ArkaPlan

Haberler

Özlem ve Saygıyla Anıyoruz..

09 Kasım 2019, Cumartesi

Kurtuluş Savaşı’ nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ ü ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde özlem ve saygıyla anıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, hayatın her alanında gerçekleştirdiği yeniliklerle Türk toplumunu ileri seviyelere taşımış, başarıları ile yalnızca milletimizin değil tüm dünyanın takdir ve saygısını kazanmıştır. Atatürk’ün bizler için kurduğu Cumhuriyete, onun ilke ve devrimlerine “demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti” niteliklerini güçlendirerek ve bize emanet ettiği ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma konusundaki hedefimize doğru emin adımlarla ilerlemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, bir kez daha Allah’ tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyoruz.

Detaylı Bilgi

İŞKUR 10. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

08 Kasım 2019, Cuma

Genel Kurula Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, kurumların yöneticileri ve sosyal tarafların temsilcileri katıldı. İŞKUR 10. Olağan Genel Kurulun’da divan başkanlığına TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR seçildi. AĞAR, Genel Kurul'a hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. ''Sayın Bakanım, çok değerli katılımcılar, hepinizi şahsım ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu adına saygıyla selamlıyorum. İŞKUR 10’ncu Olağan Genel Kurulunun, çalışma hayatına ve ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum. Genel Kurul divan başkanlığı görevine şahsımı layık görmenizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Mevlid Kandilinizi kutluyorum.

Detaylı Bilgi

Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

08 Kasım 2019, Cuma

Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) doğduğu gece olan Mevlid kandilini karşılamanın ve idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Mevlid Kandili, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)'in kainat ufkundan bir güneş gibi doğduğu gündür. Böylesine önemli günler manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, paylaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı Mevlid kandilinin rahmet, merhamet, barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Güvenlik-İş Sendikası olarak başta tüm İslam âleminin, teşkilatımızın, üyelerimizin ve özel güvenlik işçilerinin kandillerini tebrik ediyorum.

Detaylı Bilgi

Dalaman Havalimanındaki Hukuksuzluğa Mahkemeden Tokat Gibi Cevap

06 Kasım 2019, Çarşamba

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Hukuk Müşavirliği son günlerde sendikamıza kazandırmış olduğu hukuk zaferlerine bir yenisini daha eklemiş ve bizlere de bu başarının haklı gururunu yaşatmışlardır. işten çıkarılan sendika üyesi Güldan GÖRMEZ’ in Ankara 10. İş Mahkemesinde görülen davasında üyenin işe iadesine ve 1 yıllık maaşı tutarında sendikal tazminata hükmedilmesine karar verilmiştir. Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasının Hukuk Müşavirliği Hizmetlerini yürütmekte olan hukuk büromuz her zaman haksızlığa uğrayanların yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Detaylı Bilgi

Üyelerimizden ve Özel Güvenlik Görevlilerinden 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasına Destek

06 Kasım 2019, Çarşamba

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasına bir destekte üyelerimizden ve özel güvenlik görevlilerinden geldi. Güvenlik-İş Sendikası üyelerimizden ve özel güvenlik görevlilerinden 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası sebebi ile yapılan “Sende Maskeni Tak Farkındalık Yarat” etkinliği düzenledi. Özel güvenlik görevlileri 'LÖSEV değil sevgi bulaşıcıdır' sloganıyla 'Sende maskeni tak farkındalık yarat' etkinliği düzenleyerek löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu ve lösemi hastası çocukların yanında olduğunu vurguladı.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Gücüne Güç Katıyor 10 Kamu Kurumu Güvenlik-İş Dedi Sendikamıza Katıldı

06 Kasım 2019, Çarşamba

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ - KASTAMONU TEİAŞ 22.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ - KÜTAHYA TEİAŞ 6.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ - KÜTAHYA BELEDİYESİ - KÜTAHYA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ - İSTANBUL KARAYOLLARI 1.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ - BURSA DÖRTÇELİK ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ - BİNGÖL KARLIOVA DEVLET HASTANESİ - YOZGAT AKDAĞMADENİ DEVLET HASTANESİ - EDİRNE MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ'nda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız Sendikamız TÜRK-İŞ Güvenlik-İş çatısı altında birleşti. Özel Güvenlik Görevlilerinin etkili sendikası olan Güvenlik-İş ailemize katılan yeni üyelerimize Hoş Geldiniz diyoruz.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı- Genel Müdürü Kaldırım'a Ziyaret

06 Kasım 2019, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı-Genel Müdürü Orhan KALDIRIM'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette, TEİAŞ bünyesinde görev yapan üyelerimizin sorun ve talepleri karşılıklı istişare edildi. Genel Başkanımız ÇAĞIRICI, TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı-Genel Müdürü Orhan KALDIRIM’a Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

Türk-İş Vergide Adaletin Sağlanması İçin İmza Kampanyası Başlattı

05 Kasım 2019, Salı

Türkiye’de gelir vergisi mükelleflerinin büyük çoğunluğunu ücret geliri elde edenler oluşturmaktadır. Ücretli çalışanlar üzerinde hem doğrudan gelir ve kazanç üzerinden alman hem de dolaylı olarak mal ve hizmet alımında yapılan harcamalardan kaynaklanan vergilerin yükü bulunmaktadır.Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu olarak mevcut vergi düzenlemelerine ilişkin düşüncelerimizi ve yeni bir düzenlemede olması gerektiğini düşündüğümüz konuları her fırsatta paylaşmayı bir görev ve sorumluluk olarak gördük, görmeye devam ediyoruz. Nitekim TBMM gündeminde olan vergi düzenlemeleriyle ilgili olarak görüş ve taleplerimizi siyasal parti grup başkan vekilliklerine, ilgili bakanlara, komisyon başkan ve üyelerine, milletvekillerine yazılı olarak ilettik.

Detaylı Bilgi

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu Toplandı

04 Kasım 2019, Pazartesi

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu 23. Dönem 21. Toplantısı, 04 Kasım 2019 Pazartesi günü Ankara’da gerçekleştirildi. TÜRK-İŞ Genel Merkezinde gerçekleşen toplantıda, başta vergi dilimi olmak üzere çalışma hayatına ilişkin konular ve Aralık ayında gerçekleştirilecek TÜRK-İŞ 23.Olağan Genel Kurul hazırlıkları kapsamında değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıya Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' da katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

Başkanlar Kurulumuz Toplandı

01 Kasım 2019, Cuma

Sendikamız Başkanlar Kurulu, 28-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara’da toplandı. Gerçekleştirilen toplantıda Sendikamızın geleceği, Çalışma Hayatı ve Güvenlik Görevlilerinin sorunlarına dair birçok konuda geniş istişarelerde bulunuldu. Yapılan toplantı sonucunda Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayımlandı. Bildiriyi aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım