ArkaPlan

Haberler

AFET EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

11 Mart 2021, Perşembe

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU ve TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY tarafından 2021 Afet Eğitim yılı kapsamında, konfederasyonumuz ile İçişleri Bakanlığı arasında Afet Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İçişleri Bakanlığı ile konfederasyonumuz arasında 11 Mart 2021 Perşembe günü gerçekleşen Afet Eğitim İşbirliği Protokolü’ne; TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI ve Konfederasyonumuza bağlı sendika başkanları katıldı.

Detaylı Bilgi

TÜRK-İŞ YÖNETİMİNDEN ŞEHİT KORGENERAL OSMAN ERBAŞ’IN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

11 Mart 2021, Perşembe

TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY, AK Parti İzmir Milletvekili Binali YILDIRIM ve beraberindeki heyet ile geçtiğimiz günlerde Bitlis'te askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit düşen Korgeneral Osman Erbaş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. ATALAY, Merkez Orduevi'ndeki taziye ziyaretinde, şehit korgeneralin eşi Ziynet ERBAŞ’a, Hatay'ın Belen ilçesinde oluşturulan TÜRK-İŞ Korgeneral Osman Erbaş Şehitler ve Kadın İşçiler Hatıra Ormanı'nın albümünü takdim etti. Ziyarette, Osman Erbaş'ın pilot olan oğlunun TÜRK-İŞ’ bağlı Hava-İş Sendikasına üye olduğunu belirten ATALAY, şehit korgeneralin emanetlerine her zaman sahip çıkacaklarını ifade etti. MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın da bulunduğu taziyede ATALAY’a, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan da eşlik etti.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan DHMİ Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı Aydos'a Ziyaret

10 Mart 2021, Çarşamba

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet DURCUK ve Galip Bektaş GÜVENÇ ile birlikte Devlet Hava meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı Sayın Eyüp Aydos'u makamında ziyaret ederek yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundular. Ziyarette örgütlü olduğumuz DHMİ kurumunda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın sorun ve talepleri ile Sendikamızın çalışmaları hakkında karşılıklı istişare ettiler. DHMİ Genel Müdürlüğü Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı Eyüp Aydos'a Sendikamız Güvenlik-İş'e göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ederiz.

Detaylı Bilgi

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

10 Mart 2021, Çarşamba

10 Mart 2020 Çarşamba gününü Perşembeye gününe bağlayan gece (bu gece) feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili’ni idrak edeceğiz. Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimizin, Recep ayının 27. gecesinde Miraca yükselişini gerçekleştirdiği geceyi \"Miraç Kandili\" olarak kutluyoruz. Miraç Kandili, birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi insanların zihnine, ruhuna ve çevresine taşıyan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in hikmet dolu yolculuğudur. Bu gece, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler, bizlere, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allahın rızası doğrultusunda planlama fırsatları sunar. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açarak yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeliyiz. Zor günler yaşadığı bu zamanlarda bu mübarek geceyi vesile kılarak Rabbimizden bu hastalıktan ve diğer musibetlerden kurtulmak için bol bol dua etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm İslam âleminin, teşkilatımızın, üyelerimizin ve meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerinin kandillerini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birliğimize, kardeşliğimize ve insanlığın hayrına vesile olmasını diliyoruz. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi

Kadın özel güvenlik görevlilerinin tunik ve yelek kullanımı hakkında duyuru yayımlandı

09 Mart 2021, Salı

EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının resmi web sitesinde 'Kadın özel güvenlik görevlilerinin tunik ve yelek kullanımı hakkında' bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda, ''Kadın özel güvenlik görevlilerinin tunik ve yelek ile görev yapabilmesi yönünde özel güvenlik sektöründen gelen talepler nedeniyle, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine Ait Üniforma Yönergesinde değişiklik yapılmasına karar verilmiştir'' denildi. Taslak çerçevesinde hazırlanan katalog için TIKLAYINIZ.

Detaylı Bilgi

Genel Başkanımızdan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı KARAİSMAİLOĞLU'na Ziyaret

09 Mart 2021, Salı

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, TÜRK-İŞ Genel Mali sekreteri - Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Ramazan AĞAR ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU‘ nu makamında ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette, yetkili ve örgütlü olduğumuz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza bağlı TCDD bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerimizin talepleri Sayın Bakanımıza iletildi. Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' nın ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, ''Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’ na duyarlılığından dolayı Güvenlik-İş Sendikamız ve üyelerimiz adına teşekkür ederim'' dedi.

Detaylı Bilgi

TÜRK-İŞ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NDE DİYARBAKIR’DA BULUŞTU

08 Mart 2021, Pazartesi

TÜRK-İŞ, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında bu yıl Diyarbakır’da üyeleriyle bir araya gelerek bir etkinlik gerçekleştirdi. Konfederasyonumuz tarafından Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki bir otelde düzenlenen programda TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY bir konuşma gerçekleştirdi. ATALAY konuşmasına, dün Samsun'da bir kadının eski eşi tarafından darbedilmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek bu gibi olaylarla dünyanın her yerinde karşılaşıldığını söyleyerek en kısa zamanda bir çözüm bulma mecburiyetinde olduklarını belirtti. Kadın bulunan iş yerlerinde huzur ve daha rahat karar alma imkanı olduğunu ifade eden ATALAY, \"Terörün, savaşın, salgın hastalığın olduğu yerde bedeli çocuklar, yaşlılar, kadınlar ödüyor. Dünyanın her yerinde bu böyle. Terör olmadığı zaman insanlar daha rahat ediyor. Şu anda harcanan paranın onda biri teröre harcanmasa 3 tane Türkiye olur.\" diye konuştu. Diyarbakır Valisi Münir KARALOĞLU yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadına yönelik şiddetten bahsederken çocukları PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen anneleri hatırlattı. Kadın ve erkeğin toplumu kuran ve oluşturan bir bütünün eşit iki parçası olduğuna vurgu yapan KARALOĞLU, \"Bu eşit iki parçadan birinin ihmal edilmiş olması diğerinin yükselmesine de engeldir. Eğer toplumu yükseltecek ve geliştireceksek kadın ve erkek eşit şartlarda çalışmalı ve yüke omuz vermelidir.\" dedi. Ayrıca Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ, DİYARBAKIR da Dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti tutan anneleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yalnız bırakmadı. Nöbet tutan annelerle ziyaret ederek karanfil dağıttılar. Konfederasyonumuz son olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programı kapsamında Diyarbakır Valisi Sayın Münir KARAOĞLU ziyaret edildi. Programa, TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR, Sendika Genel Başkanları, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, Diyarbakır Bölge Başkanı Murat ELHAKAN ile şube başkanları ve kadın özel güvenlik görevlisi üyelerimiz katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

TÜRK-İŞ KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞEHİTLER VE KADIN İŞÇİLER HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

08 Mart 2021, Pazartesi

PKK’nın Hatay’da katlettiği ormanlarımız için, Hatay'ın Belen ilçesinde oluşturulan “TÜRK-İŞ KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞEHİTLER VE KADIN İŞÇİLER HATIRA ORMANI” için fidanlar dikildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK ,TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Sayın Ergün ATALAY ,TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Sendikalarımızın Genel Başkanı Sayın Ömer ÇAĞIRICI ve Sendikamız Güvenlik-İş Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Erkan AKSOY ile birlikte üyelerimiz katılım sağladı. Hatay Havalimanında görev yapan üyemiz özel güvenlik görevlisi Hatice KANAT TÜRK-İŞ kadın işçiler adına konuşma yaparak kadın emekçilerimizin sözcüsü oldu.. Konuşmaların ardından katılımcılar, “TÜRK-İŞ Korgeneral Osman Erbaş Şehitler ve Kadın İşçiler Hatıra Ormanı’na giderek fidan dikme işlemini gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun

07 Mart 2021, Pazar

8 Mart 1857 tarihinde 40.000 dokuma işçisinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi istemiyle tekstil fabrikasında başlayan grev sonucunda, 129 annenin, ablanın, kardeşin çıkan yangın sebebiyle can verdiği bugün “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak tarihte yerini almış ve ülkemizde de kutlanmaya başlanmıştır. Biz kadınlar o günden beri Dünya’nın tüm ülkelerinde eşitlik, adalet, özgürlük, emek ve barış için mücadele etmekte ve sesimizin daha gür çıkması için örgütlenmeye devam etmekteyiz. Geçtiğimiz yıl Ankara’da 81 ilden kadın özel güvenlik görevlileri ile bir araya gelmiş eğitim ve etkinlik gerçekleştirebilmiştik. Sesimizi duyurmak için, Biz de varız! demek için sendikamız Genel Yönetim Kurulununda desteği ile Anıtkabir’e gitmiş, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet AKTAŞ’ı, Özel Güvenlik Denetleme Başkanımız Sayın Suat ÇELİK’i, TÜRK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Ergün ATALAY’ı makamında ziyaret edebilme fırsatını yakalamış ve kadın özel güvenlik görevlileri olarak sorunlarımız ve çözüm önerilerimizle ilgili istişarelerde bulunmuştuk. Ancak bu yıl pandemi sebebi ile bir araya gelemedik ve duygularımızı uzaktan paylaşmak zorunda kaldık. Fakat sesimizi duyurmak için her platformda olacağımızı da belirtmek isteriz. Güvenlik-İş Sendikası Kadın Komisyonu olarak, ülkemizde ezilen, sömürülen, dayak yiyen ve hatta öldürülen kadınlarımız için işyerlerinde mobbinge maruz kalan kadınlarımız için, siz değerli emekçi kadınlarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz. İster sosyal hayatta ister de çalışma hayatında hak ettiğimiz statüyü kazanmak için, kadınsız toplumların toplum olamayacağını anlatmak için, biz burada, sizin yanınızdayız. Değerli Kadın Emekçiler, Güvenlik-İş Sendikası ve Güvenlik-İş Sendikası Kadın Komisyonu olarak “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz” vesilesiyle, başta tüm emekçi kadınlarımızın, özel güvenlik görevlisi değerli meslektaşlarımızın ve üye kadınlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyor, toplumların mihenk taşı kahraman kadınlarımızın “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutluyoruz. Güvenlik-İş Sendikası Merkez Kadın Komisyonu

Detaylı Bilgi

Yüreğimize Ateş Düştü!

05 Mart 2021, Cuma

Bingöl’den Tatvan’a giderken askeri helikopterin düşmesi sonucu 11 vatan evladımız şehit, 2 vatan evladımızın da yaralandığı haberi içimizi yakmıştır. Kahraman ordumuza, şehit ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyor, yaralı askerlerimize de acil şifalar dileriz. Güvenlik - İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım