ArkaPlan

Haberler

Sendikamızdan T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yavuzkanat'a Ziyaret

20 Kasım 2019, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Selçuk YAVUZKANAT'ı makamında ziyaret etti. Görüşmed

Detaylı Bilgi

Türkiye Gençlik Birliği Yönetim Kurulu Üyelerinden Sendikamıza Ziyaret

18 Kasım 2019, Pazartesi

Türkiye Gençlik Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Sendikamızı Ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı Çakıroğlu'na Ziyaret

14 Kasım 2019, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Demiryol-İş Sendikası Genel Sekreteri Hüseyin KAYA ile birlikte TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı Şems ÇAKIROĞLU’nu makamında ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK KONFEDERASYONLARI VERGİLER KONUSUNDA ORTAK BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

13 Kasım 2019, Çarşamba

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, DİSK Genel Başkanı Arzu ÇERKEZOĞLU, 13 Kasım 2019 Çarşamba günü TÜRK-İŞ Genel Merkezinde vergiler konusunda ortak basın açıklama

Detaylı Bilgi

Yargıtay’dan Sendikal Faaliyet Kararı

13 Kasım 2019, Çarşamba

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işyerinde sürekli diğer arkadaşlarıyla konuşarak üretimi yavaşlattığı gerekçesiyle tazminatsız işten çıkarılan işçinin yaptığı konuşmaların sendikal faaliyet kapsamında oldu

Detaylı Bilgi

VERGİ DÜZENLEMESİ İLE İLGİLİ TOPLANAN İMZALAR AK PARTİ GRUP BAŞKANLIĞI'NA İLETİLDİ

12 Kasım 2019, Salı

TÜRK-İŞ Konfederasyonumuzun vergi düzenlemesi ile ilgili 81 ilde başlattığı ve Güvenlik-İş Sendikamıza bağlı üyelerimizin de destek verdiği imza kampanyası neticesinde toplanan imzalar, Genel Başkanımız Ergün ATALAY tarafından AK Parti Grup Başkanı Mehmet Naci BOSTANCI'ya takdim edildi.

Detaylı Bilgi

Özlem ve Saygıyla Anıyoruz..

09 Kasım 2019, Cumartesi

Kurtuluş Savaşı’ nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ ü ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde özlem ve saygıyla anıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, hayatın her alanında gerçekleştirdiği yeniliklerle Türk toplumunu ileri seviyelere taşımış, başarıları ile yalnızca milletimizin değil tüm dünyanın takdir ve saygısını kazanmıştır. Atatürk’ün bizler için kurduğu Cumhuriyete, onun ilke ve devrimlerine “demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti” niteliklerini güçlendirerek ve bize emanet ettiği ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma konusundaki hedefimize doğru emin adımlarla ilerlemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, bir kez daha Allah’ tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyoruz.

Detaylı Bilgi

İŞKUR 10. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

08 Kasım 2019, Cuma

Genel Kurula Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, kurumların yöneticileri ve sosyal tarafların temsilcileri katıldı. İŞKUR 10. Olağan Genel Kurulun’da divan başkanlığına TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR seçildi. AĞAR, Genel Kurul'a hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. ''Sayın Bakanım, çok değerli katılımcılar, hepinizi şahsım ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu adına saygıyla selamlıyorum. İŞKUR 10’ncu Olağan Genel Kurulunun, çalışma hayatına ve ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum. Genel Kurul divan başkanlığı görevine şahsımı layık görmenizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Mevlid Kandilinizi kutluyorum.

Detaylı Bilgi

Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

08 Kasım 2019, Cuma

Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) doğduğu gece olan Mevlid kandilini karşılamanın ve idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Mevlid Kandili, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)'in kainat ufkundan bir güneş gibi doğduğu gündür. Böylesine önemli günler manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, paylaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı Mevlid kandilinin rahmet, merhamet, barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Güvenlik-İş Sendikası olarak başta tüm İslam âleminin, teşkilatımızın, üyelerimizin ve özel güvenlik işçilerinin kandillerini tebrik ediyorum.

Detaylı Bilgi

Dalaman Havalimanındaki Hukuksuzluğa Mahkemeden Tokat Gibi Cevap

06 Kasım 2019, Çarşamba

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Hukuk Müşavirliği son günlerde sendikamıza kazandırmış olduğu hukuk zaferlerine bir yenisini daha eklemiş ve bizlere de bu başarının haklı gururunu yaşatmışlardır. işten çıkarılan sendika üyesi Güldan GÖRMEZ’ in Ankara 10. İş Mahkemesinde görülen davasında üyenin işe iadesine ve 1 yıllık maaşı tutarında sendikal tazminata hükmedilmesine karar verilmiştir. Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasının Hukuk Müşavirliği Hizmetlerini yürütmekte olan hukuk büromuz her zaman haksızlığa uğrayanların yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım