ArkaPlan

Haberler

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu Toplandı

04 Kasım 2019, Pazartesi

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu 23. Dönem 21. Toplantısı, 04 Kasım 2019 Pazartesi günü Ankara’da gerçekleştirildi. TÜRK-İŞ Genel Merkezinde gerçekleşen toplantıda, başta vergi dilimi olmak üzere çalışma hayatına ilişkin konular ve Aralık ayında gerçekleştirilecek TÜRK-İŞ 23.Olağan Genel Kurul hazırlıkları kapsamında değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıya Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI' da katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

Başkanlar Kurulumuz Toplandı

01 Kasım 2019, Cuma

Sendikamız Başkanlar Kurulu, 28-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara’da toplandı. Gerçekleştirilen toplantıda Sendikamızın geleceği, Çalışma Hayatı ve Güvenlik Görevlilerinin sorunlarına dair birçok konuda geniş istişarelerde bulunuldu. Yapılan toplantı sonucunda Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayımlandı. Bildiriyi aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.

Detaylı Bilgi

Sendikamız Ege Bölgesinde Temaslarda Bulundu

31 Ekim 2019, Perşembe

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Galip Bektaş GÜVENÇ ile İzmir Bölge Başkanı Hüseyin KALENDER Ege Bölgesinde temaslarda bulunarak Kütahya, Afyon, Aydın ve Manisa’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Sendikamız Ege Bölgesindeki ilk ziyaretini Kütahya ilinde İl Özel İdaresi Sekreteri Murat KOYAK, PTT Başmüdürü Ramazan ÖZDOĞRU, TEİAŞ 6. Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet TÜRKER ile bu kurumlarda çalışan özel güvenlik görevlisi üyelerimize gerçekleştirildi. Sendikamızın Ege Bölgesindeki ikinci adresi ise Afyon ilindeki PTT Başmüdürü Mehmet ÖRSDEMİR ile Başmüdür yardımcısı Hüseyin KIZILTAŞ ve DSİ 21.Bolge Müdürü Mehmet Akif BALTA ve kurumda çalışan üyelerimizi görev noktalarında ziyaret oldu.

Detaylı Bilgi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

25 Ekim 2019, Cuma

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü Millet olarak coşkuyla kutlamaktayız. İstiklalini kazanmak için büyük fedakârlıklarla kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız, Cumhuriyetimizi kurmuş ve milli tarihimizin kaydettiği, ulusal anlamda hafızalara kazınan en büyük ve en şanlı bağımsızlık mücadelesinden biri olmuştur.

Detaylı Bilgi

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'ten Vergi İyileştirme Talebi

25 Ekim 2019, Cuma

Konfederasyonumuz tarafından, konu hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığına, Siyasi Parti Grup Başkanvekillikleri ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına vergi düzenlemeleriyle ilgili talebimizi içeren bir yazı gönderilmiştir. Yazının içeriği şu şekildedir;“Türkiye’de gelir vergisi mükelleflerinin büyük çoğunluğunu ücret geliri elde edenler oluşturmaktadır. Ücretli çalışanlar üzerinde hem doğrudan gelir ve kazanç üzerinden alınan hem de dolaylı olarak mal ve hizmet alımında yapılan harcamalardan kaynaklanan vergilerin yükü bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi

Sendikamızdan Balıkesir DSİ Bölge Müdürü Şahin'e ve Üyelerimize Ziyaret

25 Ekim 2019, Cuma

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Fevzi KARATAŞ Balıkesir DSİ Bölge Müdürü Rahmi ŞAHİN'i makamında ziyaret etti. Görüşmeye Balıkesir İl Başkanımız Metin ASLAN eşlik etti.Gerçekleşen ziyarette kurumda çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın sorun ve talepleri iletildi. Sendikamız daha sonra Balıkesir Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Balıkesir Şehir Hastanesinde çalışan güvenlik görevlisi üyelerimizi görev noktalarında ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

Harcırah Ödemelerini Yapmayan Kurumlar İçin Karar

25 Ekim 2019, Cuma

Takip etmiş olduğu davalar ve vermiş olduğu görüşlerle çalışma hayatına yön veren Av. Levent ATABAY önderliğindeki Hukuk Müşavirliğimiz, üyelerimiz adına hukuk zaferlerine bir yenisini daha eklemiştir. Edirne il Temsilcimizin de aralarında olduğu Edirne Uzunköprü Kredi Yurtlar Kurumunda çalışan üyelerimiz belediye sınırları dışındaki İpsala ilçesine geçici olarak görevlendirilmiş fakat bu geçici görevlendirmeden kaynaklı geçici görev yolluğu ödemesi yapılmamıştır. Söz konusu uyuşmazlık Sendikamız Hukuk Müşavirliğine aksettirilmiş ve Başhukuk Müşavirimiz Av. Levent ATABAY’ ın yönlendirmeleri doğrultusunda açılan alacak davaları üyelerimizin lehine kesin olarak sonuçlanmıştır.

Detaylı Bilgi

Üyemize Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz..

24 Ekim 2019, Perşembe

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesinde çalışan özel güvenlik görevlisi Sendika Üyemiz Yılmaz YÜKSEL erkek servisinde tedavisi devam etmekte olan hasta tarafından sözel ve fiziki saldırıya uğrayarak darp edilmiştir.

Detaylı Bilgi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-İş Heyetini Kabul Etti

23 Ekim 2019, Çarşamba

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ı makamında ziyaret etti. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR’ın eşlik ettiği ziyarette, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK’da hazır bulundu.

Detaylı Bilgi

Ptt'nin 179. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun

23 Ekim 2019, Çarşamba

Osmanlı İmparatorluğu’nun 23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti’ni kurmasıyla temelleri atılan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) günümüzde de çağdaş, yaygın, kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle yurt içinde ve yurt dışında hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da en eski posta kuruluşlarından olan PTT A.Ş, günümüzde posta hizmeti dışında kargo taşımacılığı, bankacılık, sigortacılık, e-ticaret ve lojistik gibi alanlarda da faaliyet gösteren gelişen teknolojiye ayak uyduran dünya çapında milli kuruluş haline gelmiştir. Hayatımızın her alanında var olan PTT A.Ş’nin 179. Kuruluş yıldönümü kutlar, PTT A.Ş. kurum çalışanlarına ve böylesine önemli bir kurumu 7/24 koruyan özel güvenlik görevlisi üyelerimize de görevlerinde başarılar dilerim. Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI

Detaylı Bilgi
Haberdar Ol
Sosyal Medya

Copyright © 2021 | Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım