ArkaPlan

Haberler

DALAMAN BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

07 Ocak 2021, Perşembe

Sendikamız ile Dalaman Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Dalaman Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesine, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Antalya Şube Başkanımız Hüseyin ÇALKAYA, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Deniz CAN ve Abdurrahman TATLIPINAR, Dalaman Belediyesi Başkanı Sayın Muhammet KARAKUŞ ve Dabel A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal ATLI katıldı. Sözleşme ile sağlanan ücret artışının %30 olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, çalışanlar için birçok yeni sosyal haklarında eklendiğini ifade ederek toplu iş sözleşmesinin üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı. Dalaman Belediyesi Başkanı Sayın Muhammet KARAKUŞ, ''Belediyemizin ekonomik sıkıntılarını her geçen gün hafifletiyoruz. Bütçe imkanlarımız iyileştikçe işçi kardeşlerimizin sosyal imkanlarını da iyileştireceğiz. Bu sözleşmenin hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim.'' ifadelerini kullandı. Dalaman Belediyesi Personel A.Ş ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, üyelerimiz özel güvenlik görevlileri yararlanacaktır. Bu Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise toplamda %30 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; çocuk ve çalışan özel güvenlik görevlilerinin öğrenim gören çocuklarına yıllık öğrenim yardımı, yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, taşıt yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, sorumluluk primi, hastalık, evlenme, doğum ve ölüm yardımı, afet yardımı, özel güvenlik kimlik kartlarının yenilenmesinin işverence karşılanması ile diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Dalaman Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan İçişleri Bakan Yardımcısı İnce’ye Ziyaret

06 Ocak 2021, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI T.C. İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İNCE’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Sendikamızın meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine ilişkin çalışmalarını ve özel güvenlik görevlileri ile ilgili konular hakkında verimli bir istişare gerçekleştirildi. Genel Başkanımız ÇAĞIRICI, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İNCE’ye, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İNCE, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ya yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Ödemiş Belediyesi'nde Yeni Yılda Toplu İş Sözleşme Sevinci

31 Aralık 2020, Perşembe

Sendikamız ile Ödemiş Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN katıldı. Ödemiş Belediyesi (Ödemiş Belediyesi Personel Ltd. Şti.) adına Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mehmet ERİŞ, Komisyon Başkanı-Belediye Başkan Yardımcısı Sayın M. Şevket AKGÜN, İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Sayın Kadir ÇAVUŞDERE ve Mali Hizmetler Müdürü Sayın Nedim ÖZTÜRK, Zabıta Müdürü Sayın Ali PALAMUT, Hukuk İşleri Müdürü Sayın Burak CAN ve Programcı Sayın Mustafa OFLAZ katıldı. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet DURCUK, Koronavirüs pandemisi sebebiyle zor koşullardan ve zor zamanlardan geçildiğini belirterek taleplere sağduyulu yaklaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet ERİŞ'e teşekkür etti. İmzalanan Toplu iş sözleşmesi ile %51 ücret zammı elde edildiğinin altını çizen DURCUK, Belediye bünyesinde çalışan üyelerimizin biraz olsun rahat bir nefes almalarını sağladığımızı umuyorum, İmzaladığımız sözleşmeyle meslektaşlarımız kazançlarını güle güle harcasınlar dedi. Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mehmet ERİŞ konuşmasında, ''mevcut şartlarda özel güvenlik personellerimiz için en iyi imkanları sunmaya gayret ettik. Koşullar nedeniyle düşündüklerimizin tamamını gerçekleştiremiyoruz. Ama var olanın da en iyisini vermeye gayret ettik. Bu toplu sözleşmenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, Güvenlik-İş Sendikası yetkililerine ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum '' dedi. Ödemiş Belediyesi bünyesinde çalışan meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerini kapsayan toplu iş sözleşme ile üyelerimize %51 ücret zammı ve sosyal haklarda önemli oranda iyileştirmeler yapıldı. Sözleşmeyle; çocuk ve çalışan özel güvenlik görevlilerinin öğrenim gören çocukları için tahsil durumlarına göre yıllık öğrenim yardımı, yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, Bayram yardımı, hastalık, evlenme, doğum ve ölüm yardımı, afet yardımı, sorumluluk primi ile diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Ödemiş Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

YENİ YILIN MİLLETÇE TEKRAR SAĞLIKLI GÜNLERE ERİŞECEĞİMİZ VE DAHA GÜZEL YARINLARIN HABERCİSİ OLMASINI DİLİYORUZ

31 Aralık 2020, Perşembe

Koronavirüs salgını gölgesinde geçen 2020 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bir yılı daha geride bıraktığımız şu günlerde sağlık, iyilik ve güzellikler beklentisi ile yeni yılı karşılıyoruz. Değerli Üyelerimiz, Kıymetli Özel Güvenlik Görevlileri.. Geride bıraktığımız 2020 yılı içerisinde, İçişleri Bakanlığımızın Projesi olan KAAN Projesi, taşeron sistemden kadroya geçemeyen KİT’ler, Covid 19 salgınında özel güvenlik görevlilerinin önemi, özel güvenlik görevlilerine yönelik şiddet olaylarını ve gündeme dair pek çok konuyu her platformda dile getirdik.. Meslektaşlarımızın toplumda ki hak ettiği saygınlığını kazandırmak adına Sendika olarak gece-gündüz hiç durmadan çalıştık. Siz değerli meslektaşlarımızın da desteği ile özel güvenlik mesleğini topluma tanıtma ve saygınlık kazandırma konusunda bunu başardığımızı düşünüyorum. Bu minvalde; İçişleri Bakanlığı ile koordineli bir şekilde çalışarak Bakanlığımızca Haziran ayı içerisinde Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri için tek tip kıyafetinin tanıtımının yapılmasının mutluluğu içerisindeyim. Ve yine İçişleri bakanlığımız koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımızla beraber yürüttüğümüz özel güvenlik mesleğinin saygınlığında ve farkındalığında büyük bir öneme sahip olacak olan kamu spot çalışmamız Özel Güvenlik Gününde tüm televizyon ve radyolarda kamu spotu olarak yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor. 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasında’ TEK YÜREK, TEK SES’ olduk. Özel güvenlik haftasında Türkiye’nin her yerinde aynı anda tüm billboardlarda afişlerimiz, televizyon ve radyolarda kamu spotumuz büyük ses getirdi. Ne yazık ki, 696 sayılı KYK ile taşeron sistemden kadroya geçen kardeşlerimizin sıkıntıları hala devam ederken, KİT' lerde çalışan birçok arkadaşımız kadro sürecinde ki düzenlemeden faydalanamamış ve kapsam dışında bırakılmıştır. Kadroya alınmayan KİT' lerde çalışan yaklaşık 80 bin kişinin de kadroya alınması için yoğun mesailerimiz yeni yılda da devam edecektir. Kadro alamayan işçilerimizin de hak ettikleri kadroyu 2021 yılı içerisinde almaları için var gücümüzle çalışmaya ve kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz. Çalışma hayatında büyük umutlar beklediğimiz 2021 yılının, her şeyden önce sağlıklı, dünyada barışın, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularının egemen olduğu bir yıl olmasını temenni ediyor, tüm dünyaya ve ülkemize; barış, huzur, mutluluk ve refah getirmesi, milletçe tekrar sağlıklı günlere erişeceğimiz ve daha güzel günlerin habercisi olmasını diliyoruz. Bu duygularla, tüm üyelerimizin, özel güvenlik görevlilerinin ve ailelerinin yeni yılını kutluyor, nöbetleri başında olan Vatan bekçiliği yapan ve Milletimize hizmet eden tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum. Yeni Yıl geleceğin ilk adımıdır. Sağlıklı günlere tekrardan erişebilmek dileğiyle… Ömer Çağırıcı Genel Başkan Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulu Adına

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Aydın'a Ziyaret

29 Aralık 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette, DHMİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı havalimanlarında çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın imzalanan toplu iş sözleşmesinden doğan alacaklarının hesaplanması ve idari maddeler ile ilgili karşılıklı istişarede bulunuldu. Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN'a, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK'a yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

DHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanı Demirkazık'tan Sendikamıza Ziyaret

28 Aralık 2020, Pazartesi

DHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Mahir DEMİRKAZIK ve DHMİ Ulusal Güvenlik Denetçisi Sayın Tuncay BALCI, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' yı genel merkezimizde ziyaret etti. Görüşmeye Güvenlik-İş Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Ahmet DURCUK, Galip Bektaş GÜVENÇ ve Fevzi KARATAŞ eşlik etti. Gerçekleşen ziyarette DHMİ bağlı havalimanlarında çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlilerinin sorun ve taleplerine ilişkin kapsamlı istişare edildi. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞRICI, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TDHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Mahir DEMİRKAZIK ve DHMİ Ulusal Güvenlik Denetçisi Sayın Tuncay BALCI' ya teşekkürlerini iletti.

Detaylı Bilgi

Çorlu Belediyesi İle Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

28 Aralık 2020, Pazartesi

Sendikamız ile Çorlu Belediyesi (Çorlu Belediyesi Personel A.Ş) arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Çorlu Belediyesi (Çorlu Belediyesi Personel A.Ş) ile imzalanan toplu iş sözleşmesine, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, İstanbul Avrupa Bölge Başkanımız Kenan KARABULUT, İstanbul Avrupa Bölge Sekreterimiz Mehmet Gazi AKGÜL, Trakya Şube Başkanımız İbrahim ÖZÇELİK, Çorlu Belediyesi (Çorlu Belediyesi Personel A.Ş) adına Çorlu Belediyesi Başkanı Sayın Ahmet SARIKURT, Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Adnan KUM, Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. Genel Müdürü Sayın Gökhan KÜRKÇÜ katılmıştır. Sözleşme ile sağlanan ücret artışının %18 olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, çalışanlar için birçok yeni sosyal haklarında eklendiğini ifade ederek toplu iş sözleşmesinin üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı. Çorlu Belediyesi Personel A.Ş ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, üyelerimiz özel güvenlik görevlileri yararlanacaktır. Bu Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise toplamda %18 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; çocuk ve çalışan özel güvenlik görevlilerinin öğrenim gören çocuklarına yıllık öğrenim yardımı, yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, taşıt yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, sorumluluk primi, hastalık, evlenme, doğum ve ölüm yardımı, afet yardımı, özel güvenlik kimlik kartlarının yenilenmesinin işverence karşılanması ile diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Çorlu Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

ALİAĞA BELEDİYESİ İLE 33 AY SÜRELİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

23 Aralık 2020, Çarşamba

Sendikamız ile Aliağa Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Aliağa Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesine, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Deniz CAN ve Abdurrahman TATLIPINAR, Aliağa Belediyesi Personel Ltd. Şti. adına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhammedali ÖZKURT, İdari ve Mali İşler Danışmanı Sayın Nihat BAÇ, Av. Sayın Tuncer ÖNCÜ ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Yetkilisi Sayın Melis ERKOÇ katılmıştır. Aliağa Belediyesi ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, üyelerimiz özel güvenlik görevlileri yararlanacaktır. Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise toplamda %25 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; yemek yardımı, çocuk ve öğrenim gören çocukları için tahsil durumlarına göre yıllık öğrenim yardımı, yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, taşıt yardımı, Ramazan ve Kurban Bayramı yardımı, hastalık, evlenme, doğum ve ölüm yardımı ile afet yardımı ve diğer ücret ile sosyal haklarda iyileştirme yapılmasına karar verildi. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Aliağa Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

PTT PARA LOJİSTİK VE ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş İKİNCİ DÖNEM TİS ÜÇÜNCÜ OTURUM GERÇEKLEŞTİ

17 Aralık 2020, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikamız ve PTT PAL Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri AŞ. 2.Dönem Toplu İş sözleşmemiz için üçüncü oturum PTT PAL Genel merkezinde İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıya Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ, Anadolu Yakası Bölge Başkanımız Ramazan PALAK, Avrupa Yakası Bölge Başkanımız Kenan KARABULUT, Anadolu Yakası Bölge Sekreteri Serkan TENK ve Sendikamız TİS Müdürü Murat Yadigar KEKLİK katıldı. PTT PAL Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. adına Genel Müdür Sayın Faruk KACIR, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Salih TAŞÇI, İnsan Kaynakları ve Eğitim Şefi Oğuzhan UÇAR katılım sağladı. Sendikamız ve PTT PAL yöneticilerimizle maddelerde karşılıklı istişare halinde görüşmeler sağlanmıştır. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza, üyelerimize ve PTT PAL Genel müdürlüğümüze hayırlı olmasını diliyoruz... PTT PAL Genel Müdürü Sayın Faruk KACIR’a ve Yöneticilerine ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Güvenlik-İş Sendikamız ve PTT PAL arasında 4. oturum belirlenen tarihte gerçekleşecektir, özel güvenlik görevlilerinin etkili Sendikası Güvenlik-İş olarak her zaman üyelerimizin daha iyi bir geleceğe ve yarınlara güvenle bakması için çalışmaya devam edeceğiz.. Biz Birlikte Güçlüyüz.. #pttözelgüvenlik

Detaylı Bilgi

VAKIFBANK PYS GÜVENLİK A.Ş. 1. DÖNEM TİS ÜÇÜNCÜ OTURUM GERÇEKLEŞTİ

16 Aralık 2020, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikamız ve PYS Güvenlik A.Ş. 1.Dönem Toplu İş sözleşmemiz için üçüncü oturum PYS Güvenlik A.Ş. Genel merkezinde İstanbul’da gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ, Anadolu Yakası Bölge Başkanımız Ramazan PALAK ve Sendikamız TİS Müdürü Murat Yadigar KEKLİK katılmıştır. PYS Güvenlik A.Ş. adına, Vakıf Pazarlama Genel Müdürü Sayın Hüseyin Fehmi YERSEL, PYS Güvenlik Genel Koordinatörü Sayın Bülent BUDAK, İdari ve Mali İşler Müdürü Sayın Mustafa YÜCE, VakıfBank Güvenlik Hizmetleri Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet ACAR, PYS Güvenlik A.Ş. Avukatı Sayın Funda ŞİMŞEK katılmıştır. Sendikamız ve PYS Güvenlik A.Ş. yetkilileri ile TİS teklifimiz ile ilgili bazı idari maddeler üzerinde karşılıklı istişare edip kabul edildi, diğer maddeler üzerinde müzakerelerimiz devam edecektir. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin teşkilatımıza, üyelerimize ve PYS Güvenlik A.Ş.’ye ve VakıfBank’a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz… Üyelerimizin daha iyi bir geleceğe ve yarınlara güvenle bakması için Güvenlik-İş Sendikası olarak her zaman çalışmaya devam edeceğiz.. Biz Birlikte Güçlüyüz..

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım