ArkaPlan

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

2022 YILINI ACISIYLA VE TATLISIYLA GERİDE BIRAKARAK, YENİ ÜMİTLERLE, YENİ BEKLENTİLERLE 2023 YILINA GİRMENİN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ...


Değerli Üyelerimiz, Kıymetli Özel Güvenlik Görevlileri…


Geride bıraktığımız 2022 yılı içerisinde, taşeron sistemden kadroya geçemeyen KİT’ler, özel güvenlik emekçilerinin farkındalığı ve saygınlığı, İçişleri Bakanlığımızın KAAN projesi, özel güvenlik görevlilerine yönelik şiddet olaylarını ve gündeme dair pek çok konuyu her platformda dile getirdik.


Meslektaşlarımızın toplumda ki hak ettiği saygınlığını kazandırmak adına Sendika olarak gece-gündüz hiç durmadan çalıştık. Siz değerli meslektaşlarımızın da desteği ile özel güvenlik mesleğini topluma tanıtma ve saygınlık kazandırma konusunda bunu başardığımızı düşünüyorum.

Bitirdiğimiz bu 2022 yılında;

Sendika olarak EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ile koordineli yapılan çalışmalar sonucunda özel güvenlik kimlik kartı iptallerinde ceza süreci artık 1 yıldan 2 yıla çıkarılacak. Şu anda TBMM de yasalaşmasını bekliyoruz. 


Kadroya alınmayan KİT' lerde çalışan yaklaşık 80 bin kişinin hala kadro beklediğini ve kamuda taşeron sistemin artık son bulması gerektiğini her zaman olduğu gibi 2022 yılında da Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in önderliğinde Güvenlik-İş olarak da her platformda dile getirdik. Buradan yineliyorum artık bu konu ülke gündeminden çıkarılması gerekmektedir. 


İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ÖGNET ve KAAN projelerini Sendikamız başından sonuna kadar desteklemiştir. Bu proje ile özellikle 2022 yılında özel güvenlik görevlilerinin daha aktif rol oynadığını ve artık daha görünür hale geldiğini belirtmek istiyoruz.


Sözlü ve fiziki şiddete maruz kalan özel güvenlik emekçilerini görmemiz Sendika olarak bizleri ziyadesi ile üzmektedir. Özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza yapılan şiddet olaylarının önlenebilmesi ve son bulabilmesi için bir an önce gerekli cezai caydırıcılığın arttırılması gerekmektedir.  


Bu yıl gerçekleştirdiğimiz 4. Olağan Genel Kurulumuzda, birlik, dayanışma ve mücadele irademizi ortaya koyduk. Yeni dönemde TÜRK-İŞ-Güvenlik-İş bayrağını daha da yükseltmek için tüm üyelerimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz…


Çalışma hayatında büyük umutlar beklediğimiz 2023 yılının, her şeyden önce sağlıklı, dünyada barışın, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularının egemen olduğu, özel güvenlik görevlilerine yönelik şiddetin son bulduğu bir yıl olmasını temenni ediyoruz...


Bu duygularla, tüm üyelerimizin, özel güvenlik görevlilerinin ve ailelerinin yeni yılını kutluyor, nöbetleri başında olan Vatan bekçiliği yapan ve Milletimize hizmet eden tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum.


Yeni Yıl geleceğin ilk adımıdır. Tüm milletimize mutlu yıllar dileriz…


Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan

Ömer ÇağırıcıHaberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2023 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım