ArkaPlan

Meslektaşımıza Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz..

Ankara'da Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki ERGEZEN'in Hacı Bayram Veli Camiinde ki cenaze töreninde, araçla kapalı alana girmek istediği belirtilen Ankara Milletvekili Sayın Erkan HABERAL'a ait aracın makam şoförü, aracın içinde makam sahibinin olmadığı anda , araç girişine kapalı olan alanın önünde kendisine verilen talimatlar gereği Genel kolluk kuvvetlerinin olduğu alanda aracın girişine engel olmak isteyen ve bariyer önünde duran resmi kıyafetli Ankara Büyük Şehir Bünyesinde ANFA’da çalışan özel güvenlik görevlisine medya görüntülerinde görüldüğü üzere kasti olarak çarparak yaralanmasına sebep olmuştur.

Ankara Emniyet Müdürlüğü yaşanan olayla ilgili açıklama yayımlayarak konuyla ilgili olarak adli işlem başlatılmış olduğunu ve meslektaşımızın sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini kamuoyuyla paylaşmışlardır.

Tek gayesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde olmalarını sağlamak için 7/24 canla başla kamu hizmetinin tamamlayıcı mahiyetinde görev yapan meslektaşlarımız özel güvenlik görevlileri, ne yazık ki sık sık bu görevlerini yerine getirirken bu tür menfur saldırılara uğramaktadırlar.

Kamuoyuna ve herkese tekrardan hatırlatmalıyız ki, 5188 sayılı kanunla görev yapan özel güvenlik görevlileri direk olarak İçişleri Bakanlığına bağlı olup, adli ve idari her yönden kamu görevlisi sayılmaktadır, ve asla sahipsiz değillerdir, Genel Başkanımız Sayın Ömer ÇAĞIRICI olayın medyada yayımlanmasından sonra tüm süreci yakinen takip ettiğini belirterek konunun takipçisi olacağını açıklamıştır.

Halbuki her fırsatta dile getirdiğimiz, görevleri gereği önemli bir kamu güvenliği görevi üstlenen ve kendi canlarını hiçe sayarak büyük bir özveri ile görevini ifa eden meslektaşlarımızın bu tür çirkin saldırılara uğraması camiamızı bir kez daha derin bir üzüntüye boğmuştur.
Meslektaşımızın sağlık durumunun iyi olması bizlerin en büyük sevinci olmuştur.

Güvenlik-İş Sendikası olarak özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza yönelik şiddet olaylarının artık son bulmasını bir kez daha belirtiyor, özel güvenlik görevlilerinin hayatın her anında ve her yerde görevi başında olduğunu ve kanunların verdiği yetki ile görev yaptıklarını unutmayınız.

Ankara Milletvekili Sayın Erkan HABERAL’ın olayla ilgili yaptığı açıklamada meslektaşımıza yönelik makam şoförünün ezme girişimine karşılık geçmiş olsun dileğini iletmiştir, Sayın Vekilinde bu yaşanan olayı tasvip etmesinin mümkün olmadığını ancak, kamuoyunun ve meslektaşlarımızın beklentisi ise makam şoförünün ezme girişimine karşılık gerekenin adli boyutta yapılmasıdır.

Meslektaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ve bu vesile ile bir kez daha kamuoyu ile paylaşmayı gerekli buluyoruz, meslektaşımıza geçmiş olsun diliyor, olayı gerçekleştiren makam şoförünün adli süreç boyutunda adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2020 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım