ArkaPlan

Haberler

Sendikamızdan DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Aydın'a Ziyaret

29 Aralık 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette, DHMİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı havalimanlarında çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın imzalanan toplu iş sözleşmesinden doğan alacaklarının hesaplanması ve idari maddeler ile ilgili karşılıklı istişarede bulunuldu. Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN'a, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yasemin AYDIN, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK'a yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

DHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanı Demirkazık'tan Sendikamıza Ziyaret

28 Aralık 2020, Pazartesi

DHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Mahir DEMİRKAZIK ve DHMİ Ulusal Güvenlik Denetçisi Sayın Tuncay BALCI, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' yı genel merkezimizde ziyaret etti. Görüşmeye Güvenlik-İş Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Ahmet DURCUK, Galip Bektaş GÜVENÇ ve Fevzi KARATAŞ eşlik etti. Gerçekleşen ziyarette DHMİ bağlı havalimanlarında çalışan üyelerimiz özel güvenlik görevlilerinin sorun ve taleplerine ilişkin kapsamlı istişare edildi. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞRICI, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TDHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Mahir DEMİRKAZIK ve DHMİ Ulusal Güvenlik Denetçisi Sayın Tuncay BALCI' ya teşekkürlerini iletti.

Detaylı Bilgi

Çorlu Belediyesi İle Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

28 Aralık 2020, Pazartesi

Sendikamız ile Çorlu Belediyesi (Çorlu Belediyesi Personel A.Ş) arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Çorlu Belediyesi (Çorlu Belediyesi Personel A.Ş) ile imzalanan toplu iş sözleşmesine, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, İstanbul Avrupa Bölge Başkanımız Kenan KARABULUT, İstanbul Avrupa Bölge Sekreterimiz Mehmet Gazi AKGÜL, Trakya Şube Başkanımız İbrahim ÖZÇELİK, Çorlu Belediyesi (Çorlu Belediyesi Personel A.Ş) adına Çorlu Belediyesi Başkanı Sayın Ahmet SARIKURT, Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Adnan KUM, Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. Genel Müdürü Sayın Gökhan KÜRKÇÜ katılmıştır. Sözleşme ile sağlanan ücret artışının %18 olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, çalışanlar için birçok yeni sosyal haklarında eklendiğini ifade ederek toplu iş sözleşmesinin üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı. Çorlu Belediyesi Personel A.Ş ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, üyelerimiz özel güvenlik görevlileri yararlanacaktır. Bu Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise toplamda %18 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; çocuk ve çalışan özel güvenlik görevlilerinin öğrenim gören çocuklarına yıllık öğrenim yardımı, yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, taşıt yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, sorumluluk primi, hastalık, evlenme, doğum ve ölüm yardımı, afet yardımı, özel güvenlik kimlik kartlarının yenilenmesinin işverence karşılanması ile diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Çorlu Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

ALİAĞA BELEDİYESİ İLE 33 AY SÜRELİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

23 Aralık 2020, Çarşamba

Sendikamız ile Aliağa Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Aliağa Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesine, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Deniz CAN ve Abdurrahman TATLIPINAR, Aliağa Belediyesi Personel Ltd. Şti. adına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhammedali ÖZKURT, İdari ve Mali İşler Danışmanı Sayın Nihat BAÇ, Av. Sayın Tuncer ÖNCÜ ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Yetkilisi Sayın Melis ERKOÇ katılmıştır. Aliağa Belediyesi ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, üyelerimiz özel güvenlik görevlileri yararlanacaktır. Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise toplamda %25 olarak gerçekleşti. Sözleşmeyle; yemek yardımı, çocuk ve öğrenim gören çocukları için tahsil durumlarına göre yıllık öğrenim yardımı, yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, taşıt yardımı, Ramazan ve Kurban Bayramı yardımı, hastalık, evlenme, doğum ve ölüm yardımı ile afet yardımı ve diğer ücret ile sosyal haklarda iyileştirme yapılmasına karar verildi. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Aliağa Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Detaylı Bilgi

PTT PARA LOJİSTİK VE ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş İKİNCİ DÖNEM TİS ÜÇÜNCÜ OTURUM GERÇEKLEŞTİ

17 Aralık 2020, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikamız ve PTT PAL Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri AŞ. 2.Dönem Toplu İş sözleşmemiz için üçüncü oturum PTT PAL Genel merkezinde İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıya Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ, Anadolu Yakası Bölge Başkanımız Ramazan PALAK, Avrupa Yakası Bölge Başkanımız Kenan KARABULUT, Anadolu Yakası Bölge Sekreteri Serkan TENK ve Sendikamız TİS Müdürü Murat Yadigar KEKLİK katıldı. PTT PAL Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. adına Genel Müdür Sayın Faruk KACIR, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Salih TAŞÇI, İnsan Kaynakları ve Eğitim Şefi Oğuzhan UÇAR katılım sağladı. Sendikamız ve PTT PAL yöneticilerimizle maddelerde karşılıklı istişare halinde görüşmeler sağlanmıştır. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza, üyelerimize ve PTT PAL Genel müdürlüğümüze hayırlı olmasını diliyoruz... PTT PAL Genel Müdürü Sayın Faruk KACIR’a ve Yöneticilerine ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Güvenlik-İş Sendikamız ve PTT PAL arasında 4. oturum belirlenen tarihte gerçekleşecektir, özel güvenlik görevlilerinin etkili Sendikası Güvenlik-İş olarak her zaman üyelerimizin daha iyi bir geleceğe ve yarınlara güvenle bakması için çalışmaya devam edeceğiz.. Biz Birlikte Güçlüyüz.. #pttözelgüvenlik

Detaylı Bilgi

VAKIFBANK PYS GÜVENLİK A.Ş. 1. DÖNEM TİS ÜÇÜNCÜ OTURUM GERÇEKLEŞTİ

16 Aralık 2020, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikamız ve PYS Güvenlik A.Ş. 1.Dönem Toplu İş sözleşmemiz için üçüncü oturum PYS Güvenlik A.Ş. Genel merkezinde İstanbul’da gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ, Anadolu Yakası Bölge Başkanımız Ramazan PALAK ve Sendikamız TİS Müdürü Murat Yadigar KEKLİK katılmıştır. PYS Güvenlik A.Ş. adına, Vakıf Pazarlama Genel Müdürü Sayın Hüseyin Fehmi YERSEL, PYS Güvenlik Genel Koordinatörü Sayın Bülent BUDAK, İdari ve Mali İşler Müdürü Sayın Mustafa YÜCE, VakıfBank Güvenlik Hizmetleri Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet ACAR, PYS Güvenlik A.Ş. Avukatı Sayın Funda ŞİMŞEK katılmıştır. Sendikamız ve PYS Güvenlik A.Ş. yetkilileri ile TİS teklifimiz ile ilgili bazı idari maddeler üzerinde karşılıklı istişare edip kabul edildi, diğer maddeler üzerinde müzakerelerimiz devam edecektir. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin teşkilatımıza, üyelerimize ve PYS Güvenlik A.Ş.’ye ve VakıfBank’a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz… Üyelerimizin daha iyi bir geleceğe ve yarınlara güvenle bakması için Güvenlik-İş Sendikası olarak her zaman çalışmaya devam edeceğiz.. Biz Birlikte Güçlüyüz..

Detaylı Bilgi

TEPEBAŞI BELEDİYESİ İLE 2 YIL SÜRELİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

15 Aralık 2020, Salı

Sendikamız ile Tepebaşı Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı. Tepebaşı Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesine, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Dt. Ahmet ATAÇ, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Ahmet DURCUK ve Galip Bektaş GÜVENÇ, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcıları, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Deniz CAN ve Abdurrahman TATLIPINAR ile çok sayıda üyelerimiz özel güvenlik görevlileri katılım sağladı. Toplu iş sözleşmesinin üyelerimize, Tepebaşı Belediyesi’ne ve Sendikamıza hayırlı olmasını dileyen Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, “Ankara’dan gelip de hazırlanan sözleşmeye baktığımda, Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Dt. Ahmet Ataç’ın da bizim kadar sendikacı olduğunu gördük. Siz, işçi ve emekçi dostusunuz. Türkiye’de 335 bin güvenlik görevlisi var. Bizler, genel kolluk kuvvetlerinin yardımcı kuvvetleriyiz. İnsanların doğduğu hastaneden, defnedildiği mezarlığa kadar güvenlik görevlileri hizmet veriyor. Tepebaşı’nda görev yapan arkadaşlarımız da hazırlanan sözleşmeden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Arkadaşlarım, sendikam ve şahsım adına sevgilerimi sunuyorum. Sizler işçi, emekçi dostu olduğunuz sürece bu toplu sözleşme de birçok belediyeye örnek olacaktır. Tüm özel güvenlik görevlileri adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Dt. Ahmet ATAÇ yaptığı konuşmada, ''Bizler örgütlü yaşamayı, sendikalaşmayı hedefleyen, bunun çalışanlara ve topluma iyilikler, mutluluklar getireceğine inanıyoruz. 1999’dan beri belediyeciliğin içindeyiz. O dönemde özel güvenlik yoktu, taşeron işçilik yoktu. Sadece sendikalı işçilik vardı. Hatta daimi işçi arkadaşlarımız vardı. Taşeron işçilere kadro sözü verildi ama belediyelerde bu gerçekleşmedi. Ülkemizde asgari ücretin pazarlığı yapılıyor, adı üstünde asgari ücret. Bunun neyinin pazarlığı yapılıyor, anlamıyorum. Asgari ücretle geçinenler, son enflasyon ve fiyat artışları ile mucize yaratıyor. Biz de üzülüyoruz ama elimizden geleni de yapmaya çalışıyoruz. Bu sözleşmeden 108 arkadaşımız yararlanacak. Ücret ve iş güvenliği konusunda iyileştirmeler sağladık. Sözleşmede 6 aylık dilimler halinde yüzde 7+7+8+7 şeklinde ücret artışı sağlayacağız. Çalışanlarımızı biraz olsun rahatlatmak niyetindeyiz. Zaten hep yüz yüze ve bir aradayız. Hiç kimsenin endişesi olmasın, çalışanlarımızın daima yanında olacağız” ifadelerine yer verdi. Toplu İş Sözleşmesi Tepebaşı Belediyesi ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, 108 çalışan yararlanacak. Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor. Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise 2020 ikinci altı ay için % 7, 2021 ilk altı ay için % 7, 2021 ikinci altı ay için % 8 ve 2022 ilk altı ay için % 7 olarak gerçekleşti. Ayrıca ek kazançlarda yol, yemek, yakacak ve çocuk yardımlarında iyileştirme yapıldı. Ramazan ve Kurban Bayramı yardımları artırıldı. Bu sene ilk kez 1 Mayıs, 29 Ekim resmi bayramlarında prim verilmesi, Aralık ayında tek sefer 100 TL gıda yardımı verilmesi de sözleşmede yer aldı. Engelli çocuğu olan çalışanlar, her çocuk için 350 TL engelli yardımı alacak. İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Tepebaşı Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz. Toplu İş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sayın Dt. Ahmet ATAÇ olmak üzere herkese teşekkür ederiz.

Detaylı Bilgi

PTT PARA LOJİSTİK VE ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş İKİNCİ DÖNEM TİS İKİNCİ OTURUM GERÇEKLEŞTİ

10 Aralık 2020, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikamız, PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. ile özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın hak, sorumluluk ve menfaatlerinin iyileştirilmesi amacıyla ikinci dönem toplu iş sözleşmesi ikinci oturumu 10.12.2020 tarihinde Sendikamızın Genel Merkezinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK, Galip Bektaş GÜVENÇ ve Fevzi KARATAŞ, Toplu Sözleşme Müdürümüz Murat KEKLİK, Sendikamızın TİS Uzmanları Deniz CAN ve Abdurrahman TATLIPINAR katılım sağladı. PTT PAL Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri AŞ. adına Genel Müdür Yardımcısı Sayın Salih TAŞCI, Fiziki Güvenlik Müdürü Sayın Cihan AYDOĞAN, İnsan Kaynakları ve Eğitim Şefi Oğuzhan UÇAR ve PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü İştirakler Başkanlığı Uzman Yardımcısı Melike Esra KARABULUT katıldı. Sendikamız ile PTT PAL yöneticileriyle yapılacak olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde 23. madde karşılıklı istişare edip kabul edilmiştir. Güvenlik-İş Sendikamız ve PTT PAL arasında üçüncü oturum belirlenen ileriki bir tarihte gerçekleşecektir, özel güvenlik görevlilerinin etkili Sendikası Güvenlik-İş olarak her zaman üyelerimizin daha iyi bir geleceğe ve yarınlara güvenle bakması için çalışmaya devam edeceğiz.. Biz Birlikte Güçlüyüz..

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımız ve DHMİ Heyetinden Ağrı Valisi Varol’a Ziyaret

10 Aralık 2020, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Sayın Ömer ÇAĞIRICI, DHMİ Genel Müdürlüğü Ulusal Güvenlik Denetçisi Sayın Tuncay BALCI, Ağrı Havalimanı Baş Müdürü Sayın Abdullah YALÇINKAYA, Başkent Güvenlik Genel Müdürü Sayın Enver ERGEN ile birlikte Ağrı Valisi Sayın Dr. Osman VARUL’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanında çalışan ve geçtiğimiz günlerde evinde çıkan yangında hayatını kaybeden meslektaşımız özel güvenlik görevlisi üyemizin ve çocuklarının ailesine yapılacak destekleri değerlendirdiler. Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Ağrı ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, Ağrı Havalimanında çalışan mesai arkadaşımız üyemiz özel güvenlik görevlisi Özgür MURAT’ın ve ailesinin yaşamış olduğu üzücü olay neticesinde Ağrı iline heyet ile birlikte aile ve aile yakınları ile Havalimanında çalışan üyelerimizi ziyaret ederek başsağlığı diledik. Güvenlik-İş Sendikası, DHMİ Genel Müdürlüğü ve Başkent Güvenlik olarak acılarını paylaşarak, yanlarında olduğumuzu belirttik. Ayrıca heyetimizle birlikte Ağrı Emniyet Müdürümüz Sayın Nihat ÖZEN’i de ziyaret ederek istişare ettik. Ağrı ziyaretlerimiz kapsamında Sayın Valimize, Sayın Emniyet Müdürümüze, Ağrı Kızılay Başkanlığımıza ve Ağrı halkına vefat eden üyemiz Özgür MURAT’a ve ailesine destekçisi olmalarından dolayı, yardımlaşma kampanyasının olumlu yansımasının örnek olmasına katkı sunan herkese ilgileri ve duyarlılıklarından ötürü heyetimiz adına kalbi şükranlarımı sunuyorum. Vefat eden üyemiz Özgür MURAT’a ve evlatlarına tekrardan Allah’tan rahmet, yaralı olarak Erzurum Araştırma Hastanesinde tedavisi devam eden yavrumuza da Allah’tan şifa dileriz.

Detaylı Bilgi

SENDİKAMIZDAN ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU'NA ZİYARET

08 Aralık 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, yetkili ve örgütlü olduğumuz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza bağlı PTT, DHMİ, TCDD ve diğer iş yerlerimizle ilgili istişare edilerek, Sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verildi. Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı'nın ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, \"Sayın Bakanımızı ziyaretimizde üyelerimiz özel güvenlik görevlileri ile ilgili tüm konuları hassasiyetle takip ettiğine şahit olduk. Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU'na, şahsıma ve Güvenlik-İş Sendikamıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim\" ifadelerini kullandı.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım