ArkaPlan

Haberler

TÜRK-İŞ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NDE DİYARBAKIR’DA BULUŞTU

08 Mart 2021, Pazartesi

TÜRK-İŞ, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında bu yıl Diyarbakır’da üyeleriyle bir araya gelerek bir etkinlik gerçekleştirdi. Konfederasyonumuz tarafından Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki bir otelde düzenlenen programda TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY bir konuşma gerçekleştirdi. ATALAY konuşmasına, dün Samsun'da bir kadının eski eşi tarafından darbedilmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek bu gibi olaylarla dünyanın her yerinde karşılaşıldığını söyleyerek en kısa zamanda bir çözüm bulma mecburiyetinde olduklarını belirtti. Kadın bulunan iş yerlerinde huzur ve daha rahat karar alma imkanı olduğunu ifade eden ATALAY, \"Terörün, savaşın, salgın hastalığın olduğu yerde bedeli çocuklar, yaşlılar, kadınlar ödüyor. Dünyanın her yerinde bu böyle. Terör olmadığı zaman insanlar daha rahat ediyor. Şu anda harcanan paranın onda biri teröre harcanmasa 3 tane Türkiye olur.\" diye konuştu. Diyarbakır Valisi Münir KARALOĞLU yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadına yönelik şiddetten bahsederken çocukları PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen anneleri hatırlattı. Kadın ve erkeğin toplumu kuran ve oluşturan bir bütünün eşit iki parçası olduğuna vurgu yapan KARALOĞLU, \"Bu eşit iki parçadan birinin ihmal edilmiş olması diğerinin yükselmesine de engeldir. Eğer toplumu yükseltecek ve geliştireceksek kadın ve erkek eşit şartlarda çalışmalı ve yüke omuz vermelidir.\" dedi. Ayrıca Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ, DİYARBAKIR da Dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti tutan anneleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yalnız bırakmadı. Nöbet tutan annelerle ziyaret ederek karanfil dağıttılar. Konfederasyonumuz son olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programı kapsamında Diyarbakır Valisi Sayın Münir KARAOĞLU ziyaret edildi. Programa, TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR, Sendika Genel Başkanları, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Diyarbakır Bölge Başkanı Murat ELHAKAN ile şube başkanları ve kadın özel güvenlik görevlisi üyelerimiz katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

TÜRK-İŞ KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞEHİTLER VE KADIN İŞÇİLER HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

08 Mart 2021, Pazartesi

PKK’nın Hatay’da katlettiği ormanlarımız için, Hatay'ın Belen ilçesinde oluşturulan “TÜRK-İŞ KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞEHİTLER VE KADIN İŞÇİLER HATIRA ORMANI” için fidanlar dikildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK ,TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Sayın Ergün ATALAY ,TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Sendikalarımızın Genel Başkanı Sayın Ömer ÇAĞIRICI ve Sendikamız Güvenlik-İş Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Erkan AKSOY ile birlikte üyelerimiz katılım sağladı. Hatay Havalimanında görev yapan üyemiz özel güvenlik görevlisi Hatice KANAT TÜRK-İŞ kadın işçiler adına konuşma yaparak kadın emekçilerimizin sözcüsü oldu.. Konuşmaların ardından katılımcılar, “TÜRK-İŞ Korgeneral Osman Erbaş Şehitler ve Kadın İşçiler Hatıra Ormanı’na giderek fidan dikme işlemini gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun

07 Mart 2021, Pazar

8 Mart 1857 tarihinde 40.000 dokuma işçisinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi istemiyle tekstil fabrikasında başlayan grev sonucunda, 129 annenin, ablanın, kardeşin çıkan yangın sebebiyle can verdiği bugün “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak tarihte yerini almış ve ülkemizde de kutlanmaya başlanmıştır. Biz kadınlar o günden beri Dünya’nın tüm ülkelerinde eşitlik, adalet, özgürlük, emek ve barış için mücadele etmekte ve sesimizin daha gür çıkması için örgütlenmeye devam etmekteyiz. Geçtiğimiz yıl Ankara’da 81 ilden kadın özel güvenlik görevlileri ile bir araya gelmiş eğitim ve etkinlik gerçekleştirebilmiştik. Sesimizi duyurmak için, Biz de varız! demek için sendikamız Genel Yönetim Kurulununda desteği ile Anıtkabir’e gitmiş, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet AKTAŞ’ı, Özel Güvenlik Denetleme Başkanımız Sayın Suat ÇELİK’i, TÜRK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Ergün ATALAY’ı makamında ziyaret edebilme fırsatını yakalamış ve kadın özel güvenlik görevlileri olarak sorunlarımız ve çözüm önerilerimizle ilgili istişarelerde bulunmuştuk. Ancak bu yıl pandemi sebebi ile bir araya gelemedik ve duygularımızı uzaktan paylaşmak zorunda kaldık. Fakat sesimizi duyurmak için her platformda olacağımızı da belirtmek isteriz. Güvenlik-İş Sendikası Kadın Komisyonu olarak, ülkemizde ezilen, sömürülen, dayak yiyen ve hatta öldürülen kadınlarımız için işyerlerinde mobbinge maruz kalan kadınlarımız için, siz değerli emekçi kadınlarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz. İster sosyal hayatta ister de çalışma hayatında hak ettiğimiz statüyü kazanmak için, kadınsız toplumların toplum olamayacağını anlatmak için, biz burada, sizin yanınızdayız. Değerli Kadın Emekçiler, Güvenlik-İş Sendikası ve Güvenlik-İş Sendikası Kadın Komisyonu olarak “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz” vesilesiyle, başta tüm emekçi kadınlarımızın, özel güvenlik görevlisi değerli meslektaşlarımızın ve üye kadınlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyor, toplumların mihenk taşı kahraman kadınlarımızın “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutluyoruz. Güvenlik-İş Sendikası Merkez Kadın Komisyonu

Detaylı Bilgi

Yüreğimize Ateş Düştü!

05 Mart 2021, Cuma

Bingöl’den Tatvan’a giderken askeri helikopterin düşmesi sonucu 11 vatan evladımız şehit, 2 vatan evladımızın da yaralandığı haberi içimizi yakmıştır. Kahraman ordumuza, şehit ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyor, yaralı askerlerimize de acil şifalar dileriz. Güvenlik - İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan TCDD Genel Müdürü Uygun'a Ziyaret

02 Mart 2021, Salı

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI TCDD Genel Müdürü Sayın Ali İhsan UYGUN'u makamında ziyaret etti. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; ''TCDD bünyesinde çalışan özel güvenlik meslektaşlarımızın yeni ihale döneminde şartnamede belirtilen ücretlerle ilgili taleplerini ve beklentileri Sayın Genel Müdürümüze ileterek, süreç ile ilgili görüşmelerimiz devam edecektir. Sayın Genel Müdürümüze üyelerimiz adına ilgisi ve duyarlılığından dolayı teşekkür ederim'' ifadelerini kullandı.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Avrupa Yakasında Üye ve İşyeri Ziyaretlerinde Bulundu

02 Mart 2021, Salı

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ, İstanbul'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ ilk ziyaretini, Atatürk Havalimanı Başmüdürü Sayın Fatih Koşak'a gerçekleştirdi. Görüşmede kurumda çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlilerinin sorun ve talepleri karşılıklı istişare edildi. Meslektaşlarımız görev noktalarında ziyaret edildi. Ziyarete İstanbul Avrupa Yakası Bölge Başkanımız Kenan KARABULUT, İstanbul Avrupa Kadın Komisyon Başkanımız Gamze GÜN, Atatürk Havalimanı Baş temsilcimiz Ercan ALP, İşyeri temsilcimiz Alper ÖZDEN eşlik etti. Sendikamız daha sonra TEİAŞ 1. ve 20. bölge müdürlükleri ile Tekirdağ Havalimanı'na ziyaret gerçekleştirerek burada çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile görüştü. Sorun ve talepleri dinlendi. Sendikamızın gerçekleştirdiği ziyaretlerde, Atatürk Havalimanı Başmüdürü Sayın Fatih Koşak' a, TEİAŞ 1. ve 20. bölge müdürlükleri ile Tekirdağ Havalimanın da çalışan üyelerimize Güvenlik-İş Sendikamıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Detaylı Bilgi

Vefat ve Başsağlığı

02 Mart 2021, Salı

Konyaaltı Belediyesi'nde görev yapan üyemiz özel güvenlik görevlisi İbrahim ÇAKMAK vefat etmiştir. Üyemize Allah'tan Rahmet acılı ailesine, mesai arkadaşlarına ve teşkilatımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

1 MART HAVALİMANI GÜVENLİK MEMURLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

01 Mart 2021, Pazartesi

Yetkili olduğumuz Havalimanlarımızın korunmasında üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile birlikte özveriyle 7/24 görev yapan havalimanı güvenlik memurlarımızın ''1 Mart Havalimanları Güvenlik Memurları Günü\"nü en içten dileklerimizle kutluyor, çalışma hayatında başarılar diliyoruz. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan TKİ Genel Müdürü Erdoğan'a Ziyaret

25 Şubat 2021, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ile birlikte Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) Genel Müdürü Sayın Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette TKİ bünyesinde görev yapan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile alakalı Sendikamızın çalışmaları aktarıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TKİ Genel Müdürü Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' ya ziyareti için teşekkür etti. Genel Başkanımız' da TKİ Genel Müdürü Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN' a ilgisi ve duyarlılığından dolayı Sendikamız adına teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan TİGEM Genel Müdürü Kocabay'a Ziyaret

24 Şubat 2021, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ ile birlikte TİGEM Genel Müdürü Sayın Sait KOCABAY'ı makamında ziyaret ederek yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundular. Gerçekleşen ziyarette TİGEM bünyesinde görev yapan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile alakalı Sendikamızın çalışmaları aktarıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TİGEM Genel Müdürü Sait KOCABAY, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' ya ziyareti için teşekkür etti. Genel Başkanımız' da TİGEM Genel Müdürü Sait KOCABAY' a ilgisi ve duyarlılığından dolayı Güvenlik-İş Sendikamız ve havalimanlarında çalışan üyelerimiz adına teşekkür etti.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım