ArkaPlan

MİRAÇ KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

21 Mart 2020 Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili’ni idrak edeceğiz.

Bizlere bu önemli gecede Peygamberimiz (SAV)'in mukaddes ve manevi yolculuğunu iyi anlama ve anlatmanın yanı sıra insani sorumluluğumuzu yeniden gözden geçirme adına önemli bir gün ve gecedir.

Miraç, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir. Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Böylesi günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin ve düşmanlıktan atarak bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza vesile olacak günlerdir.

Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açarak yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeliyiz.

Korona virüs salgını nedeniyle bütün dünya ile birlikte ülkemizin de zor günler yaşadığı bu zamanlarda alınan tedbirlere sonuna kadar riayet ederek Miraç Kandili’nde de Rabbimizden bu hastalıktan ve diğer musibetlerden kurtulmak için bol bol dua etmeliyiz.

Devletimizin emrinde, milletimizin hizmetinde ve 7/24 görevinin başında olan özel güvenlik görevlilerine bütün dünyada ve ülkemizde de görülen ve can almaya devan eden korona virüs salgını nedeni ile halkımızdan görev noktalarında meslektaşlarımıza kolaylık göstermesini rica ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm İslam âleminin, teşkilatımızın, üyelerimizin ve özel güvenlik görevlilerinin kandillerini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birliğimize, kardeşliğimize ve insanlığın hayrına vesile olmasını diliyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım