ArkaPlan

Kars’ta Yüzümüz Güldü

Güvenlik - İş

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da Genel Merkezimizi de ziyaret eden Kars Kafkas Üniversitesinde çalışan Özel Güvenlik Görevlileri, şirketlerinin PKK/PYD soruşturması yüzünden kadro hakkından yararlanamamıştı.

Kafkas Üniversitesi'nde görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, taşeron çalışanların 696 sayılı KHK ile kadroya geçiş sürecinde yaşamış oldukları sorun UHD Bakanı Ahmet Arslan, Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Güvenlik-İş Sendikası Genel Merkezimiz ve Baş Hukuk Müşavirimiz Avukat Levent Atabay'ın büyük uğraşları sonucunda çözüldü.

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Hayırlı Olsun KARS Kafkas Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlileri..

82 Ailenin yüzü güldü, Şükürler Olsun…

Kars Kafkas Üniversitesi'nde görev yapan üyelerimiz, özel güvenlik görevlilerinin, taşeron çalışanların 696 sayılı KHK ile kadroya geçiş sürecinde yaşamış oldukları sorun Güvenlik-İş Sendikamız ve Ulaştırma Havacılık ve Denizcilik Bakanımız Sayın Ahmet Arslan'ın büyük uğraşı ve ısrarı sonucunda çözüldü.

Üyelerimiz, Özel Güvenlik Görevlilerinin hakkını aramak adına başlattığımız mücadelede başta Güvenlik-İş Sendikamızın Baş Hukuk Müşaviri Avukat Levent Atabay'a, Hukuk Müşavirliğimize, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu'na ve Çalışma Genel Müdürümüz Sayın Nurcan Önder'e, Kars'ın evladı UDH Bakanımız Sayın Ahmet Arslan'a, Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne, Kafkas Üniversitesi Genel Sekreterine ve emeği geçen herkese teşekkürler.

82 ailenin yüzü güldü…

Üyelerimiz, Özel Güvenlik Görevlisi kardeşlerime ve ailelerine işçi kadrolarının hayırlı olmasını diliyorum.

İşçilerden açıklama

Yaşadıkları süreci daha önce basın birimimize aktaran Kafkas Üniversitesi işçileri, "Biz bu sürecin en başından beri sendikamıza güvendik ve sorunu çözeceklerine inandığımızı belirttik, şimdi görüyoruz ki sendikamızın ve baş hukuk müşavirliğinin çabaları sonucu bu mağduriyetimiz giderilmiş oldu.

Biz Kars Kafkas Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlileri, başta Genel Başkanımız Sayın Ömer Çağırıcı, Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulumuz ve Sendikamızın Baş Hukuk Müşaviri Sayın Levent Atabay'a çok teşekkür ediyoruz. Sendikalı olmanın ve Güvenlik-İş üyesi olmanın farkını şimdi daha iyi hissettik. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz…

KAÜ Genel Sekreteri Alparslan Yüce de yaptığı açıklamada, "Sayın Bakanımız ve çalışma arkadaşlarına, ekibine emeği geçen herkese teşekkürler. 82 ailenin yüzünü güldürdünüz teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz. Özel Güvenlik Görevlisi kardeşlerime ve ailelerine hayırlı olsun diyorum." dedi.

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım