ArkaPlan

‘Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Yapılması’ ile ilgili Sendikamızdan Açıklama

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden ülkemizde de etkisini sürdüren Koronavirüs (Covid-19) salgınını en aza indirmek için mücadele eden ve mücadelenin en ön saflarındaki yerlerini alan Kendi sıhhatleri pahasına her türlü riski alan sağlık çalışanlarının bu özverisi, her türlü takdirin üzerindedir. Varlıkları ile bize güven veren, fedakârlıklarıyla yarınlarımıza umutla bakmamızı sağlayan Başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına Güvenlik-İş Sendikası olarak teşekkür ediyoruz.

23 Mart tarihinde Sayın Bakanımızın sağlık çalışanları için yaptığı açıklamada yer alan; ’’Sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içinde olduğunuzu, Kadronuza 32 bin yeni personel dahil edeceğinize, bu süreçte çalışan sağlık personelimizin ek ödemelerinin üç aylık zaman diliminde tavan yüzde 100 oranında olacağına’’ ilişkin açıklamalarınızı Güvenlik-İş Sendikası olarak olumlu buluyor ve destekliyoruz.

Bakanlığınıza bağlı hastanelerde çalışan ve halkımızla ilk teması kuran, yönlendiren ve sağlık kurumlarının güvenliğini sağlayan özel güvenlik görevlilerinin de sağlık çalışanlarıyla beraber mesai yapıp aynı risklere maruz kaldığını hatırlatmak isteriz.

Özel güvenlik görevlileri özellikle hastanelerde zor şartlar altında canla başla çalışırken sağlık çalışanı değilmiş gibi bir yaklaşıma maruz kalmalarını da şiddetle karşı olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Ülkemiz üzerindeki Koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerini en aza indirmek için mücadele eden tüm sağlık çalışanların içinde ayrım yapılmadan ve çalıştıkları sürece belirlenen bu ek ödemenin meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine de yapılması hususunu bilginize arz ederiz.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım