ArkaPlan

Haberler

Manisa Büyükşehir Belediyesi İle Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

15 Ocak 2021, Cuma

Sendikamız ile Manisa Büyükşehir Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN ile BESOT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet GÜZGÜLÜ, BESOT A.Ş. Genel Müdür Mustafa YUR ve Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) TİS Uzmanı Sayın Ramazan TÜFEKÇİ katılmıştır. Sözleşme ile sağlanan ücret artışının %40 olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, çalışanlar için birçok yeni sosyal haklarında eklendiğini ifade ederek toplu iş sözleşmesinin üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, üyelerimiz özel güvenlik görevlileri yararlanacaktır. Bu Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise toplamda %40 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, ölüm yardımı, afet yardımı, çocuk yardımı, eğitim yardımı, evlenme yardımı, ikramiye yardımı, gece çalışma mesaisi ile diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı AYDIN’a Ziyaret

14 Ocak 2021, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ile birlikte DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN’ı makamında ziyaret ettiler. Görüşmeye Destek Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Ebru KUZUKIRAN'da katıldı. Gerçekleştirilen ziyarette DHMİ bağlı havalimanlarında görev yapan üyelerimiz özel güvenlik görevlilerine ilişkin verimli bir görüşme gerçekleştirildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' ya ziyareti için teşekkür etti. Genel Başkanımız' da DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN' a ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Ebru KUZUKIRAN ilgisi ve duyarlılığından dolayı Güvenlik-İş Sendikamız ve şahsı adına teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü PEZÜK'e Ziyaret

14 Ocak 2021, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Fevzi Karataş ile birlikte TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın Hasan PEZÜK'ü makamında ziyaret ederek yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundular. Yapılan ziyarette Güvenlik-İş Sendikamızın çalışmaları ve kurumda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza ilişkin verimli bir görüşme gerçekleştirildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın Hasan PEZÜK, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' ya ziyareti için teşekkür etti. Genel Başkanımız' da TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın Hasan PEZÜK' a ilgisi ve duyarlılığından dolayı Güvenlik-İş Sendikamız ve şahsı adına teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Müdürü Değirmenci'ye Ziyaret

11 Ocak 2021, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ, Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Müdürü Sayın Sezgin DEĞİRMENCİ'yi makamında ziyaret etti. Ziyarete havalimanı baş temsilcimiz Murat TAŞÇI ile havalimanı temsilcimiz Übeyt BERK eşlik etti. Görüşmede örgütlü olduğumuz havalimanlarında çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile ilgili istişare edildi. Ayrıca meslektaşlarımızı görev noktalarında ziyaret ederek sorun ve talepleri dinlendi. Hakkari Yüksekova Havalimanı Müdürü Sayın Sezgin DEĞİRMENCİ'ye Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı NAZLIM'a Ziyaret

11 Ocak 2021, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Konfederasyonumuza bağlı Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya NAZLIM'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette çalışma hayatına yönelik fikir alış verişinde bulunuldu. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya NAZLIM’a, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya NAZLIM, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ya yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı ÇAKIROĞLU'na Ziyaret

11 Ocak 2021, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Şems ÇAKIROĞLU'nu makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette TCDD’de çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile ilgili istişarede bulunuldu. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı Şems ÇAKIROĞLU’a, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı Şems ÇAKIROĞLU, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ya yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

DALAMAN BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

07 Ocak 2021, Perşembe

Sendikamız ile Dalaman Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Dalaman Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesine, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Antalya Şube Başkanımız Hüseyin ÇALKAYA, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Deniz CAN ve Abdurrahman TATLIPINAR, Dalaman Belediyesi Başkanı Sayın Muhammet KARAKUŞ ve Dabel A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal ATLI katıldı. Sözleşme ile sağlanan ücret artışının %30 olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, çalışanlar için birçok yeni sosyal haklarında eklendiğini ifade ederek toplu iş sözleşmesinin üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı. Dalaman Belediyesi Başkanı Sayın Muhammet KARAKUŞ, ''Belediyemizin ekonomik sıkıntılarını her geçen gün hafifletiyoruz. Bütçe imkanlarımız iyileştikçe işçi kardeşlerimizin sosyal imkanlarını da iyileştireceğiz. Bu sözleşmenin hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim.'' ifadelerini kullandı. Dalaman Belediyesi Personel A.Ş ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, üyelerimiz özel güvenlik görevlileri yararlanacaktır. Bu Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise toplamda %30 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; çocuk ve çalışan özel güvenlik görevlilerinin öğrenim gören çocuklarına yıllık öğrenim yardımı, yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, taşıt yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, sorumluluk primi, hastalık, evlenme, doğum ve ölüm yardımı, afet yardımı, özel güvenlik kimlik kartlarının yenilenmesinin işverence karşılanması ile diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Dalaman Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan İçişleri Bakan Yardımcısı İnce’ye Ziyaret

06 Ocak 2021, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI T.C. İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İNCE’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Sendikamızın meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine ilişkin çalışmalarını ve özel güvenlik görevlileri ile ilgili konular hakkında verimli bir istişare gerçekleştirildi. Genel Başkanımız ÇAĞIRICI, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İNCE’ye, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İNCE, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ya yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Ödemiş Belediyesi'nde Yeni Yılda Toplu İş Sözleşme Sevinci

31 Aralık 2020, Perşembe

Sendikamız ile Ödemiş Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN katıldı. Ödemiş Belediyesi (Ödemiş Belediyesi Personel Ltd. Şti.) adına Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mehmet ERİŞ, Komisyon Başkanı-Belediye Başkan Yardımcısı Sayın M. Şevket AKGÜN, İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Sayın Kadir ÇAVUŞDERE ve Mali Hizmetler Müdürü Sayın Nedim ÖZTÜRK, Zabıta Müdürü Sayın Ali PALAMUT, Hukuk İşleri Müdürü Sayın Burak CAN ve Programcı Sayın Mustafa OFLAZ katıldı. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet DURCUK, Koronavirüs pandemisi sebebiyle zor koşullardan ve zor zamanlardan geçildiğini belirterek taleplere sağduyulu yaklaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet ERİŞ'e teşekkür etti. İmzalanan Toplu iş sözleşmesi ile %51 ücret zammı elde edildiğinin altını çizen DURCUK, Belediye bünyesinde çalışan üyelerimizin biraz olsun rahat bir nefes almalarını sağladığımızı umuyorum, İmzaladığımız sözleşmeyle meslektaşlarımız kazançlarını güle güle harcasınlar dedi. Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mehmet ERİŞ konuşmasında, ''mevcut şartlarda özel güvenlik personellerimiz için en iyi imkanları sunmaya gayret ettik. Koşullar nedeniyle düşündüklerimizin tamamını gerçekleştiremiyoruz. Ama var olanın da en iyisini vermeye gayret ettik. Bu toplu sözleşmenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, Güvenlik-İş Sendikası yetkililerine ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum '' dedi. Ödemiş Belediyesi bünyesinde çalışan meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerini kapsayan toplu iş sözleşme ile üyelerimize %51 ücret zammı ve sosyal haklarda önemli oranda iyileştirmeler yapıldı. Sözleşmeyle; çocuk ve çalışan özel güvenlik görevlilerinin öğrenim gören çocukları için tahsil durumlarına göre yıllık öğrenim yardımı, yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, Bayram yardımı, hastalık, evlenme, doğum ve ölüm yardımı, afet yardımı, sorumluluk primi ile diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Ödemiş Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

YENİ YILIN MİLLETÇE TEKRAR SAĞLIKLI GÜNLERE ERİŞECEĞİMİZ VE DAHA GÜZEL YARINLARIN HABERCİSİ OLMASINI DİLİYORUZ

31 Aralık 2020, Perşembe

Koronavirüs salgını gölgesinde geçen 2020 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bir yılı daha geride bıraktığımız şu günlerde sağlık, iyilik ve güzellikler beklentisi ile yeni yılı karşılıyoruz. Değerli Üyelerimiz, Kıymetli Özel Güvenlik Görevlileri.. Geride bıraktığımız 2020 yılı içerisinde, İçişleri Bakanlığımızın Projesi olan KAAN Projesi, taşeron sistemden kadroya geçemeyen KİT’ler, Covid 19 salgınında özel güvenlik görevlilerinin önemi, özel güvenlik görevlilerine yönelik şiddet olaylarını ve gündeme dair pek çok konuyu her platformda dile getirdik.. Meslektaşlarımızın toplumda ki hak ettiği saygınlığını kazandırmak adına Sendika olarak gece-gündüz hiç durmadan çalıştık. Siz değerli meslektaşlarımızın da desteği ile özel güvenlik mesleğini topluma tanıtma ve saygınlık kazandırma konusunda bunu başardığımızı düşünüyorum. Bu minvalde; İçişleri Bakanlığı ile koordineli bir şekilde çalışarak Bakanlığımızca Haziran ayı içerisinde Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri için tek tip kıyafetinin tanıtımının yapılmasının mutluluğu içerisindeyim. Ve yine İçişleri bakanlığımız koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımızla beraber yürüttüğümüz özel güvenlik mesleğinin saygınlığında ve farkındalığında büyük bir öneme sahip olacak olan kamu spot çalışmamız Özel Güvenlik Gününde tüm televizyon ve radyolarda kamu spotu olarak yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor. 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasında’ TEK YÜREK, TEK SES’ olduk. Özel güvenlik haftasında Türkiye’nin her yerinde aynı anda tüm billboardlarda afişlerimiz, televizyon ve radyolarda kamu spotumuz büyük ses getirdi. Ne yazık ki, 696 sayılı KYK ile taşeron sistemden kadroya geçen kardeşlerimizin sıkıntıları hala devam ederken, KİT' lerde çalışan birçok arkadaşımız kadro sürecinde ki düzenlemeden faydalanamamış ve kapsam dışında bırakılmıştır. Kadroya alınmayan KİT' lerde çalışan yaklaşık 80 bin kişinin de kadroya alınması için yoğun mesailerimiz yeni yılda da devam edecektir. Kadro alamayan işçilerimizin de hak ettikleri kadroyu 2021 yılı içerisinde almaları için var gücümüzle çalışmaya ve kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz. Çalışma hayatında büyük umutlar beklediğimiz 2021 yılının, her şeyden önce sağlıklı, dünyada barışın, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularının egemen olduğu bir yıl olmasını temenni ediyor, tüm dünyaya ve ülkemize; barış, huzur, mutluluk ve refah getirmesi, milletçe tekrar sağlıklı günlere erişeceğimiz ve daha güzel günlerin habercisi olmasını diliyoruz. Bu duygularla, tüm üyelerimizin, özel güvenlik görevlilerinin ve ailelerinin yeni yılını kutluyor, nöbetleri başında olan Vatan bekçiliği yapan ve Milletimize hizmet eden tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum. Yeni Yıl geleceğin ilk adımıdır. Sağlıklı günlere tekrardan erişebilmek dileğiyle… Ömer Çağırıcı Genel Başkan Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu Adına

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım