ArkaPlan

Haberler

Sendikamızdan Sağlık Bakanına Tepki ''sadece Doktorlara Yönelik Değil, Özel Güvenlik Görevlilerine De Şiddet Devam Ediyor''

30 Temmuz 2018, Pazartesi

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesi acil servisinde görev yapan özel güvenlik görevlileri,şehir içinde çıkan silahlı çatışmanın ardından hastaneye getirilen yararıların yakınları tarafından darp edildi.

Detaylı Bilgi

Mücadelemiz Özel Güvenlikleri Hak Ettikleri Hedefe Ulaştırmak, Sorumluluğumuzun Farkındayız

30 Temmuz 2018, Pazartesi

Detaylı Bilgi

19. İş Kolunun Lider Sendikası Yine Güvenlik - İş

28 Temmuz 2018, Cumartesi

2018 Temmuz İş Kolu Üye İstatistikleri Ç.S.G.B Tarafından Açıklandı, 34.205 Üye ile Güvenlik-İş Sendikamız 19. İş Kolunun En Büyük Sendikası oldu. İş Kolunda verdiğimiz mücadelede bizlere destek veren değerli üyelerimize ve özel güvenlik görevlilerine teşekkür ederiz.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Özel Güvenlik Sektör Toplantısına Katıldı

27 Temmuz 2018, Cuma

Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Sekreterimiz Ahmet Durcuk, Genel Başkan Danışmanımız Prof.Dr. Türker Topalhan Güvenlik-İş Sendikamızı temsilen Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ve Özel Güvenlik Daire Başkanlığının düzenlediği Özel Güvenlik Sektör toplantısına katıldı.

Detaylı Bilgi

Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlu Olsun

24 Temmuz 2018, Salı

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor.

Detaylı Bilgi

Yatağan Termik Santralinde Gerçekleşen Olaya İlişkin Açıklama

20 Temmuz 2018, Cuma

19.07.2018 tarihinde Muğla’nın Yatağan ilçesindeki termik santralinde raylı sistem olan kömür sevk kanalının çökmesi sonucu meydana gelen göçükte 11 işçi yaralandı, 2 işçi yaşamını yitirdi.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımız'dan Hacettepe Üniversitesi'ne Ziyaret

20 Temmuz 2018, Cuma

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı Hacettepe Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Pınar'ı ziyaret etti. Ziyarette iş yeri temsilcilerimiz Murat Gülduran ve Haydar Yıldırım'da hazır bulundu.

Detaylı Bilgi

Egm Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı'nın 'özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyonu' Projesi

19 Temmuz 2018, Perşembe

Detaylı Bilgi

Yargıtay, Dayanışma Aidatı Ödeyen İşçinin Tis’in İmza Tarihinden İtibaren Tis'ten Yararlanacağını Karara Bağladı

17 Temmuz 2018, Salı

6356 sayılı Kanunun 39 uncu maddesi 4 üncü fıkrasında, "Toplu iş sözleşmesinin imzası sırasında taraf işçi sendikasına üye olmayanlar, sonradan işyerine girip de üye olmayanlar veya imza tarihinde taraf işçi sendikasına üye olup da ayrılanlar veya çıkarılanların toplu iş sözleşmesinden yararlanabilmeleri, toplu iş sözleşmesinin tarafı olan işçi sendikasına dayanışma aidatı ödemelerine bağlıdır. Bunun için işçi sendikasının onayı aranmaz. Dayanışma aidatı ödemek suretiyle toplu iş sözleşmesinden yararlanma, talep tarihinden geçerlidir. İmza tarihinden önceki talepler imza tarihi itibarıyla hüküm doğurur." şeklinde düzenlenmiştir.

Detaylı Bilgi

Türk - İş 15 Temmuz Bildirisi ve 15 Temmuz Süreci

14 Temmuz 2018, Cumartesi

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız darbe/işgal girişiminin ikinci yıldönümünde TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY bir açıklama yaparak “Türkiye varsa, demokrasi varsa biz varız, işçi hakları ve sendikalar var” dedi. - See more at: http://www.turkis.org.tr/15-TEMMUZ-BILDIRISI-d66737#sthash.fyJ0l7zf.dpuf

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım