ArkaPlan

Haberler

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

19 Ağustos 2019, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımız Çağırıcı; Liverpool - Chelsea Maçında Görev Yapan Özel Güvenlikler Hakkında Soruşturma Yoktur..

16 Ağustos 2019, Cuma

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı internet sitelerinde ve sosyal medya'da gündem haline gelen Liverpool-Chelsea maçında statda görev yapan özel güvenlikler hakkında soruşturma yapıldığı konusuna ilişkin basına yazılı açıklama yaptı.

Detaylı Bilgi

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

10 Ağustos 2019, Cumartesi

Kurban Bayramının ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum.

Detaylı Bilgi

Ailemiz Büyümeye Devam Ediyor 10 Kamu Kurumu Güvenlik - İş Dedi Sendikamıza Katıldı

09 Ağustos 2019, Cuma

İSTANBUL KARTAL BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

Detaylı Bilgi

Türk - İş Genel Başkanımız Ergün Atalay Basın Toplantısı Düzenledi

07 Ağustos 2019, Çarşamba

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolüyle ilgili, "Bakan hanım, 'bize bir iki gün müddet verin bununla ilgili bir çalışma yapalım' dedi. Yarın ya da öbür gün bize bir haber verirler diye düşünüyorum. Dün resmi bir teklif olmadığı için kamuoyuyla paylaşmanın anlamı yok. Görüşmede çıkarttığım bir iki güne kadar bize bir haber verecekler. Dünkü görüşmeden çok da umutsuz değilim." açıklamasında bulundu.

Detaylı Bilgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstgüven Aş.'de Çalışan Özel Güvenlik Emekçilerine Duyurulur

07 Ağustos 2019, Çarşamba

İST GÜVEN A.Ş. İLE ÖZGÜVEN-SEN ARASINDA TUTULAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ PROSEDÜRLERİ İÇİN BİLGİLENDİRME..DEĞERLİ İSTANBUL GÜVENLİK EMEKÇİLERİ ,YETKİ SÜRECİNDE YAŞANANLAR HEPİNİZİN MALUMUDUR..SENDİKAMIZCA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ PROSEDÜRÜ İNCELENMİŞ OLUP, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN ALINAN GÖRÜŞ DİKKATE ALINDIĞINDA İMZALANACAK OLAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDEN SADECE 696 SAYILI KHK SONRASI İŞE BAŞLAYAN YENİ İŞÇİLERİN YARARLANACAĞI ANLAŞILMAKTADIR.BU NEDENLE 696 SAYILI KHK İLE İSTGÜVEN AŞ.BÜNYESİNE GEÇEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İLGİLİ SENDİKAYA ÜYE OLSA DAHİ SÖZ KONUSU TOPLU SÖZLEŞMEDEN YARARLANAMAYACAKTIR, TİS SÜRECİ AYRICA ÖZ GÜVEN SEN TARAFINDAN YÜKSEK HAKEM KURULUNA GÖTÜRÜLMEK İSTENDİĞİ ARABULUCU ATAMASI İLE AÇIKÇA GÖRÜLMEKTEDİR. SÖZ KONUSU BU AYRIMA DİKKAT ETMENİZ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR. AYRICA SÖZ KONUSU TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ İÇİN İDARİ MADDELERİN DIŞINDA ANLAŞILAMAMASI VE YASAL OLARAK ARABULUCUYA GİDİLMESİNİN NETİCESİNDE ANLAŞMANIN SAĞLANAMAYIP TOPLU SÖZLEŞMENİN YÜKSEK HAKEM KURULUNA GÖTÜRÜLECEK OLMASIDIR.İSTGÜVEN AŞ.İLE ÖZ GÜVEN SEN SENDİKASI NEDEN MASADA ANLAŞMA YOLUNA GİTMEMİŞTİR?BUNUN SEBEBİ İLGİLİ SENDİKANIN TALEP ETTİĞİ GİBİ YAPILACAK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN 3 SENE GİBİ UZUN SÜRELİ OLARAK İMZALANMAK İSTENMESİDİR. BU DURUMDA KENDİ ÜYELERİNİN HAKLARINDAN ZİYADE, İLGİLİ SENDİKANIN KENDİ ÇIKARINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜ GÖSTERMEKTEDİR.İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSTGÜVEN AŞ.'DE ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ZATEN BAKANLIK YHK ÇERÇEVE PROTOKOLÜNDEN YARARLANMAKTADIRLAR.İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSTANBUL GÜVENLİK AŞ.'DE ÇALIŞAN EMEKÇİ ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN HIZLA VE KENDİ İRADELERİ İLE TÜRK-İŞ GÜVENLİK-İŞ AİLEMİZE KATILMALARI DEVAM ETMEKTE OLUP, İSTANBUL GÜVENLİK AŞ. EMEKÇİLERİNİ GÜVENLİK-İŞ AİLEMİZDE BİRLİK OLMAYA DAVET EDİYORUZ.SAYGILARIMIZLA..BAKANLIK GÖRÜŞÜ AÇIKÇA TÜM GERÇEKLERİ YAZMAKTADIR.

Detaylı Bilgi

Basına ve Kamuoyuna Duyurulur " Spor Müsabakalarında Özel Güvenlikleri Kimse Rant Zinciri Olarak Görmesin "

06 Ağustos 2019, Salı

Sendikamız Genel Yönetim Kurulu adına basına ve kamuoyuna açıklama yapan Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı son zamanlarda özel güvenlik görevlileri üzerinden spor müsabakalarında, simsarlık faaliyeti yaparak rant sağlayanlara sert tepki göstererek 2019-2020 döneminde sorunları çözmeliyiz dedi.

Detaylı Bilgi

İlave Tediye Ödeme Tarihleri Açıklandı

02 Ağustos 2019, Cuma

Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, 2019 yılında verilecek İlave Tediye Yapılmasına ilişkin 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere ek ödemenin tarihleri belli oldu.

Detaylı Bilgi

A.ç.s.h.b. Tarafından 19. İş Kolu Üye İstatistik Verileri Açıklandı

31 Temmuz 2019, Çarşamba

2019 Temmuz İş Kolu Üye İstatistikleri A.Ç.S.H.B Tarafından Açıklandı, 41.444 Üye ile her sene istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Güvenlik-İş Sendikamız, sadece son 6 ayda 5.560 Üye katılımı ile siz değerli meslektaşlarımızla gücümüze güç katarak ailemizi büyütmeye devam ediyoruz. 19. İş Kolunda verdiğimiz mücadelede bizlere destek veren değerli üyelerimize ve özel güvenlik görevlilerine teşekkür ederiz.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Teiaş 11. Bölge Müdürü Bingöl'e Ziyaret

31 Temmuz 2019, Çarşamba

ŞUBELERİMİZDEN HABERLERGüvenlik-İş Sendikası Samsun Şube İdari Sekreterimiz Ahmet ÖZTÜRK ve Ankara Bölge İdari Sekreterimiz Orhan TEKBALKAN, TEİAŞ 11. Bölge Genel Müdürü Hadi BİNGÖL'ü makamında ziyaret etti.

Detaylı Bilgi
Sosyal Medya

Copyright © 2024 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım