ArkaPlan

KONFEDERASYONUMUZ TÜRK-İŞ'DEN 15 TEMMUZ BİLDİRİSİ

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız darbe/işgal girişiminin altıncı yıl dönümünde konfederasyonumuz TÜRK-İŞ' den bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


“Türkiye düşmanlarının devletimizin bağımsızlığına, Milletine, Millet iradesini temsil eden Meclis’ine, askerine, polisine roket atacak mermi yağdıracak kadar gözü dönmüş, canileşmiş hain taşeron örgütün darbe/işgal girişiminin altıncı yıl dönümünde yaşadığımız acıları bir kez daha hatırlarken, gördüğümüz ihaneti unutmadığımızı belirtmek istiyoruz.


15 TEMMUZ 2016 tarihinde darbe/işgal girişiminin sonucu henüz belli olmamışken alanlarda halkımızla birlikte özgürlüğümüzü hep birlikte haykırdık. Ve hep bir ağızdan “HAYIR” dedik. Nitekim 15 Temmuz akşamı hain ihanet grubunun, devşirilmiş bir cemaatin işgal girişimine karşı topyekûn halkımız tam anlamıyla bir istiklal mücadelesi ile karşılık vermiştir.


Darbe/işgal girişiminin en başından itibaren ülkemizden yana, demokrasimizden yana taraf olduk.


Daha önce defalarca ifade ettik, bir kez daha söylüyoruz: Yasal çerçevede, adaletten sapılmadan, kayırmacılık olmadan, devletimizi ve milletimizi hedef alanlar hak ettikleri cezayı çekmeli, devletimizin bütün kurum ve kuruluşları bu hainlerden arındırılmalıdır.


Türkiye’nin daha güçlü bir ülke, Türk devletinin daha demokratik bir devlet, Türk milletinin ilelebet bağımsız bir siyasi bir varlık olarak yaşaması için; bütün ihanet odaklarına karşı hukuk devleti prensipleri içerisinde mücadelesi, aynı zamanda vatanın birliğini ve emeğin hukukunu savunan TÜRK-İŞ’in de mücadelesidir.


TÜRK-İŞ Konfederasyonu olarak terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savunmayı kararlılıkla sürdüreceğiz.


Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz.”

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2022 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım