ArkaPlan

Haberler

Harcırah Ödemelerini Yapmayan Kurumlar İçin Karar

25 Ekim 2019, Cuma

Takip etmiş olduğu davalar ve vermiş olduğu görüşlerle çalışma hayatına yön veren Av. Levent ATABAY önderliğindeki Hukuk Müşavirliğimiz, üyelerimiz adına hukuk zaferlerine bir yenisini daha eklemiştir. Edirne il Temsilcimizin de aralarında olduğu Edirne Uzunköprü Kredi Yurtlar Kurumunda çalışan üyelerimiz belediye sınırları dışındaki İpsala ilçesine geçici olarak görevlendirilmiş fakat bu geçici görevlendirmeden kaynaklı geçici görev yolluğu ödemesi yapılmamıştır. Söz konusu uyuşmazlık Sendikamız Hukuk Müşavirliğine aksettirilmiş ve Başhukuk Müşavirimiz Av. Levent ATABAY’ ın yönlendirmeleri doğrultusunda açılan alacak davaları üyelerimizin lehine kesin olarak sonuçlanmıştır.

Detaylı Bilgi

Üyemize Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz..

24 Ekim 2019, Perşembe

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesinde çalışan özel güvenlik görevlisi Sendika Üyemiz Yılmaz YÜKSEL erkek servisinde tedavisi devam etmekte olan hasta tarafından sözel ve fiziki saldırıya uğrayarak darp edilmiştir.

Detaylı Bilgi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-İş Heyetini Kabul Etti

23 Ekim 2019, Çarşamba

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ı makamında ziyaret etti. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR’ın eşlik ettiği ziyarette, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK’da hazır bulundu.

Detaylı Bilgi

Ptt'nin 179. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun

23 Ekim 2019, Çarşamba

Osmanlı İmparatorluğu’nun 23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti’ni kurmasıyla temelleri atılan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) günümüzde de çağdaş, yaygın, kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle yurt içinde ve yurt dışında hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da en eski posta kuruluşlarından olan PTT A.Ş, günümüzde posta hizmeti dışında kargo taşımacılığı, bankacılık, sigortacılık, e-ticaret ve lojistik gibi alanlarda da faaliyet gösteren gelişen teknolojiye ayak uyduran dünya çapında milli kuruluş haline gelmiştir. Hayatımızın her alanında var olan PTT A.Ş’nin 179. Kuruluş yıldönümü kutlar, PTT A.Ş. kurum çalışanlarına ve böylesine önemli bir kurumu 7/24 koruyan özel güvenlik görevlisi üyelerimize de görevlerinde başarılar dilerim. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Bir Hukuk Zaferi Daha

22 Ekim 2019, Salı

Değerli Üyelerimiz; kurulduğu günden beri İş Hukuku ve Sendika Hukukunda emsal bir çok nitelikte kararlara imza atan, siz değerli üyelerimizin haklarının korunması ve daha iyi şartlara taşınması adına aktif olarak çalışan, Başhukuk Müşavirimiz Av. Levent ATABAY liderliğindeki Hukuk Müşavirliğimiz, çalışma hayatında büyük ses getirecek bir karara daha imza atmış olup bu alanda ilklerden sayılan 696 sayılı KHK Kapsamında Belediye ve İl Özel İdarelerinde kadroya geçen işçilerin İLAVE TEDİYE ödenmesi hakkınca açmış olduğu davayı kazanarak Genel Yönetim Kurulu olarak bizlere bu zaferlerinin haklı gururlarını yaşatmışlardır.

Detaylı Bilgi

Ailemiz Büyümeye Devam Ediyor 8 Kamu Kurumu Güvenlik-İş Dedi Sendikamıza Katıldı

22 Ekim 2019, Salı

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ANKARA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ TEKİRDAĞ SOSYAL GÜVENLİK KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ KIRKLARELİ DEVLET HASTANESİ KIRKLARELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KIRKLARELİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ ARDAHAN KADIN KONUKEVİ MÜDÜRLÜĞÜ 'nde çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız Sendikamız TÜRK-İŞ Güvenlik-İş çatısı altında birleşti. Özel Güvenlik Görevlilerinin etkili sendikası olan Güvenlik-İş ailemize katılan yeni üyelerimize Hoş Geldiniz diyoruz.

Detaylı Bilgi

Üyelerimizden Mehmetçik'e Destek

18 Ekim 2019, Cuma

Mehmetçik'e selam gönder kampanyasına bir destekte üyelerimizden geldi. Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiklerimize Türkiye geneli tüm üyelerimizden destek geldi. Güvenlik-İş Sendikası üyelerimiz Türk Bayrağı açıp Mehmetçiklerimize selam gönderdi. Suriye'de yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiklerimize, Güvenlik-İş Sendikası üyelerimiz Türk bayrağı açıp asker selamı vererek destek verdi. Dev Türk Bayrağı açan, üyelerimiz Mehmetçik'e asker selamı göndermeyi de ihmal etmedi. Üyelerimiz farklı illerde bir araya gelerek asker selamı duruşunda bulundu.

Detaylı Bilgi

Ortak Paylaşım Forumu Antalya'da Gerçekleşti

14 Ekim 2019, Pazartesi

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfınca "Birlikte Mümkün Türkiye" sloganıyla Antalya'daki Belek Turizm Merkezi'nde bir otelde 11-13 Ekim 2019 tarihinde "Ortak Paylaşım Forumu" düzenlendi. Gerçekleştirilen programa Güvenlik-İş Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ramazan PALAK Katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Barış Pınarı Harekatına Destek ve Kızılay'a Kan Bağışı Kampanyası

14 Ekim 2019, Pazartesi

Ülkemizin, aziz milletimizin ve Suriye halkının güvenliği, bölgemizde barış ve huzurun temeli için Türk Silahlı Kuvvetlerimizce başlatılan ‘Barış Pınarı Harekâtını’ Güvenlik-İş Sendikası olarak destekliyoruz. Yürekten inanıyoruz ki bu harekatla; Türk milletinin ve devletinin bölgedeki varlığına kasteden terör örgütlerine ve dış mihraklara karşı Türk Milletinin iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha göstereceğiz.

Detaylı Bilgi

UNI Global Union ve Sendikamızdan Almanya'da Grev Yapan General Motor's İşçilerine Destek

14 Ekim 2019, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Yönetim Kurulumuz Amerika’da yaptığı toplantıda Almanya’da Greve çıkan General Motor’s çalışanlarına UNI Global ile verdiğimiz destek ulusal basında geniş yer buldu.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım