ArkaPlan

Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş İle TİS Görüşmeleri Başladı

16 Kasım 2020, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikamız ile Bursa Büyükşehir Tarım A.Ş arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Tarım A.Ş' nin ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 16.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ve Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Tarım A.Ş. adına Tarım A.Ş. Bursa Hayvancılık Tarım San. Ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Sayın Fetullah BİNGÖL ile Tarım A.Ş. Bursa Hayvancılık Tarım San. Ve Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Yöneticisi Halef Hakkı CAFER katılmıştır. Tarım A.Ş yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, karşılıklı iyi niyet ile son bulan ilk oturumun ve gerçekleşecek olan Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Tarım A.Ş. hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

15 Kasım 2020, Pazar

Güvenlik-İş Sendikası Trabzon Bölge Sekreterimiz Edip BOZOĞLU'nun annesi vefat etmiştir. Merhumeye ALLAH' tan rahmet, acılı ailesine, teşkilatımıza ve sevenlerine sabır dileriz.. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

Viranşehir Belediyesi ile TİS Görüşmeleri Başladı

14 Kasım 2020, Cumartesi

Güvenlik-İş Sendikamız ile Viranşehir Belediyesi arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Viranşehir Belediyesinin ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 13.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, Genel Denetleme Kurulu Başkanımız Murat ELHAKAN, Antalya Şube Sekreterimiz Erkan AKSOY, Diyarbakır Şube Sekreterimiz Halil PİŞKİN, Genel İdari Müdürümüz Caner YILMAZ katılım sağladı. Viranşehir Belediyesi yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Aliağa Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı KARATAŞ'a Ziyaret

12 Kasım 2020, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Sayın Kadir KARATAŞ’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. Ziyarette İstanbul Anadolu Şube Başkanımız Ramazan PALAK eşlik etti. Görüşmede, örgütlü olduğumuz Vakıfbank'ta üyelerimiz özel güvenlik görevlileri adına imzalanacak olan Toplu İş Sözleşmesi süreci hakkında karşılıklı istişarede bulunuldu. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Kadir KARATAŞ’a, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Kadir KARATAŞ, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ya yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

ESNEK VE GÜVENCESİZ ÇALIŞMA İLE İLGİLİ MADDELER ÇIKARILDI

11 Kasım 2020, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, esnek çalışma ve güvencesiz çalışma ile ilgili maddelerin geri çekilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde TBMM’ye sunulan, ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülerek birçok maddesi kabul edilen Torba Kanun içerdiği düzenlemelerle esnekleşme ve güvencesizleşme yoluyla işçi sınıfının temel bazı haklarını ortadan kaldırmak istenmektedir. ‘İstihdamın önünü açacağız’ denerek İşçi sınıfının sadece 25 yaş altı ve 50 yaş üstü kesimlerini kapsayacağı söylenen, fakat tüm bir emek gücü piyasasını, çalışma rejimini etkileyecek esnek-kuralsız-güvencesiz çalışmaya mahkûm bırakacak maddeler TBMM’nin gündemindeydi. İşçinin hak kaybının bir adım geriye gitmesine müsaade etmeyeceğini konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ile her platformda dile getiren Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, belirli süreli sözleşme ile çalışan işçilerin ihbar ve kıdem tazminatı ile işe iade hakkı olmayacaktı. 25 yaş altındaki gençlerin ayda 10 günden az çalışması halinde emeklilik için sigorta primi ödenmemesi de gençlerin emekli olmalarını güçleştireceğinden bu maddelerin geri çekilmesi için Sendikamız Güvenlik-İş, TÜRK-İŞ Konfederasyonumuz ve bağlı Sendikalarla hep beraber mücadele ettiklerini söyledi. ‘’İşçinin hak kaybına uğramaması Torba Yasa Kanununda 21. 33. Ve 37. Maddelerin geri çekilmesi adına Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ öncülüğünde 81 il’de basın açıklamaları düzenleyerek sosyal medya da konuyu sürekli gündemde tutmaya çalıştık. Genel Başkanımız Ergün ATALAY’da son günlerde hükümet yetkilileri ile konuyu sürekli olarak görüştü ve bu maddelerin işçinin aleyhinde olduğunu anlattı. ‘Esnek çalışmaya ilişkin 33 ve 37. Maddelerin çıkarıldı’ Esnek çalışma düzenlemesine karşı verdiği mücadele başarıyla sonuçlanmıştır. Esnek çalışmaya ilişkin 21. 33. ve 37. Maddelerin çıkarılacağını AK PARTİ Grup Başkanvekili Sayın Mehmet Muş tarafından açıklandı. Bu konuda ki hassasiyetimize önem verip torba yasa kanunundaki maddeleri geri çeken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu mücadelemizde destek veren tüm teşkilatımıza, başta Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ve Genel Başkanımız Ergün Atalay olmak TÜRK-İŞ’e bağlı tüm Sendikalara, işyerlerinde yaptıkları eylemlerle, gerek sosyal medyadaki paylaşımlarla destekte bulunan Şube Başkanlarımıza, Bölge Başkanlarımıza ,Şube Yöneticilerimize ve Bölge Yöneticilerimize, İşyeri temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Kıdem tazminatının, emeklilik hakkının, işçi arkadaşlarımızın haklarının geriye götürülmesine hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz.’’

Detaylı Bilgi

Aliağa Belediyesi İle TİS Görüşmeleri Başladı

10 Kasım 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız ile Aliağa Belediyesi (Aliağa Belediyesi Personel Ltd. Şti.) arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Aliağa Belediyesinin ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 10.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ve Galip Bektaş GÜVENÇ, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Aliağa Belediyesi Personel Ltd. Şti. adına Yönetim Kurulu Başkanı Muhammedali ÖZTÜRK, Av. Tuncer ÖNCÜ ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Yetkilisi Melis ERKOÇ katılmıştır. Aliağa Belediyesi yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Aliağa Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

10 Kasım 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız ile Ödemiş Belediyesi (Ödemiş Belediyesi Personel Ltd. Şti.) arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 06.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ve Galip Bektaş GÜVENÇ, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN katıldı. Ödemiş Belediyesi adına Mali Hizmetler Müdürü Nedim ÖZTÜRK ve Komisyon Üyesi Mustafa OFLAZ katılmıştır. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza, üyelerimize ve Ödemiş Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.. Ödemiş Belediyesi yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyoruz. Özel güvenlik görevlilerinin etkili Sendikası Güvenlik-İş olarak her zaman üyelerimizin daha iyi bir geleceğe ve yarınlara güvenle bakması için çalışmaya devam edeceğiz.. Biz Birlikte Güçlüyüz..

Detaylı Bilgi

Atamızı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz..

09 Kasım 2020, Pazartesi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. Yıldönümünde rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Türk Milletinin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesi tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesi dünyaya örnek olmuş ve işgali altındaki bütün devletlerde bağımsızlık meşalesini tutuşturmuştur. Bağımsızlık meşalesi hiç sönmeyecektir. Bizlerde onun yolundan giderek bu meşaleyi ileriye taşıyacağız. Atatürk’ün bizler için kurduğu Cumhuriyete, onun ilke ve devrimlerine “demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti” niteliklerini güçlendirerek ve bize emanet ettiği ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma konusundaki hedefimize doğru emin adımlarla ilerlemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, bir kez daha Allah’ tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyoruz. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

Dalaman Belediyesi İle TİS Görüşmeleri Başladı

09 Kasım 2020, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikamız ile Dalaman Belediyesi arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Dalaman Belediyesinin ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 09.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ve Galip Bektaş GÜVENÇ, Antalya Şube Başkanımız Hüseyin ÇALKAYA, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Dalaman Belediyesi adına Dalaman Belediye Başkanı Muhammet KARAKUŞ ; Dalaman Muhasebe Müdürü Hüseyin KIRDEN ; DABEL Turizm İnşaat Tic. Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal ATLI katılmıştır. Gerçekleşen ilk toplantıda Toplu İş Sözleşmesinin detayları görüşüldü. Ve taraflar karşılıklı olarak sözleşmenin kısa zamanda ve masadaki müzakereler neticesinde sonuçlandırılması temennilerini dile getirerek konuşmalarını sonlandırdılar. Özel güvenlik görevlilerinin etkili Sendikası Güvenlik-İş olarak her zaman üyelerimizin daha iyi bir geleceğe ve yarınlara güvenle bakması için çalışmaya devam edeceğiz.. Biz Birlikte Güçlüyüz..

Detaylı Bilgi

Özel güvenlik görevlilerine yönelik saldırılara asla müsamaha göstermeyeceğiz!!

09 Kasım 2020, Pazartesi

Özel güvenlik görevlilerine yönelik saldırılara asla müsamaha göstermeyeceğiz!! İstanbul Esenyurt’ta bir sitede oturan kadın, gelen kargosunun güvenlik görevlisi tarafından evine çıkarılmaması üzerine meslektaşımıza fiziki ve sözlü hakaretler savurdu. Özel güvenlik görevlisi meslektaşımıza ağıza alınmayacak hakaretler ederek fiziki temasta da bulundu. Görevi başında fiziki ve sözlü saldırı uğrayan meslektaşımızın yaşadığı şiddet olayını esefle kınıyoruz. 7/24 görev yapan can ve mal koruyan özel güvenlik görevlilerine yönelik bu tür şiddet olaylarıyla karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur. Özel güvenlik görevlileri 5188 sayılı kanunla çalışan , kamu güvenliğinin tamamlayıcı mahiyetinde görev yapan yetki sınırları içerisinde olaylara müdahale eden ve AYRICA kimsenin getir götür işini yaptıramayacağı özel, kutsal bir meslektir. Özel güvenlik çalışanlarına yönelik şiddet, topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Tüm dünyanın Covid19 pandemisi ile büyük bir sınavdan geçtiği noktada; hastanelerde, yurtlarda ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarda ilk temas noktalarında çalışan ve büyük bir risk ortamında görev yapan özel güvenlik görevlileri, kendi ailesini görememe pahasına büyük bir aşkla görevlerini yerine getirmektedir. Yaşamımızın her anında ve yanı başımızda olan Her türlü zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden meslektaşımıza yönelik gerçekleşen bu tür şiddet olayını kesinlikle kabul etmiyoruz. Özel güvenlik görevlilerine yönelik saldırılara asla müsamaha göstermeyeceğimizi belirterek Güvenlik-İş Sendikası olarak meslektaşımıza her türlü hukuki desteği sağlamaya hazırız..

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım