ArkaPlan

Haberler

Türk - İş Başkanlar Kurulu Toplandı

23 Ocak 2019, Çarşamba

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu 23. Dönem 17. Toplantısı, 23 Ocak 2019 Çarşamba günü Ankara'da Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' nın da katılımıyla TÜRK-İŞ Genel Merkezin'de yapılmıştır. Ülke ve çalışma hayatıyla ilgili gündemdeki konuların değerlendirildiği toplantı sonrası aşağıdaki hususların duyurulmasına karar verilmiştir:

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımız Çağırıcı, Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın Sorularını Yanıtladı

21 Ocak 2019, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı, Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın Sorularını YanıtladıGeçen yıl nisan ayında kadroya alınan taşeron işçiler, ocak ayında yüzde 4 zam aldığını söyleyen Çağırıcı, "Asgari ücret ve biraz üzerinde çalışan işçilerin bazılarının maaşı yeni asgari ücret seviyesine çıkartılıp, yüzde 4 de toplu sözleşme zammı alırken, bazı kurumlar yüzde 4 zammı vermedi. Geçen yıl kamuda ilk defa işe giren kadrolu işçiler ile nisanda kadroya geçen taşeron işçiler arasında ise ücret farkı ortaya çıkmaya başladı" dedi.

Detaylı Bilgi

" Ekonomik Kriz, İşçi Sınıfımızın Sorunları ve Çözümler " Kurultayı Gerçekleştirildi

21 Ocak 2019, Pazartesi

Petrol-İş'in ev sahipliğini yaptığı 20 Ocak Pazar günü Ulusal Kanal tarafından Canlı Yayınlanan “Ekonomik Kriz, İşçi Sınıfımızın Sorunları ve Çözümler” konulu Kurultay düzenlendi.

Detaylı Bilgi

İşçi Temsilcilerimiz Sendikamızı Ziyaret Etti

21 Ocak 2019, Pazartesi

Ülkemizin çeşitli illerinden Sendikamıza ziyarete gelen emekçi dostlarımızın sorun ve talepleri dinlendi.

Detaylı Bilgi

İşçilerin Sorunlarına Çözüm Getirilecek Politikalar Üretilsin

16 Ocak 2019, Çarşamba

Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Taşeron sistem üzerinden kadroya geçen işçilerimizin mali konuların dışında da önemli sorunlar yaşadığını açıklayarak yetkililer haklı talepleri çözüme kavuştursun dedi.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Kütahya Gençlik Spor İl Müdürü Gayret’ E Ziyaret

16 Ocak 2019, Çarşamba

Güvenlik-İş sendikası Genel Teşkilat Sekreterimiz Caner YILMAZ , Kütahya Gençlik Spor İl Müdürü Sayın Feyzullah GAYRET’ i makamında ziyaret etti. Ziyarette KYK Kredi Yurtlar Kurumu Temsilcimiz Gökhan Zengin eşlik etti.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Balıkesir, Bursa, Yalova ve Kocaeli’ Nde Temaslarda Bulundu

15 Ocak 2019, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Teşkilat Sekreteri Caner Yılmaz, Genel Eğitim Sekreteri Ünal Keskin ve Yönetim Kurulu üyesi Fevzi Karakaş, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Kocaeli’ nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

Kırıkkale Mke Makina Kimya Destek Tesisleri Temsilcilerimizden Sendikamıza Ziyaret

15 Ocak 2019, Salı

Detaylı Bilgi

Sendikamız Güvenlik - İş Büyümeye Devam Ediyor… Hoş Geldiniz!

14 Ocak 2019, Pazartesi

Malatya İnönü ÜniversitesiBursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş.Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma HastanesiOrdu Ünye Sosyal Hizmetler Merkezi' nde çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımız Sendikamız TÜRK-İŞ Güvenlik-İş çatısı altında birleşti. Özel Güvenlik Görevlilerinin etkili sendikası olan Güvenlik-İş ailemize katılan yeni üyelerimize Hoş Geldiniz diyoruz.

Detaylı Bilgi

Türk Hukukunda Sendikal Haklar Sempozyumu

14 Ocak 2019, Pazartesi

Türk-İş Konfederasyonu ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi iş birliğiyle 14 Ocak 2019 tarihinde, Ankara'da Anadolu Hotels Downtown otelinde "Türk Hukukunda Sendikal Haklar" konulu sempozyuma Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş Yönetim Kurulu, Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Ömer Çağırıcı Genel Teşkilat Sekreterimiz Caner Yılmaz, Baş Hukuk Müşavirimiz Levent Atabay, Türk-İş'e bağlı sendikaların başkanları, yönetim kurulları, ve uzmanların yanı sıra ilgili kurum ve üniversitelerden çok sayıda katılımcı katıldı.

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım