ArkaPlan

Haberler

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ İLE 1. DÖNEM TİS İKİNCİ OTURUM GERÇEKLEŞTİ

01 Aralık 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız ile Ödemiş Belediyesi (Ödemiş Belediyesi Personel Ltd. Şti.) arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için ikinci oturum 01.12.2020 tarihinde Ödemiş Belediyesi Hizmet Binası Encümen toplantı salonunda gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN katıldı. Ödemiş Belediyesi adına Komisyon Başkanı-Belediye Başkan Yardımcısı Sayın M. Şevket AKGÜN, İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Sayın Kadir ÇAVUŞDERE ve Mali Hizmetler Müdürü Sayın Nedim ÖZTÜRK katıldı. Yeni dönem toplu iş sözleşmesi için ikinci oturumda 22 madde görüşülmüş diğer maddeler üzerinde ise taraflarca belirlenecek ileriki bir tarihte Ödemiş Belediyesi Encümen Salonunda devam edilmesine karar verilmiştir. Gerçekleşen toplantının Teşkilatımıza, Üyelerimize ve tüm Ödemiş Belediyesine hayırlı olmasını diliyoruz.

Detaylı Bilgi

TÜRK-İŞ HUKUKÇULAR VE UZMANLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

01 Aralık 2020, Salı

TÜRK-İŞ ile üye Sendikalarda görev yapan avukat, hukukçu, akademisyen ve uzmanlar Büyük Anadolu Otelinde bir araya gelerek çalışma hayatındaki gelişmeleri değerlendirdi. Toplantıda örgütlenme önündeki engeller, yetki itirazlarına ilişkin uyuşmazlıklar, iş yargılamasındaki aksaklıklar, kadın istihdamı, küresel salgın sürecinin ülkemizdeki çalışma hayatına olumsuz etkileri üzerinde duruldu; ayrıca işkolları özelinde karşılaşılan sıkıntılar hakkında üye sendikaların görüş ve önerileri alındı. Toplantı sonucunda, çalışma hayatındaki gelişmeler ışığında yapılması gerekli değişikler değerlendirildi.

Detaylı Bilgi

PTT PARA LOJİSTİK VE ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

27 Kasım 2020, Cuma

Güvenlik-İş Sendikamız, PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. ile özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın hak, sorumluluk ve menfaatlerinin iyileştirilmesi amacıyla ikinci dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler 27.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Genel Başkan Baş Danışmanız Prof. Dr. Türker TOPALHAN, Anadolu Yakası Şube Başkanımız Ramazan PALAK, Sendikamız TİS Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR katılmıştır. PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. adına katılmıştır. Toplantıda yapılacak Toplu İş Sözleşmesi taslağı üzerinde genel bir görüşme gerçekleşmiştir. Yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ İLE 2,5 YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

27 Kasım 2020, Cuma

Sendikamız ile Viranşehir Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Viranşehir Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesine, Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, Genel Denetleme Kurulu Başkanımız Murat ELHAKAN, Diyarbakır Şube Sekreterimiz Halil PİŞKİN, Genel İdari Müdürümüz Caner YILMAZ katılım sağladı. Toplu iş sözleşmesinin üyelerimize, Viranşehir Belediyesi’ne ve Sendikamıza hayırlı olmasını dileyen Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, “Üyelerimizin insan onuruna yakışır bir ücret alabilmesi için Viranşehir belediyemiz ile görüşme halindeyiz. Şükürler olsun üyelerimizi memnun edecek bir toplu iş sözleşmesi imzaladık. Üyelerimize elde ettiğimiz kazanımları hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sözleşmemizin imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Detaylı Bilgi

VAKIFBANK PYS GÜVENLİK A.Ş. 1. DÖNEM TİS İKİNCİ OTURUM GERÇEKLEŞTİ

27 Kasım 2020, Cuma

Güvenlik-İş Sendikamız ve PYS Güvenlik A.Ş. 1.Dönem Toplu İş sözleşmemiz için ikinci oturum PYS Güvenlik A.Ş. Genel merkezinde İstanbul’da gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Genel Başkan Baş Danışmanız Prof. Dr. Türker TOPALHAN, Anadolu Yakası Şube Başkanımız Ramazan PALAK, Sendikamız TİS Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve VakıfBank PYS Güvenlik çalışanları adına üyemiz Mehmet Şimşek katılmıştır. PYS Güvenlik A.Ş. adına, Vakıf Pazarlama Genel Müdürü Sayın Hüseyin Fehmi YERSEL, PYS Güvenlik Genel Koordinatörü Sayın Bülent BUDAK, İdari ve Mali İşler Müdürü Sayın Mustafa YÜCE, VakıfBank Güvenlik Hizmetleri Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet ACAR, PYS Güvenlik A.Ş. Avukatı Sayın Funda ŞİMŞEK katılmıştır. PYS Güvenlik A.Ş. ile yapılacak olan 1.Dönem Toplu İş sözleşmesi için ikinci oturuma katılan çalışan temsilcisi üyemiz Mehmet ŞİMŞEK, PYS Güvenlik A.Ş. bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın talep ve önerilerini ve geçmişten bugüne gelinen süreci toplu iş sözleşmesi masasında dile getirmiştir. Sendikamız ve PYS Güvenlik A.Ş. yetkilileri ile TİS teklifimiz ile ilgili karşılıklı görüşmelerimiz neticesinde müzakerelerimiz devam edecektir. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza, üyelerimize ve PYS Güvenlik A.Ş.’ye ve VakıfBank’a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.. Özel güvenlik görevlilerinin etkili Sendikası Güvenlik-İş olarak her zaman üyelerimizin daha iyi bir geleceğe ve yarınlara güvenle bakması için çalışmaya devam edeceğiz.. Biz Birlikte Güçlüyüz..

Detaylı Bilgi

Konyaaltı Belediyesi İle Toplu İş Sözleşmesinin İkinci Oturumu Gerçekleşti

24 Kasım 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız ile Konyaaltı Belediyesi (Konyaaltı Belediyesi Temizlik İnş. Org. Tic. Ve San. A.Ş.) arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ikinci oturumu 24.11.2020 tarihinde Konyaaltı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Antalya Şube Başkanımız Hüseyin ÇALKAYA, Antalya Şube Eğitim Sekreterimiz Recep MUTAF, Konyaaltı Belediyesi adına Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Tuğba Erke BOSTAN, Konyaaltı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Fatoş UYKUN, Konyaaltı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ozan GÜNGÖR ve Konyaaltı Belediyesi Temizlik İnşaat Org. Tic. Ve San. A.Ş. Şirket Avukatı Ayşe Evrim Zeybek AKÇAY katılım sağladı. Konyaaltı Belediyesi yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Konyaaltı Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 Kasım 2020, Salı

24 Kasım, Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilişi nedeniyle 1981 yılından itibaren her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren Öğretmenlerimiz; her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinerek bilimin ve aydınlık düşüncenin en büyük mimarları olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmen gününü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize ise Allah'tan rahmet dileriz. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

Serdivan Belediyesi İle TİS Görüşmeleri Başladı

19 Kasım 2020, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikamız ile Serdivan Belediyesi Personel A.Ş. arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (Yerelsen) ile görüşmeler 19.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Baş Temsilcimiz Hakan ÇALIŞKAN, Temsilcimiz Aytekin AYVAZ, Serdivan Belediyesi Personel A.Ş. adına Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Melih KURAN, Yönetim Kurulu Üyesi Osman ÇEVİK, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Engin KARAÇELİK, Şirket Yetkilisi Sedat GÜZEL ve Yerelsen Uzmanı Melikenur MİDİLLİ katılmıştır. İlk toplantıda yapılacak Toplu İş Sözleşmesi taslağı üzerinde genel bir görüşme gerçekleşmiştir. Yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Serdivan Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

DÜNYA GÜVENLİK SENDİKALARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

18 Kasım 2020, Çarşamba

Üst Kuruluşumuz UNI Global Union’un (UNI Küresel Sendika) her yıl düzenlediği ‘Dünya Güvenlik Sendikaları Toplantısı’ bu yıl pandemi nedeniyle görüntülü konferans ile gerçekleşti. UNI Global Union’un düzenlemiş olduğu Dünya Güvenlik Sendikaları Toplantısına Türkiye delegasyonu olarak katılan; Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK, Fevzi KARATAŞ ve Galip Bektaş GÜVENÇ, Dış İlişkiler Uzmanı- UNI Kıdemli Örgütlenme Uzmanımız Kenan KARABULUT, Güvenlik-İş Sendikası Kadın Komisyon Başkan Yardımcısı Deniz CAN görüntülü konferans yöntemi ile katılım sağladı. Toplantıda 30 ülkeden 198 katılımcı ile tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında özel güvenlik görevlilerin karşılaştıkları sorun ve sıkıntılar üzerinde konuşuldu. Dünya genelinde koronavirüs ile ölümlerde 1. Sırada erkek özel güvenlik görevlisi olması hasebiyle alınacak önlemler ve ne yapılabilirliği üzerinde istişare edildi.

Detaylı Bilgi

Çorlu Belediyesi İle TİS Görüşmeleri Başladı

17 Kasım 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız ile Çorlu Belediyesi (Çorlu Belediyesi Personel A.Ş) arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Çorlu Belediyesi Personel A.Ş ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 17.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, İstanbul Avrupa Bölge Başkanımız Kenan Karabulut, İstanbul Avrupa Bölge Sekreterimiz Mehmet Gazi Akgül, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Çorlu Belediyesi Personel A.Ş adına Çorlu Belediyesi Personel A.Ş İşveren Vekili-Genel Müdür Sayın Gökhan KÜRKÇÜ, Çorlu Belediyesi Personel A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fatih YALAZA ve Belediye-İş Sendikası Trakya Şubesi Başkanı İbrahim ÖZÇELİK katılım sağladı. Çorlu Belediyesi Personel A.Ş yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Aliağa Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım