ArkaPlan

Sendikamız İbb İzban A.Ş’de Temsilcimiz İçin Açtığı Davayı Kazandı

SENDİKAMIZ GÜVEN TAZELEMEYE DEVAM EDİYOR, İZMİR İŞ MAHKEMESİNDE GÖRÜLEN DURUŞMADA MAHKEME HEYETİ YAPILAN FESHİN GEÇERSİZ OLDUĞUNU, ÜYEMİZ VE İZBAN TEMSİLCİMİZ MUSTAFA ÖZGÜÇ’ÜN  İŞE İADESİ İÇİN KARAR VERDİ,KARARA GÖRE ÜYEMİZ İŞİNE TEKRAR GERİ DÖNECEK,6356 SAYILI YASANIN 24.MADDE HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE SENDİKAL TEMSİLCİLİK GÜVENCESİ İLE BOŞTA GEÇEN SÜRELERİN ÖDENMESİNE KARAR VERİLDİ.

Haklı mücadelesinde bu zamana kadar örnek bir kararlılık ile direnen ve İzmir’de özel güvenlik görevlilerinin simgesi haline gelen haklılığını tüm Türkiye’ye duyurduğumuz davasını sonuna kadar savunan Mustafa Özgüç dava sonrasında açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi. 

İZBAN A.Ş’de Güvenlik-İş Sendikası İş Yeri Baş Temsilcisi olarak görevimi yaparken her türlü haksızlığı yapmaya kalktılar,tutanaklarla beni ve arkadaşlarımı yıldırmaya çalıştılar,ancak bizler haklı olduğumuz davamızda pes etmeyeceğiz dedik,sonucunda şahsımı işten çıkardılar,ama beni yıldıramadılar çünkü haklı olduğumu bile bile ve Adaletin doğrunun yanında olduğuna inancımdan dolayı haklılığımızın bugün mükafatını kazandığımız davamızda aldık. 

Zorlu ama onurlu mücadele sürecimizde İzmir’de Büyükşehir Belediyesi önünde yaptığımız eylemde bizlere destek veren başta beni yalnız bırakmayan ve hukuki desteklerini esirgemeyen Güvenlik-İş Sendikamızın Yönetimine ve tüm neferlerine, eylem sürecinde TÜRK-İŞ’e bağlı tüm sendikalarımıza,Sivil Toplum Kuruluşlarına,Engelliler Derneğine,Disk’e bağlı Güvenlik-Sen’e,Avukatımız Ayşe Gizem Tan’a ve tüm İzmir halkına teşekkürlerimi sunuyorum,ve buradan tüm özel güvenlik görevlilerine sesleniyorum,ben sendikalı olarak mücadelemi sendikam ile hukuksal anlamda verdim ve davamı kazandım,tüm özel güvenlik görevlileri sendikalı olup hakkını aramalıdır,bizler birleştikçe güçleneceğiz dedi. 

Sosyal Medya

Copyright © 2024 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım