ArkaPlan

TÜRK-İŞ Konfederasyonumuzun 70. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyoruz

Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu, TÜRK-İŞ’in kuruluşunun 70’inci yılı nedeniyle bir açıklamada bulundu.


    TÜRK-İŞ İŞÇİLERİN UMUDUDUR!


31 Temmuz 1952 tarihinde Türk işçisinin hak ve çıkarını korumak için kurulan TÜRK-İŞ konfederasyonumuzun 70. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.


Türkiye işçi hareketinin ilk konfederasyonu olan TÜRK-İŞ Türkiye emek sınıfının en büyük örgütlü gücü olma onurunu sürdürmüştür.


TÜRK-İŞ, 70 yıllık süre içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünün ve bağımsızlığının, ulusal egemenliğin, demokratik-sosyal hukuk devletinin, demokrasinin, insan haklarının, milli iradenin, işçi hak ve özgürlüklerinin savunucuları arasındaki onurlu yerini daima korumuştur.


İşçilerin, emekçilerin temsilcisi olarak ülkemizin en büyük sivil gücü olan TÜRK-İŞ, bu bilinçle işçilerin ve emekçilerin hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi mücadelesinin yanı sıra hiçbir ayrım gözetmeksizin sosyal barışın sağlanması mücadelesini de sürdürmektedir.


Bu mücadeleyi yılmadan devam ettiren Genel Başkanımız Ergün Atalay’a ve TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyoruz.


TÜRK-İŞ’in bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.


TÜRK-İŞ, 70 yıldır başta işçiler olmak üzere, emekliler ve tüm çalışanlarının sesi, güvencesi ve her zaman umudu olmuştur. 


Güvenlik-İş Sendikası olarak, TÜRK-İŞ’in bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyor, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'in öncülüğünde demokratik mücadelemizi kararlılıkla ve dayanışma içinde sürdüreceğimizi belirtiyoruz.

Güvenlik-İş Sendikası teşkilatı olarak, üyelerimizle ve özel güvenlik emekçileri ile birlikte TÜRK-İŞ’imizin bayrağını şerefle dalgalandırmaya devam edeceğiz.

Değerli Genel Başkanımız Ergün ATALAY'ın ve TÜRK-İŞ'imizin özel güvenlik işçilerimizin olumlu her projede desteklerinden ve meslektaşlarımıza verdikleri değerden dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz.

TÜRK-İŞ’in kurucuları ve bugüne kadar görev yapan tüm yöneticilerinden hayatta olanlara saygılarımızı sunuyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.”TÜRKİYE'DE TÜRK-İŞ VAR...

TÜRK-İŞ'İN 70. YILI KUTLU OLSUN...

Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2022 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım