ArkaPlan

PTT A.Ş. Türkiye Şeker Fabrikaları, TİGEM ve MKE İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİNE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Türkiye geneli PTT A.Ş., Türkiye Şeker Fabrikaları, TİGEM, MKE’de çalışan İşyeri Sendika Temsilcilerimize ilişkin eğitim toplantısı 13-16 Mayıs Antalya’da gerçekleşti.

 

Eğitim seminerine Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK, Fevzi KARATAŞ ve Galip Bektaş GÜVENÇ, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin KALENDER, Antalya Bölge Başkanımız Recep MUTAF, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi Ahmet SULA, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Recep ÇENGEL, PATT PAL A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Cihan AYDOĞAN, PTT Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkan Yardımcısı Mustafa SOLGUNTEKİN, PTT Destek Hizmetler Şube Müdürü Avni SEÇERDİN, İlişki, Motivasyon ve Yönetici Koçu Kurumsal Eğitmen Hande Eva AHISKALI, Atabay Hukuk Müşavirimiz Levent ATABAY, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’e bağlı Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli SOLAK ve İşyeri Sendika Temsilcilerimiz katıldı.

 

Eğitim toplantımız İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.

 

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI açılış konuşmasını gerçekleştirdi.


Güvenlik-İş Sendikasının 2011 yılında Antalya’da kurulduğunu belirten ÇAĞIRICI, kurulduğumuz günden bu güne özel güvenlik sektöründe özellikle son 4-5 yılda çok önemli yol katlettiğini belirtti.

 

Kendisinin de bir özel güvenlik görevlisi olarak 10 yıl çalıştığını ve Güvenlik-İş Sendikasının tüm teşkilatının da özel güvenlik görevlilerinden oluştuğunu söyleyen ÇAĞIRICI, ‘’bizler de özel güvenliğin bir parçasıyız.

 

Her sene en az 5-6 kez üyelerimize yönelik eğitimler vererek sorunlarımızı çözmek için burada hep beraber istişare ediyoruz.

 

 Bizler özel güvenlik görevlileriyiz insan hayatının her evresinde beşikten mezara görev yapan tek meslek grubuyuz.

Güvenlik-İş Sendikası özel güvenlik görevlilerinin dertleriyle dertlenen, çözüm için her sorunun üzerine giden sizlerin sendikası’’ dedi.

ÇAĞIRICI konuşmasının devamında; ‘’Tarihte ilk kez özel güvenlik görevlileri için bir kamu spotu yayınlandı. İçişleri Bakanlığımız, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımız, RTÜK ve Sendikamızın iş birliği sonucunda özel güvenlik görevlilerinin kim olduğunu anlatan tüm televizyon ve radyo kanallarında yayınlanan bir kamu spotu.

İçişleri Bakanlığımız, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımızla birlikte Sendikamızın öncülüğünde özel Güvenlik Tek Tip kıyafet çalışmamız oldu. Şükür olumlu dönüşlerini meslektaşlarımızdan alıyoruz.

Özel güvenlik mesleğinin en büyük sorunlarından biri olan kimlik iptalleri konusunda geçtiğimiz günlerde bir Genelge yayınlandı.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ile görüşmelerimiz sonucunda mecliste bekleyen kanun teklifimiz var, katalog suçlar hariç 2 yıldan az ceza alan özel güvenlik görevlilerinin kimlik kartı iptal edilmeyecek.  En kısa zamanda meclisten çıkmasını bekliyoruz. Kimlik iptalleri konusu önemli bir konu ufak tefek şeyler için kimlik kartları artık iptal edilmemeli’’ dedi.

 

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının da özel güvenlik mesleğinde ki sorunları çözme konusunda çok büyük destekleri olduğunu vurgulayan ÇAĞIRICI, ‘’biz yaptığımız tüm projelerimizi Başkanlığımızla birlikte yapıyoruz özel güvenlik mesleğine olumlu tüm projelerde desteklerini esirgemiyorlar. Buradan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU başta olmak üzere İçişleri Bakanlığımıza, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımıza tüm özel güvenlik personeli adına teşekkür ediyorum dedi.

 

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, gerçekleştirilen eğitimin hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Recep ÇENGEL bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Özel güvenlik görevlilerinin sorun ve talepleri ile ilgili Güvenlik-İş Sendikasının katkı sunduğunu belirten ÇENGEL, özel güvenlik tek tip kıyafetten, kimlik iptaller konusunda yayınlanan Genelge vb. konularda koordineli olarak Güvenlik-İş Sendikası ile çalıştık.


Kimlik iptalleri konusuna da değinen ÇENGEL ''Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımızca özel güvenlik görevlilerinin sorunları için ne yapabiliriz derdindeyiz. 

Kimlik kartları iptalleri konusunda inşallah yakın bir zamanda yasal düzenleme meclisten çıktığında katalog suçlar hariç 2 yıldan az ceza alarak hakkında HAGB verilen özel güvenlik görevlilerinin kimlik kartları iptal edilmeyecek'' dedi.


 

2022 yılı itibariyle aktif olarak faaliyette olan KAAN Uygulaması kapsamında eğitimlerin devam ettiğini söyleyen ÇENGEL, KAAN’ı sürdürülebilir kılmak, aynı zamanda mevcut etkinliğini ve verimliliğini artırmak, özel güvenlik görevlilerinin genel güvenliğe katkılarını en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

 

 

Tek Tip kıyafet konusunda da Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına olumlu dönüşlerin olduğunu belirten ÇENGEL, ''Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin; toplum nezdindeki saygınlıklarının, güvenilirliklerinin, aidiyet duygularının, kuruma bağlılıklarının, görünürlüklerinin arttırılmasını sağlamıştır'' diyerek soru-cevap kısmında katılımcıların sorularına cevapladı.

 

PTT PAL A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Cihan AYDOĞAN bir konuşma gerçekleştirerek PTT kurumunda çalışan özel güvenlik görevlilerine yönelik bu yararlı eğitimi gerçekleştirdikleri için Güvenlik-İş Sendikasına ve Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI’ya teşekkürlerini iletti.

 

PTT Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkan Yardımcısı Mustafa SOLGUNTEKİN de Güvenlik-İş Sendikasına bu yararlı eğitim için teşekkür ederek gerçekleşecek eğitimin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

Eğitimde 1. Sınıf Emniyet müdürü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula toplantımızda ‘Etkili İletişim Eğitimi’ ile bizlere çok güzel bir program gerçekleştirdi.

İlişki, Motivasyon ve Yönetici Koçu Kurumsal Eğitmen Hande Eva AHISKALI ‘’Zor ve Öfkeli İnsanlarla Başa Çıkma’’ konulu güzel bir eğitim gerçekleştirdi.

 

Eğitimimiz, Atabay Hukuk Müşavirimiz Levent ATABAY ve Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Özel Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Recep ÇENGEL ile birlikte eğitime katılan üyelerimizle karşılıklı soru cevap şeklinde bilgilendirilerek devam etti.

 

Genel Merkez yönetimimiz Şeker Fabrikaları, MKE ve TİGEM de çalışan işyeri temsilcilerimizle bir toplantı gerçekleştirdi. İşyerlerinde yaşanan sorunlar konuşuldu, ne yapılabilirliği tartışıldı ve gerekli notlar alındı.

Eğitimimizin ikinci gününde PTT PAL A.Ş. yöneticileri ile İşyeri Sendika Temsilcilerimiz bir toplantı gerçekleştirdi.

 

PTT PAL A.Ş. Yöneticileri ile Bölge Şefleri ve İl Sorumlularıyla toplantımız devam etti.

 

Genel Merkez Yöneticilerimiz, PTT PAL A.Ş. İşyeri Sendika Temsilcilerimizle sorun ve taleplerini,  soru-cevap şeklinde cevaplandırarak konular dahilinde bilgilendirme yapıldı.

 

Eğitimimiz Toplu fotoğraf ve sertifika töreni ile sona erdi.

Sosyal Medya

Copyright © 2023 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım