ArkaPlan

Haberler

Vefat ve Başsağlığı

27 Ocak 2021, Çarşamba

Çanakkale 18 Mart Termik Santrali görevli İşyeri Baş Temsilcimiz Davut DÖNER, uzun süredir savaştığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti. Meslektaşımıza Allah'tan Rahmet acılı ailesine, mesai arkadaşlarına ve teşkilatımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (TARIM A.Ş.) İLE 36 AY SÜRELİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

26 Ocak 2021, Salı

Sendikamız ile Güvenlik-İş Sendikamız ile Bursa Büyükşehir Belediyesi (Tarım A.Ş.) arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Toplu İş Sözleşmesi imza törenine Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Bursa İl Temsilcimiz Fatih YILMAZ ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ, Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selahattin KÜLCÜ, Tarım A.Ş. Genel Müdürü Sayın Fetullah BİNGÜL, Tarım A.Ş. İnsan Kaynakları Yöneticisi Sayın Halef Hakkı CAFER ve Tarım A.Ş. Hukuk Müşaviri Sayın Cihat ÇİNİ ve Tarım A.Ş.' de çalışan özel güvenlik görevlileri katılım sağladı. Hem iş barışını sağladığını hem de işçilere mali açıdan güzel kazanımlar sağladığını söyleyen Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, imzalanan bu toplu iş sözleşmesi ile meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine %30'a yakın ücret artışı ve sosyal haklarda ise % 100'e yakın iyileştirme yapıldığını belirtti. 2020 yılında yılda 10 günlük olan ikramiye ücreti, 2021 yılında 84 gün, 2022 yılında ise 96 güne çıkartıldığını söyleyerek yapılan sözleşmeden tüm özel güvenlik görevlilerinin mutlu olduğunu kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yapılan toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek, ''alın terinin karşılığı olan bu ücretler size ve ailenize bereket olarak dönsün. Sözleşme herkese hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Bu sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları toplamı %30 ve Sosyal yardımlarda ise %100'e yakın iyileştirme gerçekleşti. Sözleşmeyle; yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, ölüm yardımı, afet yardımı, çocuk yardımı, eğitim yardımı, evlenme yardımı, ikramiye yardımı, silah ve diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Bursa Büyükşehir Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

KONYAALTI BELEDİYESİ İLE 24 AY SÜRELİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

20 Ocak 2021, Çarşamba

Sendikamız ile Güvenlik-İş Sendikamız ile Konyaaltı Belediyesi (Konyaaltı Belediyesi Temizlik İnş. Org. Tic. Ve San. A.Ş.) arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Antalya Şube Başkanımız Hüseyin ÇALKAYA, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN ile Konyaaltı Belediye Başkanı Sayın Semih ESEN, Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Tuğba Erke BOSTAN, Konyaaltı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Fatoş UYKUN, Konyaaltı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ozan GÜNGÖR ve Konyaaltı Belediyesi Temizlik İnşaat Org. Tic. Ve San. A.Ş. Şirket Avukatı Ayşe Evrim Zeybek AKÇAY katılım sağladı. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ahmet DURCUK, yapılan toplu sözleşmeden tüm güvenlik personelinin mutlu olduğunu kaydetti. DURCUK, “Konyaaltı Belediyesi ile yaptığımız sözleşme ile ilk yıl yüzde 17, ikinci yıl ise yüzde 14 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 31 oranında artış yapıldı. Sendika üyelerimiz yemek, ikramiye ve sosyal haklar konusunda diğer şirket personelleri ile aynı hakları sahip olacaklar. Sözleşmemiz Konyaaltı Belediyesi’nde çalışan güvenlik personeli arkadaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Güvenlik-İş Sendikası ile imzaladıkları sözleşmenin tüm güvenlik personeline hayırlı olması diledi. Başkan Semih Esen, işçinin ve emeğin yanında olduklarını belirterek, “Bütçemizin el verdiği şartlarda çalışma arkadaşlarımız için en iyi oranda artış yaptık. İki yıllık süreçte mesai arkadaşlarımızın maaşlarında yüzde 31 oranında artış yapıldı. Sosyal hakların yanı sıra silah ve risk tazminatı maddeleri de sözleşmelerine eklendi. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla işçinin ve emekçinin hakkını verdik” dedi. Bu sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları %31 sosyal haklarla beraber genel toplamda %40 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, ölüm yardımı, afet yardımı, çocuk yardımı, eğitim yardımı, evlenme yardımı, ikramiye yardımı, silah ve risk tazminatı ile özel güvenlik kimlik kartlarının yenilenmesinin işverence karşılanması ve diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Konyaaltı Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Çalışkan'a Ziyaret

20 Ocak 2021, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Kenan ÇALIŞKAN’ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen görüşmede yetkili olduğumuz kurumlarda çalışan özel güvenlik görevlilerinin konularına ilişkin karşılıklı istişare edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan ÇALIŞKAN, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' ya ziyareti için teşekkür etti. Genel Başkanımız' da Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan ÇALIŞKAN' a ilgisi ve duyarlılığından dolayı Güvenlik-İş Sendikamız ve şahsı adına teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Manisa Büyükşehir Belediyesi İle Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

15 Ocak 2021, Cuma

Sendikamız ile Manisa Büyükşehir Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN ile BESOT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet GÜZGÜLÜ, BESOT A.Ş. Genel Müdür Mustafa YUR ve Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) TİS Uzmanı Sayın Ramazan TÜFEKÇİ katılmıştır. Sözleşme ile sağlanan ücret artışının %40 olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, çalışanlar için birçok yeni sosyal haklarında eklendiğini ifade ederek toplu iş sözleşmesinin üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, üyelerimiz özel güvenlik görevlileri yararlanacaktır. Bu Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise toplamda %40 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, ölüm yardımı, afet yardımı, çocuk yardımı, eğitim yardımı, evlenme yardımı, ikramiye yardımı, gece çalışma mesaisi ile diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı AYDIN’a Ziyaret

14 Ocak 2021, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ile birlikte DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN’ı makamında ziyaret ettiler. Görüşmeye Destek Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Ebru KUZUKIRAN'da katıldı. Gerçekleştirilen ziyarette DHMİ bağlı havalimanlarında görev yapan üyelerimiz özel güvenlik görevlilerine ilişkin verimli bir görüşme gerçekleştirildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' ya ziyareti için teşekkür etti. Genel Başkanımız' da DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN' a ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Ebru KUZUKIRAN ilgisi ve duyarlılığından dolayı Güvenlik-İş Sendikamız ve şahsı adına teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü PEZÜK'e Ziyaret

14 Ocak 2021, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Fevzi Karataş ile birlikte TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın Hasan PEZÜK'ü makamında ziyaret ederek yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundular. Yapılan ziyarette Güvenlik-İş Sendikamızın çalışmaları ve kurumda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza ilişkin verimli bir görüşme gerçekleştirildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın Hasan PEZÜK, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' ya ziyareti için teşekkür etti. Genel Başkanımız' da TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın Hasan PEZÜK' a ilgisi ve duyarlılığından dolayı Güvenlik-İş Sendikamız ve şahsı adına teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Müdürü Değirmenci'ye Ziyaret

11 Ocak 2021, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ, Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Müdürü Sayın Sezgin DEĞİRMENCİ'yi makamında ziyaret etti. Ziyarete havalimanı baş temsilcimiz Murat TAŞÇI ile havalimanı temsilcimiz Übeyt BERK eşlik etti. Görüşmede örgütlü olduğumuz havalimanlarında çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile ilgili istişare edildi. Ayrıca meslektaşlarımızı görev noktalarında ziyaret ederek sorun ve talepleri dinlendi. Hakkari Yüksekova Havalimanı Müdürü Sayın Sezgin DEĞİRMENCİ'ye Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı NAZLIM'a Ziyaret

11 Ocak 2021, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Konfederasyonumuza bağlı Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya NAZLIM'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette çalışma hayatına yönelik fikir alış verişinde bulunuldu. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya NAZLIM’a, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya NAZLIM, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ya yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı ÇAKIROĞLU'na Ziyaret

11 Ocak 2021, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Şems ÇAKIROĞLU'nu makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette TCDD’de çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile ilgili istişarede bulunuldu. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı Şems ÇAKIROĞLU’a, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. TCDD Destek Hizmetleri Daire Başkanı Şems ÇAKIROĞLU, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ya yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım