ArkaPlan

Haberler

Sendikamızdan Emniyet Genel Müdürlüğüne Ziyaret

10 Nisan 2018, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Genel Sekreterimiz Ahmet Durcuk ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ünal Keskin, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok‘u makamında ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

Sürekli İşçi Kadrolarına Geçirilen Taşeron İşçilerin Ücret İle Diğer Mali ve Sosyal Hakları

10 Nisan 2018, Salı

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. maddesi uyarınca idarelerce sürekli işçi kadrolarına geçiş işlemleri tamamlanan işçilere idarelerce uygulanmak üzere, Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan ve 31.10.2020 tarihine kadar uygulanacak olan toplu iş sözleşmesinin ücret, mali ve sosyal haklara ilişkin hükümleri belirlenmiştir.

Detaylı Bilgi

Atalay: Taşerondan Kadroya Geçenler Enflasyonun Altında Kalmamalı!

06 Nisan 2018, Cuma

900 bini aşkın taşeron işçisi 90 günlük bir çalışma sonucunda 2 Nisan tarihinde yıllardır mücadelesini verdiği kadroya kavuştu. Önceki gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu düzenleme ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı. Açıklama sonrası işçi ve aileleri, tam anlamıyla bayram havası yaşadı. Kimi kadroya geçişini pasta keserek; kimi ise halay çekerek kutladı. Devlet güvencesine geçen binlerce çalışan şimdi ne kadar maaş alacağını ve zamoranlarının ne kadar olacağını merak ediyor.

Detaylı Bilgi

Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelik Uyarınca Belirlenen Ücret Zam Oranları Facebooktwitter

06 Nisan 2018, Cuma

ÇSGB’den Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik yayınladı.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Güvenlik - İş Büyümeye Devam Ediyor… Hoş Geldiniz!

06 Nisan 2018, Cuma

Afyonkarahisar Sandıklı Huzurevi, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Bingöl Kiğı HES İşletmesi, Bursa Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı, Elazığ Şeker Fabrikası, Erzincan Karayolları 16.Bölge Müdürlüğü İliç Şefliği, Erzurum İller Bankası Bölge Müdürlüğü, Giresun Adliyesi, Kastamonu Halk Sağlığı Müdürlüğüne Bağlı İlçe Entegre Hastaneleri, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Muğla Akköprü HES İşletmesi, Sakarya Sevgi Evleri ve Çocuk Yetiştirme Yurdu, Tunceli Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Van İl Sağlık Müdürlüğü’nde çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız Sendikamız TÜRK-İŞGüvenlik-İş çatısı altında birleşti. Özel Güvenlik Görevlilerinin etkili sendikası Güvenlik-İş Ailemize, aramıza katılan yeni üyelerimize Hoş Geldiniz diyoruz.

Detaylı Bilgi

1 Mayıs’ta Hatay’dayız..!

03 Nisan 2018, Salı

Konfederasyonumuz TÜRK – İŞ Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay dün yaptığı açıklamada, “Bu yıl 1 Mayıs’ı Hatay’ da kutlayacağız” dedi.

Detaylı Bilgi

Sgk’dan İş Kolu Tescilleri İle İlgili Genelge

03 Nisan 2018, Salı

Sosyal Güvenlik Kurumu, kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin olarak 2018/5 sayılı genelge yayınladı.

Detaylı Bilgi

Atalay " Başbakan’ın, Kit’lerle İlgili Kamuoyuna Olumlu Bir Haber Vereceğini Söyledi "

02 Nisan 2018, Pazartesi

TÜRK-İŞ Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Genel Başkan ATALAY, taşeron işçiler ile ilgili de açıklama yaptı.

Detaylı Bilgi

Genel Mali Sekreterimizden Manisa Kyk’ya Ziyaret

02 Nisan 2018, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Mali Sekreteri Erdal ERVAN, göreve yeni atanan KYK Manisa İl Müdürü Semih Sami Çoskun‘a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımız Çağırıcı, Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma Programına Katıldı

02 Nisan 2018, Pazartesi

(BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 9. yılı nedeniyle anma programı düzenlendi. Programa yoğun katılım olurken özel güvenlik görevlilerinin gönlünde ayrı bir yeri olan Yazıcıoğlu için özel güvenlik görevlileri adına Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı bir konuşma gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım