk tarafından değerlendirilebilecek ve olaylara daha çabuk müdahale edilebileceklerdir.

''Bu uygulamanın hayata geçmesinde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU'ya, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mahmet AKTAŞ'a, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanımız Sayın Suat ÇELİK'e ve ayrıca özel güvenlik görevlilerinin görünürlüğü ve farkındalığı için ve meslektaşlarımızın hak ettiği konumda olmasının çabasını sağladığı için, ülkemizde kamu hizmetinin sağlanmasında önemli etken olan tüm özel güvenlik görevlileri adına, Güvenlik-İş Sendikamız ve şahsım adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum'' dedi.


Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2020 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım