ArkaPlan

Haberler

Sendikamızdan Bir Hukuk Zaferi Daha

22 Ekim 2019, Salı

Değerli Üyelerimiz; kurulduğu günden beri İş Hukuku ve Sendika Hukukunda emsal bir çok nitelikte kararlara imza atan, siz değerli üyelerimizin haklarının korunması ve daha iyi şartlara taşınması adına aktif olarak çalışan, Başhukuk Müşavirimiz Av. Levent ATABAY liderliğindeki Hukuk Müşavirliğimiz, çalışma hayatında büyük ses getirecek bir karara daha imza atmış olup bu alanda ilklerden sayılan 696 sayılı KHK Kapsamında Belediye ve İl Özel İdarelerinde kadroya geçen işçilerin İLAVE TEDİYE ödenmesi hakkınca açmış olduğu davayı kazanarak Genel Yönetim Kurulu olarak bizlere bu zaferlerinin haklı gururlarını yaşatmışlardır.

Detaylı Bilgi

Ailemiz Büyümeye Devam Ediyor 8 Kamu Kurumu Güvenlik-İş Dedi Sendikamıza Katıldı

22 Ekim 2019, Salı

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ANKARA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ TEKİRDAĞ SOSYAL GÜVENLİK KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ KIRKLARELİ DEVLET HASTANESİ KIRKLARELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KIRKLARELİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ ARDAHAN KADIN KONUKEVİ MÜDÜRLÜĞÜ 'nde çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız Sendikamız TÜRK-İŞ Güvenlik-İş çatısı altında birleşti. Özel Güvenlik Görevlilerinin etkili sendikası olan Güvenlik-İş ailemize katılan yeni üyelerimize Hoş Geldiniz diyoruz.

Detaylı Bilgi

Üyelerimizden Mehmetçik'e Destek

18 Ekim 2019, Cuma

Mehmetçik'e selam gönder kampanyasına bir destekte üyelerimizden geldi. Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiklerimize Türkiye geneli tüm üyelerimizden destek geldi. Güvenlik-İş Sendikası üyelerimiz Türk Bayrağı açıp Mehmetçiklerimize selam gönderdi. Suriye'de yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiklerimize, Güvenlik-İş Sendikası üyelerimiz Türk bayrağı açıp asker selamı vererek destek verdi. Dev Türk Bayrağı açan, üyelerimiz Mehmetçik'e asker selamı göndermeyi de ihmal etmedi. Üyelerimiz farklı illerde bir araya gelerek asker selamı duruşunda bulundu.

Detaylı Bilgi

Ortak Paylaşım Forumu Antalya'da Gerçekleşti

14 Ekim 2019, Pazartesi

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfınca "Birlikte Mümkün Türkiye" sloganıyla Antalya'daki Belek Turizm Merkezi'nde bir otelde 11-13 Ekim 2019 tarihinde "Ortak Paylaşım Forumu" düzenlendi. Gerçekleştirilen programa Güvenlik-İş Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ramazan PALAK Katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Barış Pınarı Harekatına Destek ve Kızılay'a Kan Bağışı Kampanyası

14 Ekim 2019, Pazartesi

Ülkemizin, aziz milletimizin ve Suriye halkının güvenliği, bölgemizde barış ve huzurun temeli için Türk Silahlı Kuvvetlerimizce başlatılan ‘Barış Pınarı Harekâtını’ Güvenlik-İş Sendikası olarak destekliyoruz. Yürekten inanıyoruz ki bu harekatla; Türk milletinin ve devletinin bölgedeki varlığına kasteden terör örgütlerine ve dış mihraklara karşı Türk Milletinin iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha göstereceğiz.

Detaylı Bilgi

UNI Global Union ve Sendikamızdan Almanya'da Grev Yapan General Motor's İşçilerine Destek

14 Ekim 2019, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Yönetim Kurulumuz Amerika’da yaptığı toplantıda Almanya’da Greve çıkan General Motor’s çalışanlarına UNI Global ile verdiğimiz destek ulusal basında geniş yer buldu.

Detaylı Bilgi

20. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresi Gerçekleşti

12 Ekim 2019, Cumartesi

11 – 13 Ekim 2019 tarihleri arasında TÜRK-İŞ ve Pamukkale Üniversitesi iş birliği ile 20. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresi Denizli'de düzenlendi. Kongrenin ana teması, “Sosyal Politikada Güncel Tartışmalar” olarak belirlenmiştir. Gerçekleştirilen Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresine Güvenlik-İş Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin ÇALKAYA, Genel Başkan Başdanışmanımız Prof. Dr. Türker TOPALHAN ve Ankara Bölge Başkanımız Oğuzhan BOSTAN katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

Dünya Güvenlik Sendikaları Toplantısı Şikago’da Gerçekleşti

11 Ekim 2019, Cuma

Üst Kuruluşumuz UNI Global Union’un ( UNI Küresel Sendika ) her yıl düzenlediği ‘Dünya Güvenlik Sendikaları Toplantısı’ bu yıl ABD'nin İllinois eyaletinin Şikago şehrinde gerçekleşti. UNI Global Union’un düzenlemiş olduğu Dünya Güvenlik Sendikaları Toplantısına Türkiye delegasyonu olarak davet edilen; Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK, Fevzi KARATAŞ, Galip Bektaş GÜVENÇ ve Dış İlişkiler Uzmanı - UNI Kıdemli Örgütlenme Uzmanımız Kenan KARABULUT iki gün süren Toplantıya katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Kayseri'de Temaslarda Bulundu

03 Ekim 2019, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ ve Ankara Şube Başkanı Oğuzhan BOSTAN ile birlikte Kayseri’de bulunan üyelerimizi iş yerlerinde ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

Sendikamız İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Toplantı Düzenledi

03 Ekim 2019, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikamız, İST Güven A.Ş’ de çalışan üyelerimizin hak ve menfaatleri korumak amacı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinde İBB CHP Grup Sözcüsü S. Tarık BALYALI ve İBB Meclis Komisyon Başkanı Ayşegül Okumuş GÖRGÜ ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Baş Danışmanımız Prof.Dr. Türker TOPALHAN, Hukuk Müşavirimiz Hüseyin KAYA, Genel Başkan Yardımcımız Ramazan PALAK, Disiplin Kurulu Başkanımız Mehmet Gazi AKGÜL,İstanbul Avrupa Bölge Başkanımız Kenan KARABULUT, Anadolu Şube Sekreterimiz Serkan TENK ve İstanbul il temsilcimiz Yahya KALYON katıldı.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım