ArkaPlan

Haberler

Genel Başkanımızdan Hava - İş’e Ziyaret

23 Şubat 2018, Cuma

Güvenlik-İş Sendikamız Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’e bağlı Hava İş Sendikasını ziyaret ederek Genel Başkan Ali Kemal Tatlıbal ile çalışma hayatı ve güncel konuları üzerine istişarelerde bulundu.

Detaylı Bilgi

Kafkas Üniversitesi Özel Güvenlik Görevlileri’nden Sendikamıza Ziyaret

22 Şubat 2018, Perşembe

Kars Kafkas Üniversitesi’nde kadro sürecinde başvuruları reddedilen Özel Güvenlik Görevlileri Sendikamız Güvenlik-İş’i ziyaret etti. Sendika Genel Sekreterimiz Ahmet DURCUK ve Genel Teşkilat Sekreterimiz Caner YILMAZ’ın karşıladığı işçilere Genel Merkezimizde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Detaylı Bilgi

Gaziantep’te Özel Güvenlik Görevlisine Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz!

21 Şubat 2018, Çarşamba

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Özel Güvenlik Görevlisi üyemiz Emrah Yıldırım, dün gece görevi başındayken Acil Serviste hasta yakınları tarafından saldırıya uğramış ve kolu kırılmıştır.

Detaylı Bilgi

Çsgb’den Beklediğimiz Görüş Yazısı Yayımlandı…!

20 Şubat 2018, Salı

2017 yılında süresi sona eren Toplu İş Sözleşmeleri ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı‘dan istediğimiz görüş yazısı lehimize sonuçlandı.

Detaylı Bilgi

Toplu İş Sözleşmelerimiz Yayımlandı..!

20 Şubat 2018, Salı

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (GÜVENLİK-İŞ) – CNT Özel Güvenlik Hiz. Ltd. Şti. (TEİAŞ Genel Müdürlüğü 5. Bölge Müdürlüğü (Adapazarı) Özel Güvenlik Hizmet Alımı İşi) adına KAMU-İŞ Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası arasındaki Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri Yüksek Hakem Kurulunca Karara Bağlanmıştır.

Detaylı Bilgi

İzmir İzban’da Özel Güvenliklere Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

19 Şubat 2018, Pazartesi

Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar doğrultusunda “Havalimanı İstasyonundan binişte en uzun mesafe Aliağa İstasyonu olup 76 kilometredir. Mesafe ücreti olan 6,48 lira ücreti biniş anında karttan bloke edilecektir. Menemen’de inişte kartın tekrar sisteme okutulmasıyla 1,75 lira karta iade edilecektir. Bu işlem sonucunda Havalimanı İstasyonu’ndan binen bir yolcumuz, 4,60 lira ile Menemen’e ulaşacaktır” kararı sonrası uygulamayı protesto eden halk ile özel güvenlik görevlileri karşı karşıya gelmiş ve geçtiğimiz gün bu durum bıçaklı saldırıya varacak kadar çirkinleşmiştir.

Detaylı Bilgi

Bu Terör Bitmek Bilmiyor..! Acil Şifa Diliyoruz.

16 Şubat 2018, Cuma

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli üyemiz,Baştemsilcimiz özel güvenlik görevlisi Adem Abdurrahmanoğlu , Psikiyatri servisinde yatan hastanın ”BIÇAKLI” saldırısına uğradı.Saldırıda Baştemsilcimiz özel güvenlik görevlisi Adem Abdurrahmanoğlu yoğun bakım servisine kaldırılmış olup ,durumunun iyiye gittiği haberi tarafımıza iletilmiştir,olayın duyulduğu ilk andan itibaren Kahramanmaraş İl Temsilcimiz Bekir Sönmez tarafından yaşanan üzücü olay yakinen takip edilmektedir.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Hukuk Müşavirliğinden Feragat Davalarına İlişkin Önemli Duyuru

16 Şubat 2018, Cuma

Değerli Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası üyeleri, tarafınızca bilindiği üzere 24.12.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname 127 nci maddesiyle 375 sayılı KHK’ ya eklenen 23 üncü maddesinde yer alan idarelerde Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalışmakta olan işçilere sürekli işçi kadrosuna geçiş hakkı verilmiş, kurumlar tarafından başvurular alınmış ve birçok kurumda sürekli işçi kadrosu hakkından yararlanacak işçilerin listeleri açıklanmıştır.

Detaylı Bilgi

Geçmiş Olsun,acil Şifa Diliyoruz…

15 Şubat 2018, Perşembe

Samsun Çarşamba Havalimanında çalışmakta olan üyemiz Ramazan Türker’in, geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı kroner yoğun bakım ünitesinde yatmakta olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

Detaylı Bilgi

14 Şubat’ta Vatan Sevdalıları, Bir Oluyoruz!

14 Şubat 2018, Çarşamba

Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü,

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım