ArkaPlan

Haberler

Üyelerimizden ve Özel Güvenlik Görevlilerinden 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasına Destek

06 Kasım 2019, Çarşamba

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasına bir destekte üyelerimizden ve özel güvenlik görevlilerinden geldi. Güvenlik-İş Sendikası üyelerimizden ve özel güvenlik görevlilerinden 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası sebebi ile yapılan “Sende Maskeni Tak Farkındalık Yarat” etkinliği düzenledi. Özel güvenlik görevlileri 'LÖSEV değil sevgi bulaşıcıdır' sloganıyla 'Sende maskeni tak farkındalık yarat' etkinliği düzenleyerek löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu ve lösemi hastası çocukların yanında olduğunu vurguladı.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Gücüne Güç Katıyor 10 Kamu Kurumu Güvenlik-İş Dedi Sendikamıza Katıldı

06 Kasım 2019, Çarşamba

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ - KASTAMONU TEİAŞ 22.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ - KÜTAHYA TEİAŞ 6.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ - KÜTAHYA BELEDİYESİ - KÜTAHYA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ - İSTANBUL KARAYOLLARI 1.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ - BURSA DÖRTÇELİK ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ - BİNGÖL KARLIOVA DEVLET HASTANESİ - YOZGAT AKDAĞMADENİ DEVLET HASTANESİ - EDİRNE MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ'nda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız Sendikamız TÜRK-İŞ Güvenlik-İş çatısı altında birleşti. Özel Güvenlik Görevlilerinin etkili sendikası olan Güvenlik-İş ailemize katılan yeni üyelerimize Hoş Geldiniz diyoruz.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı- Genel Müdürü Kaldırım'a Ziyaret

06 Kasım 2019, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı-Genel Müdürü Orhan KALDIRIM'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette, TEİAŞ bünyesinde görev yapan üyelerimizin sorun ve talepleri karşılıklı istişare edildi. Genel Başkanımız ÇAĞIRICI, TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı-Genel Müdürü Orhan KALDIRIM’a Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Türk-İş Vergide Adaletin Sağlanması İçin İmza Kampanyası Başlattı

05 Kasım 2019, Salı

Türkiye’de gelir vergisi mükelleflerinin büyük çoğunluğunu ücret geliri elde edenler oluşturmaktadır. Ücretli çalışanlar üzerinde hem doğrudan gelir ve kazanç üzerinden alman hem de dolaylı olarak mal ve hizmet alımında yapılan harcamalardan kaynaklanan vergilerin yükü bulunmaktadır.Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu olarak mevcut vergi düzenlemelerine ilişkin düşüncelerimizi ve yeni bir düzenlemede olması gerektiğini düşündüğümüz konuları her fırsatta paylaşmayı bir görev ve sorumluluk olarak gördük, görmeye devam ediyoruz. Nitekim TBMM gündeminde olan vergi düzenlemeleriyle ilgili olarak görüş ve taleplerimizi siyasal parti grup başkan vekilliklerine, ilgili bakanlara, komisyon başkan ve üyelerine, milletvekillerine yazılı olarak ilettik.

Detaylı Bilgi

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu Toplandı

04 Kasım 2019, Pazartesi

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu 23. Dönem 21. Toplantısı, 04 Kasım 2019 Pazartesi günü Ankara’da gerçekleştirildi. TÜRK-İŞ Genel Merkezinde gerçekleşen toplantıda, başta vergi dilimi olmak üzere çalışma hayatına ilişkin konular ve Aralık ayında gerçekleştirilecek TÜRK-İŞ 23.Olağan Genel Kurul hazırlıkları kapsamında değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıya Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' da katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

Başkanlar Kurulumuz Toplandı

01 Kasım 2019, Cuma

Sendikamız Başkanlar Kurulu, 28-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara’da toplandı. Gerçekleştirilen toplantıda Sendikamızın geleceği, Çalışma Hayatı ve Güvenlik Görevlilerinin sorunlarına dair birçok konuda geniş istişarelerde bulunuldu. Yapılan toplantı sonucunda Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayımlandı. Bildiriyi aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Ege Bölgesinde Temaslarda Bulundu

31 Ekim 2019, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ ile İzmir Bölge Başkanı Hüseyin KALENDER Ege Bölgesinde temaslarda bulunarak Kütahya, Afyon, Aydın ve Manisa’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Sendikamız Ege Bölgesindeki ilk ziyaretini Kütahya ilinde İl Özel İdaresi Sekreteri Murat KOYAK, PTT Başmüdürü Ramazan ÖZDOĞRU, TEİAŞ 6. Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet TÜRKER ile bu kurumlarda çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerimize gerçekleştirildi. Sendikamızın Ege Bölgesindeki ikinci adresi ise Afyon ilindeki PTT Başmüdürü Mehmet ÖRSDEMİR ile Başmüdür yardımcısı Hüseyin KIZILTAŞ ve DSİ 21.Bolge Müdürü Mehmet Akif BALTA ve kurumda çalışan üyelerimizi görev noktalarında ziyaret oldu.

Detaylı Bilgi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

25 Ekim 2019, Cuma

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü Millet olarak coşkuyla kutlamaktayız. İstiklalini kazanmak için büyük fedakârlıklarla kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız, Cumhuriyetimizi kurmuş ve milli tarihimizin kaydettiği, ulusal anlamda hafızalara kazınan en büyük ve en şanlı bağımsızlık mücadelesinden biri olmuştur.

Detaylı Bilgi

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'ten Vergi İyileştirme Talebi

25 Ekim 2019, Cuma

Konfederasyonumuz tarafından, konu hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığına, Siyasi Parti Grup Başkanvekillikleri ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına vergi düzenlemeleriyle ilgili talebimizi içeren bir yazı gönderilmiştir. Yazının içeriği şu şekildedir;“Türkiye’de gelir vergisi mükelleflerinin büyük çoğunluğunu ücret geliri elde edenler oluşturmaktadır. Ücretli çalışanlar üzerinde hem doğrudan gelir ve kazanç üzerinden alınan hem de dolaylı olarak mal ve hizmet alımında yapılan harcamalardan kaynaklanan vergilerin yükü bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Balıkesir DSİ Bölge Müdürü Şahin'e ve Üyelerimize Ziyaret

25 Ekim 2019, Cuma

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ Balıkesir DSİ Bölge Müdürü Rahmi ŞAHİN'i makamında ziyaret etti. Görüşmeye Balıkesir İl Başkanımız Metin ASLAN eşlik etti.Gerçekleşen ziyarette kurumda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın sorun ve talepleri iletildi. Sendikamız daha sonra Balıkesir Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Balıkesir Şehir Hastanesinde çalışan güvenlik görevlisi üyelerimizi görev noktalarında ziyaret etti.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım