ArkaPlan

Haberler

Dhmi Temsilcilerimizin Katıldığı Eğitim Semineri Yapıldı

13 Ağustos 2018, Pazartesi

Sendikamızın İş Sağlığı ve Güvenliği Bilinci ve Kültürü Oluşturmaya Yönelik Eğitim Semineri Anadolu Downtown Hotelde yapıldı.

Detaylı Bilgi

7 Kamu Kurumu Güvenlik - İş Dedi Sendikamıza Katıldı

10 Ağustos 2018, Cuma

Üyelerimize ekonomik, sosyal ve idari bakımdan katkı sağlamak adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz başlayacaktır. Tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Detaylı Bilgi

Konfederasyonumuz Türk - İş'ten İşçilere Örgütlenme Çağırısı

10 Ağustos 2018, Cuma

Türkiye'de sendikalı işçi oranının yüzde 12 düzeyinde olmasını yeterli bulmayan Türk-İş Genel Başkanımız Ergün Atalay, örgütsüz çalışan tüm işçileri sendikalara üye olmaya davet etti.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının geçen ay açıkladığı iş kolları ve sendikalara üye işçi sayılarına göre, Türkiye'de sigortalı 14 milyon 121 bin 664 işçiden 1 milyon 802 bin 155'inin sendikaya üyeliği bulunuyor.Sendikalı işçi oranının yüzde 12,76 olduğu Türkiye'de, 20 iş kolunda toplam 169 işçi sendikası faaliyet gösteriyor."Genel işler", "Banka, finans ve sigorta", "Savunma ve güvenlik" ile "İletişim" işçilerin en fazla örgütlendiği iş kolları olurken, "İnşaat", "Konaklama ve Eğlence İşleri", "Basın Yayın ve Gazetecilik" ile "Ticaret Büro, Eğitim ve Güzel Sanatlar" sendikalaşmanın düşük kaldığı iş kolları olarak sıralandı.- "Çalışanlar istediği sendikaya üye olabilmeli"Türk-İş Genel Başkanımız Ergün Atalay, yüzde 12 civarındaki sendikalı işçi oranını yetersiz gördüklerini belirterek, bu oranın AB'ye üye ülkelerin ortalaması olan yüzde 23'ün bir hayli altında kaldığını söyledi.Türkiye'de sendikalaşma oranının yükseltilmesi için örgütlenmenin önündeki her türlü engelin kaldırılması gerektiğini vurgulayan Atalay, "Hiçbir belediyenin, siyasi partinin, patronun sendikası olmaz. Olursa da onun adı sendika olamaz. Ülkemizde her birey istediği takımı tutuyor, istediği partiye oy veriyorsa, istediği sendikaya da üye olma hakkına sahip olmalıdır." ifadelerini kullandı.Atalay, örgütlü toplum ve katılımcı demokrasinin modern ekonomilerin vazgeçilmezlerinden olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:"Türk-İş, 1 milyona yakın üyesi ve bağlı 34 sendikasıyla Türkiye'nin büyümesi, huzur ve refah ülkesi olması için sendikalaşma mücadele veriyor. Çünkü, sendikal örgütlülük hem devletin hem işçinin hem de işverenin yararınadır. Çalışanların sendikalılığı, devletin kayıt dışı istihdamla mücadelesini kolaylaştırır, işçiye güvence sağlar, işverenin itibarını iş yerinin de marka değerini yükseltir. Sendikalaşmanın olduğu yerde kayıt dışı istihdam ve merdiven altı üretim olmaz, işçiler alın terinin hakkını alır, iş kazası ve meslek hastalıkları riski de en düşük düzeydedir."Çalışanların yaşadığı birçok sorunun çözümünün sendikal örgütlülükten geçtiğine dikkati çeken Atalay, sektör, şehir, cinsiyet farkı gözetmeksizin sendikasız tüm işçileri Türk-İş'e bağlı sendikalara üye olmaya davet etti.

Detaylı Bilgi

Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Saldırılara Son!

08 Ağustos 2018, Çarşamba

Balıkesir Merkez Atatürk Şehir Hastanesinde görevli Güvenlik Sendikası İş Yeri Temsilcimiz Erhan Çetin görevi başında saldırıya uğradı.

Detaylı Bilgi

Tarihi Eser Kaçakçılığını Ortaya Çıkaran Güvenlik Görevlilerine Teşekkür Plaketi Verildi

08 Ağustos 2018, Çarşamba

Geçtiğimiz günlerde Balıkesir’in Edremit İlçesinde Havalimanında görevli olduğu sırada tarihi eser kaçakçılığını fark eden ve suçluları adalete teslim eden Özel Güvenlik Görevlilerine Sendikamız Güvenlik-İş tarafından teşekkür plaketi verildi. Plaketleri Güvenlik-İş Sendikamız adına Devlet Havalimanı İşletmeleri Baş Müdürü Mehmet Kaya verdi.

Detaylı Bilgi

Vefat ve Başsağlığı

06 Ağustos 2018, Pazartesi

Detaylı Bilgi

Sendika Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Koü'deki Toplu İş Sözleşmesi Sorununa Açıklama

02 Ağustos 2018, Perşembe

Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Türk İş Konfederasyonu’na bağlı Belediye İş Sendikası, Güvenlik İş Sendikası ve Koop. İş Sendikası’nın Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) çalışan üyelerinin "Toplu İş Sözleşmesi"nde elde ettikleri haklar ile ilgili yaşanan sorunların giderilmesi amacıyla Türkİş Kocaeli Temsilciliği'nde Türkİş Marmara Bölge Başkanı Adnan Uyar, Türkİş Kocaeli İl Temsilcisi Yakup Yıldız, Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, Koop. İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Şevket Ulusinan Tek, Gıda iş Sendikası Kocaeli Şube başkanı Ali Bostan, Güvenlikİş Sendikası Kocaeli Temsilcisi Muhammet ali Tatlıgül ve iş yeri temsilcileri ile bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıda Kocaeli Üniversitesi'ndeki üyelerinin yaşadığı sorunları dile getiren Çağırıcı, sorunların çözülmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Sokak Atık Toplayıcılarının Çalışma Koşullarını İyileştirme İmza Törenine Katıldı

02 Ağustos 2018, Perşembe

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, 2 Ağustos 2018 tarihinde Sokak Atık Toplayıcılarının Çalışma Koşullarını İyileştirme Sosyal Sorumluluk Projesi İmza Törenine katıldı.

Detaylı Bilgi

Vefat ve Başsağlığı

01 Ağustos 2018, Çarşamba

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, Hain PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu sivil araçta bulunan asker eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği hayatını kaybetmiştir.

Detaylı Bilgi

Ekmek, Barış, Özgürlük Mücadelesinde 66 Yıl

31 Temmuz 2018, Salı

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım