ArkaPlan

Haberler

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 Kasım 2020, Salı

24 Kasım, Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilişi nedeniyle 1981 yılından itibaren her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren Öğretmenlerimiz; her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinerek bilimin ve aydınlık düşüncenin en büyük mimarları olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmen gününü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize ise Allah'tan rahmet dileriz. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

Serdivan Belediyesi İle TİS Görüşmeleri Başladı

19 Kasım 2020, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikamız ile Serdivan Belediyesi Personel A.Ş. arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (Yerelsen) ile görüşmeler 19.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Baş Temsilcimiz Hakan ÇALIŞKAN, Temsilcimiz Aytekin AYVAZ, Serdivan Belediyesi Personel A.Ş. adına Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Melih KURAN, Yönetim Kurulu Üyesi Osman ÇEVİK, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Engin KARAÇELİK, Şirket Yetkilisi Sedat GÜZEL ve Yerelsen Uzmanı Melikenur MİDİLLİ katılmıştır. İlk toplantıda yapılacak Toplu İş Sözleşmesi taslağı üzerinde genel bir görüşme gerçekleşmiştir. Yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Serdivan Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

DÜNYA GÜVENLİK SENDİKALARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

18 Kasım 2020, Çarşamba

Üst Kuruluşumuz UNI Global Union’un (UNI Küresel Sendika) her yıl düzenlediği ‘Dünya Güvenlik Sendikaları Toplantısı’ bu yıl pandemi nedeniyle görüntülü konferans ile gerçekleşti. UNI Global Union’un düzenlemiş olduğu Dünya Güvenlik Sendikaları Toplantısına Türkiye delegasyonu olarak katılan; Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK, Fevzi KARATAŞ ve Galip Bektaş GÜVENÇ, Dış İlişkiler Uzmanı- UNI Kıdemli Örgütlenme Uzmanımız Kenan KARABULUT, Güvenlik-İş Sendikası Kadın Komisyon Başkan Yardımcısı Deniz CAN görüntülü konferans yöntemi ile katılım sağladı. Toplantıda 30 ülkeden 198 katılımcı ile tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında özel güvenlik görevlilerin karşılaştıkları sorun ve sıkıntılar üzerinde konuşuldu. Dünya genelinde koronavirüs ile ölümlerde 1. Sırada erkek özel güvenlik görevlisi olması hasebiyle alınacak önlemler ve ne yapılabilirliği üzerinde istişare edildi.

Detaylı Bilgi

Çorlu Belediyesi İle TİS Görüşmeleri Başladı

17 Kasım 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız ile Çorlu Belediyesi (Çorlu Belediyesi Personel A.Ş) arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Çorlu Belediyesi Personel A.Ş ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 17.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, İstanbul Avrupa Bölge Başkanımız Kenan Karabulut, İstanbul Avrupa Bölge Sekreterimiz Mehmet Gazi Akgül, Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Çorlu Belediyesi Personel A.Ş adına Çorlu Belediyesi Personel A.Ş İşveren Vekili-Genel Müdür Sayın Gökhan KÜRKÇÜ, Çorlu Belediyesi Personel A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fatih YALAZA ve Belediye-İş Sendikası Trakya Şubesi Başkanı İbrahim ÖZÇELİK katılım sağladı. Çorlu Belediyesi Personel A.Ş yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Aliağa Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş İle TİS Görüşmeleri Başladı

16 Kasım 2020, Pazartesi

Güvenlik-İş Sendikamız ile Bursa Büyükşehir Tarım A.Ş arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Tarım A.Ş' nin ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 16.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ve Toplu Sözleşme Uzmanlarımız Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Tarım A.Ş. adına Tarım A.Ş. Bursa Hayvancılık Tarım San. Ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Sayın Fetullah BİNGÖL ile Tarım A.Ş. Bursa Hayvancılık Tarım San. Ve Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Yöneticisi Halef Hakkı CAFER katılmıştır. Tarım A.Ş yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, karşılıklı iyi niyet ile son bulan ilk oturumun ve gerçekleşecek olan Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Tarım A.Ş. hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

15 Kasım 2020, Pazar

Güvenlik-İş Sendikası Trabzon Bölge Sekreterimiz Edip BOZOĞLU'nun annesi vefat etmiştir. Merhumeye ALLAH' tan rahmet, acılı ailesine, teşkilatımıza ve sevenlerine sabır dileriz.. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

Viranşehir Belediyesi ile TİS Görüşmeleri Başladı

14 Kasım 2020, Cumartesi

Güvenlik-İş Sendikamız ile Viranşehir Belediyesi arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Viranşehir Belediyesinin ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 13.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ, Genel Denetleme Kurulu Başkanımız Murat ELHAKAN, Antalya Şube Sekreterimiz Erkan AKSOY, Diyarbakır Şube Sekreterimiz Halil PİŞKİN, Genel İdari Müdürümüz Caner YILMAZ katılım sağladı. Viranşehir Belediyesi yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Aliağa Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı KARATAŞ'a Ziyaret

12 Kasım 2020, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Sayın Kadir KARATAŞ’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. Ziyarette İstanbul Anadolu Şube Başkanımız Ramazan PALAK eşlik etti. Görüşmede, örgütlü olduğumuz Vakıfbank'ta üyelerimiz özel güvenlik görevlileri adına imzalanacak olan Toplu İş Sözleşmesi süreci hakkında karşılıklı istişarede bulunuldu. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Kadir KARATAŞ’a, Sendikamıza göstermiş olduğu ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Kadir KARATAŞ, Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI’ya yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Detaylı Bilgi

ESNEK VE GÜVENCESİZ ÇALIŞMA İLE İLGİLİ MADDELER ÇIKARILDI

11 Kasım 2020, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, esnek çalışma ve güvencesiz çalışma ile ilgili maddelerin geri çekilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde TBMM’ye sunulan, ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülerek birçok maddesi kabul edilen Torba Kanun içerdiği düzenlemelerle esnekleşme ve güvencesizleşme yoluyla işçi sınıfının temel bazı haklarını ortadan kaldırmak istenmektedir. ‘İstihdamın önünü açacağız’ denerek İşçi sınıfının sadece 25 yaş altı ve 50 yaş üstü kesimlerini kapsayacağı söylenen, fakat tüm bir emek gücü piyasasını, çalışma rejimini etkileyecek esnek-kuralsız-güvencesiz çalışmaya mahkûm bırakacak maddeler TBMM’nin gündemindeydi. İşçinin hak kaybının bir adım geriye gitmesine müsaade etmeyeceğini konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ile her platformda dile getiren Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, belirli süreli sözleşme ile çalışan işçilerin ihbar ve kıdem tazminatı ile işe iade hakkı olmayacaktı. 25 yaş altındaki gençlerin ayda 10 günden az çalışması halinde emeklilik için sigorta primi ödenmemesi de gençlerin emekli olmalarını güçleştireceğinden bu maddelerin geri çekilmesi için Sendikamız Güvenlik-İş, TÜRK-İŞ Konfederasyonumuz ve bağlı Sendikalarla hep beraber mücadele ettiklerini söyledi. ‘’İşçinin hak kaybına uğramaması Torba Yasa Kanununda 21. 33. Ve 37. Maddelerin geri çekilmesi adına Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ öncülüğünde 81 il’de basın açıklamaları düzenleyerek sosyal medya da konuyu sürekli gündemde tutmaya çalıştık. Genel Başkanımız Ergün ATALAY’da son günlerde hükümet yetkilileri ile konuyu sürekli olarak görüştü ve bu maddelerin işçinin aleyhinde olduğunu anlattı. ‘Esnek çalışmaya ilişkin 33 ve 37. Maddelerin çıkarıldı’ Esnek çalışma düzenlemesine karşı verdiği mücadele başarıyla sonuçlanmıştır. Esnek çalışmaya ilişkin 21. 33. ve 37. Maddelerin çıkarılacağını AK PARTİ Grup Başkanvekili Sayın Mehmet Muş tarafından açıklandı. Bu konuda ki hassasiyetimize önem verip torba yasa kanunundaki maddeleri geri çeken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu mücadelemizde destek veren tüm teşkilatımıza, başta Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ve Genel Başkanımız Ergün Atalay olmak TÜRK-İŞ’e bağlı tüm Sendikalara, işyerlerinde yaptıkları eylemlerle, gerek sosyal medyadaki paylaşımlarla destekte bulunan Şube Başkanlarımıza, Bölge Başkanlarımıza ,Şube Yöneticilerimize ve Bölge Yöneticilerimize, İşyeri temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Kıdem tazminatının, emeklilik hakkının, işçi arkadaşlarımızın haklarının geriye götürülmesine hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz.’’

Detaylı Bilgi

Aliağa Belediyesi İle TİS Görüşmeleri Başladı

10 Kasım 2020, Salı

Güvenlik-İş Sendikamız ile Aliağa Belediyesi (Aliağa Belediyesi Personel Ltd. Şti.) arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başladı. Aliağa Belediyesinin ev sahipliği yaptığı ilk toplantı 10.11.2020 tarihinde gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK ve Galip Bektaş GÜVENÇ, İzmir Bölge Başkanımız Hüseyin Kalender, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN, Aliağa Belediyesi Personel Ltd. Şti. adına Yönetim Kurulu Başkanı Muhammedali ÖZTÜRK, Av. Tuncer ÖNCÜ ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Yetkilisi Melis ERKOÇ katılmıştır. Aliağa Belediyesi yetkililerine ev sahipliğinden dolayı Güvenlik-İş Sendikamız adına teşekkür ediyor, yapacağımız Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ülkemize, teşkilatımıza ve Aliağa Belediyesine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz..

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım